+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Jak leczyć kamienie nerkowe

Nie zarejestrowany
    Guest

Jak leczyć kamienie nerkowe

mam problem mam na lewej nerce kamien obecnie towarzyszy mi do tego silne bole wczesniej lerzałem w szpitalu złapała mnie kolka nerkowa co mam robic zeby to sie nie powturzyło tym gorzej ze teraz jestem w angli co nalerzy stosowac zeby podczas pracy mnie nie bolało

Nie zarejestrowany
    Guest

kamien w lwej nwerce

ja od przeszło 10 lat cierpię na kamicę (lewostronna) zawsze pomagała gorąca kapiel i leki rozkurczowe. Jako ratownik medyczny wiem jak sobie poradzić, jednak teraz to jest tragedia. Ostatniego sirpnia wyjechałam za granicę po tygodniu zmuszona byłam wrócić, bo ból stał się nie do wytrzymania. Całą drogę aplikowałam sobie w postaci iniekcji na zmianę i razem ketonal, papverinum, no-spa, olfen..... pomaga na krótko.
    Kamieni znaleziono mi trzy i tzrzy sama urodziłam, jednak nerka pelna jest złogów, przyjmuję debelizyne, fitolizynę, furaginum (dla odkażenia) i nic - bóle nasilają się coraz bardziej i niestety nie boli mnie już okolica lędźwiowa ale prawe podżebrze. Początkowo sądziłam, ze to zapalenie trzustki ale USG wykluczyło taką mozliwość. Każdego dnia aplikuję sobie około 5 zastrzyków (osobno i w połączeniu z innymi iniekcjami) do tego nawadnianie pozajelitowe (to wszystko w domu). Mam już dosyć. Nigdy wcześniej atak kolki nie trzymał mnie tak długo jak teraz bo praktycznie dwa miesiące.
    Nie słuchajcie ludzi, którzy mówia, ze kamienie się "rozpuszczają" wszystko zależy od ich składu chemicznego. Jeśli kamienie umiejscowione są w mało dostępnych częściach nerki to nic ich nie rozpuści - trzeba się męczyć albo uprosić o leczenie np. laparoskopią (wszystkie jednak zabiegi, nawet małoinwazyjne niosą za sobą ryzyko powikłań) NERKA to jeden z najważniejszych organów człowieka.

Do prezesa: Kolego w pracy radzę sobie tak jak napisałam powyżej (sama aplikuję sobie iniekcje) w domu, wanna, gorąca kąpiel albo termofor czy butelka z wrzątkiem, leżenie z lekko ugiętymi kolanami i picie ogromnej ilości wody (PIWO-którego nie znoszę jest świetnym moczopędnym i zalecanym napojem), do tego zamiast herbaty, pijemy np. wywar z pokrzywy i dostepne w sklepach zielarskich napoje wspomagające diurezę (moczopędne). Jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem szczegółowo piszcie: maja.bielawska@wp.pl

3. ZAPALENIE PĘCHERZA moczowego - pęcherz w opałach Roponercze to powikłanie wodonercza - uszkadza nerki Kamica nerkowa - przyczyny i objawy kamicy nerkowej, czyli choroby układu moczowego Częstomocz: przyczyny. O czym świadczy częste oddawanie moczu?
    Nie zarejestrowany
    Guest

100% działa

od czterech lat posiadam jedną nerkę druga została mi usunięta z powodu raka złośliwego 2 stopnia. Od tamtej chwili cały czas gromadzą się kamienie nowe biorę cały czas debelizyne wode Jana, Urosept i uroup i naprawde jakoś jerodzę poprostu rozpadają sie na mniejsze kawałeczki.

Nie zarejestrowany
    Guest

witam

ja właśnie wyszłam ze szpitala
    mam kamicę nerkową strasznie boli mnie lewa nerka ((
    zrobiła bym wszystko aby atak kolki się już nie powtórzył ((((((

Nie zarejestrowany
    Guest

kamica nerkowa

mialam kamien w lewej nerce 20 lat temu, teraz cierpie juz od 10 miesiecy mam kamien11,5 mm,chodze do urologa nie proponuje mi zadnego zabiegu, a ja cierpie.ataki mam czeste i dlugie .jak mozna tak dlugo trzymac pacjeta z bolami/ dodam ze lecze sie prywatnie.

Nie zarejestrowany
    Guest

po zabiegu eswl..narazie ok..

witam wczoraj mialem zabieg w katowicach..kamien 0.80.cm..zabieg trwal 50 minut..narazie jest ok..

Nie zarejestrowany
    Guest

Kolka Nerkowa

Hey Mam 19 lat i jakieś pół roku temu miałam 1 atak kolki nerkowej bolało strasznie ale jakoś przerzyłam zanim dojechałam do szpitala już nie bolało nie wiedziałam co mi jest dopiero w szpitalu powiedzieli mi że mam kolke nerkową potem poszłam na usg ale nic nie wykryto wiec nic dalej nie robiłam 3 dni temu miałam 2 atak nie obyło się bez wezwania pogotowia dostałam leki przeciwbólowe i rozkurczowe i przeszło i miałam zgłosić się do lekarza u lekarza powiedzieli mi że mam iść do urologa i przepisała mi tylko no-spa forte i tak lecę na razie na lekach i muszę się wybrać do tego urologa ale nie wiem czego mam się spodziewać na razie aż tak nie boli co jakiś czas mnie kluję w dolnych drogach moczowych i trochę u góry i boje się że atak znowu się powtórzy dodam że już nie leci mi krew z moczem jak wcześniej czy to dobrze??

Nie zarejestrowany
    Guest

witam

słyszałem od starszego i dobrego lekarza specjalisty że dobry jest skrzyp polny do picia można go kupić w aptece albo na łące jak kto woli i wie jak wygląda trzeba go pić jak herbatę ponoć pomaga trzeba pić często 3 razy dziennie albo i więcej po trzech miesiącach mogą być już efekty albo i szybciej trzeba sprawdzić nie mamy nic do stracenia to zioła i można je kupić w aptece.Starszy znajomy już kiedyś miał problem z kamieniami i mówił mi że skrzyp mu pomógł ;]
    pozdrawiam - Ankido

Nie zarejestrowany
    Guest

kamica nerki

jestem po rozbiciu kamieni w lewej nerce jakieś 3 tygodnie temu nadal boli mnie w okolicy lędżwiowej czy może jeszcze boleć bo w usg wyszło że nie ma już kamieni

Nie zarejestrowany
    Guest

kamienie nwrkowe

od miesiąca boli mnie brzuch USG wykryło kamień na prawej nerce ale żaden szpital jak do tej pory nie chce mnie zoperowac bo mam Dyzsttrofie miesniowa ) zanik miesni) ma ktos namiary na dobry szpital tylko nie Sucha Besk.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości