+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
    Nie zarejestrowany
    Guest

do bango

ja wlasnie tez sie dowiedzialam ze mam kamienie w obu nerkach i mam wizyte u urologa z Tarnowa (przyjmuje w nowym saczu).. w mojej okolicy wlasnie tam wszyscy rozbijaja kamienie( i bardzo chwala), choc do suchej besk. mam blizej. moze sprobuj tam zapytac.... powodzenia

Nie zarejestrowany
    Guest

ból po usunięciu kamieni

mojemu mężowi usunięto kamienie z moczowodu, na zdjęciach nie widać żeby było ich więcej, ale nadal czuje napadowe skurcze w okolicy lędzwiowej, lekarze mówili że moczowód jest opuchnięty . Jak długo taki stan może się utrzymywać po zabiegu i można to uznać za czas rekonwalescencji ? a kiedy uznać że tak być nie powinno? Czy te bóle mogą o czymś innym jeszcze świadczyć?,

Nie zarejestrowany
    Guest

Zabieg URSL

We wrześniu mam mieć zabieg URSL w Bielsku Białej, czy ktos to miał i czy jest opcja jakis problemów, prosze o jakiekolwiek odpowiedzi. Dzięki

Nie zarejestrowany
    Guest

7 lat

Hej ja tez mam kamicę szczawianową. Dowiedziałam się 7 lat temu, kiedy to 2 tyg przed maturą dostałam ataku. Dostałam wtedy nospę oraz jakiś lek (rowatinex?) - nazwy nie jestem pewna. Od tamtej pory nie byłam u lekarza w sprawie kamicy bo mnie nic nie boli. Kamień pewnie dalej tam siedzi a ja nie mam żadnych dolegliwości. Czy to jest normalne, może powinnam się zgłosić do lekarza?

Nie zarejestrowany
    Guest

Eswl

Ja juz po zabiegu, zmienili mi na ESWL czyli rozbicie, nie rozkruszył sie do końca wiec mam miec powtórkę ale naj ze nie bolało. Od tamtego zabiegu wypadło mi kilka malutkich części ale pozostało dalej. Ja tez miałem jakies kilka lat temu bóle, brałem nospe i rowantinex i myslałem ze spoko, a po 6 latach okazało się ze mam prawie 1 cm kamyk, idź do lekarza i niech Ci też rozbija, lepiej się go pozbyc, jakbym był wtedy bardziej madrzejszy to bym sie go pozbył normalniej moze a tak po szpitalach trzeba się platac hehe

Nie zarejestrowany
    Guest
    Uwaga dla wszystkich z poza rejonu leczących się w Tarnowie w Szpitalu wojewódzkim.
    Własnie wróciłem z wojaży szpitalnych .Lekarze którzy pracują na oddziale urologicznym w tym szpitalu nie chcą powiedzieć prawdy, aby szpital uniknął kosztów leczenia , a pacjentów z poza rejonu nie będą leczyć!!!!.Po serii TYLKO podstawowych badań szpitalnych,nawet ordynator urologi nie potrafi trzymać się jednej wersji diagnozy - stosuje tzw. "spychoterapię" .- tzn LECZ SIĘ SAM I NIE ZAWRACAJ DUPY,a leki przeciwbólowe załatwią sprawę i nie trzeba się martwić a zapalenie i bóle (kolki nerkowe same przejdą
    Po rezonansie magnetycznym (opłaconym prywatnie) okazało się że jednak mam te kamienie i trzeba je usunąć,Chociaż wielu lekarzy uważa że nie trzeba i z tym można żyć ,ale na konsultacje zapraszają a jakże 150 zł każda.Nie dajcie się TEJ LEKARSKIEJ MAFFI
    USUWAJCIE NATYCHMIAST KAMIENIE- NAWET TE MAŁE !!!

Nie zarejestrowany
    Guest
    witam na usg mialem zlogi w lewej nerce i kamienie 2szt 5mm w prawej stosowalem rowatinex i scopolan wode jana niemam zapalenia po 3 tygodniach zeszly mi zlogi z lewej nerki ale w prawej dalej mam 2 kamienie w dolnym kielichu nerki lekarz powiedzial ze za 2 tyg jak mi niezejdzie wysle mnie na eswl ale czy niema zadnych lekow na to??dodam ze na standardowym badaniu rtg nic niewidac czyste nerki nierobilem urologicznego przeswietlenia z kontrastem bo lekarz mnie nieskierowal niemam teraz buli czekam 2 tygodnie a moze ktos cos poradzi??

Nie zarejestrowany
    Guest
    ja również mam kamicę nerkową... okropna przypadłość. miałam już 2 ataki, na szczęście w odstępie ok 8lat... po drugim ataku staram się pić jak najwięcej się da, muszę chyba wrócić do wody Jana. Dodatkowo piję apiurin (preparat żurawinowy - moczopędny i oczyszczający drogi moczowe z bakterii) kamieni pozbyć się samoistnie nie da... można jedynie wypłukiwać piasek. życzę wszystkim zdrowia...

Nie zarejestrowany
    Guest
    mam 26lat. Odkąd pamiętam, zawsze miałam problemy z zapaleniem dróg moczowych, często pomocny okazywał się Furagin. W ciągu 8 ostatnich lat miewałam dość mocne bóle w okolicy nerki prawej, ciągle przepisywany Furagin. 3,5 roku temu leżałam w szpitalu (na oddziale ginekologicznym, bo nie wiedzieli co mi jest, mimo, że wyniki moczu wykazywały problem). Dostałam ataku bólu w okolicy prawej nerki tak okropne, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Miałam wtedy robiona urologię, usg jamy brzusznej, lekarze nic konkretnego nie znaleźli. Pół roku temu znów powstały problemy z oddawaniem moczu, pobolewanie w okolicy prawej nerki. Lekarz rodzinny przepisywał tylko Cipronex, żadnych skierowań na urografi, usg, bo twierdził, że jest niepotrzebne.Tylko badanie moczu. Trzy miesiące temu znów zaczęły się problemy, najpierw ze skokami ciśnienia. Udałam się do kardiologa, serduszko wporządku, lecz podczas dodatkowego badania usg jamy brzusznej wykrył kamień na nerce prawej wielkości 16mm. Po wizycie u urologa i dodatkowych badaniach okazało się, że są 2 kamienie na nerce prawej, jeden, ten większy 16mm i drugi 8mm. Teraz czeka mnie operacja. A gdyby tak lekarz rodzinny od razu skierował do urologa? Pół roku temu? Albo wykryli coś wtedy w szpitalu? Bo tak wielkie kamienie nerkowe nie tworzą się raczej w 5 minut. Może udałoby się uniknąć operacji? Teraz tylko gdybać. PS- przy najbliższej możliwej okazji zmieniam lekarza rodzinnego. :evil:

Nie zarejestrowany
    Guest
    nie tylko w Tarnowie jest spychologia,
    Tak samo traktuja pacjentów w Łodzi .
    Syn w wieku 13 lat miał atak kamicy , do tej
    pory minęlo 8 lat i nawet nie ustalono jaki to rodzaj kamieni.
    Był pacjentem specjalistycznych łodzkich poradni , ale zawsze panowie i panie ,,dochtorzy"
    z uśmiechem zbywali nas .
    Leczenie w łodzi polega na tym ,ze przynosi sie wyniki , lekarz je ogląda , następnie przypisuje jakiś nieskuteczny , drogi 9!!!) lek .
    Nie odpowiada na żadne pytania - nigdy nie wiem czy wynika to z braku wiedzy czy z lekceważenia pacjenta.Jest co raz gorzej , nie wiem co robić !
    Wydawałoby sie duze miasto , wielu specjalistów ,ale ..gw...no " z tego

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości