+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
    Nie zarejestrowany
    Guest

RP

Witajcie. Ja też trzy lata temu/ mam 39/ nagle zacząłem mieć poważne kłopoty z widzeniem - centralną część siatkówki mam totalnie sponiewieraną. - rozpoznanie - RP. Agatko, nie zadręczaj się, w tej chorobie nic nie da się przewidzieć więc nie bój się przyszłości, jesteś bardzo młoda i to jest Twój atut - medycyna a zwłaszcza genetyka w tej chwili nie biegnie, ale galopuje, każdy dzień przynosi nowe odkrycia w medycynie i armia naukowców na całym świecie nad tym pracuje. Ja w to wierzę. Mój lekarz prowadzący powiedział mi,że nikt nie jest w stanie przewidzieć postępu choroby, ale na pewno zupełnie wzroku nie stracę i tego się trzymam. Tobie życzę pogody ducha i wiary,że będzie dobrze. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest

RP

Ja również mam RP , o mojej chorobie wiem od dawna, jestem 5 pokoleniem w rodzinie które jest chore.Mój ojciec z powodu tej choroby jest osobą niewidomą .U mnie ta choroba aż tak się nie rozwija szybko (na razie)
    tutaj i tak to jest duża niewiadoma co dalej? miałam nadzieję że mój 4 letni syn będzie zdrowy ale niestety po wizycie u okulisty nadzieja prysła .Podobno dzieci nie leczy się w tym wieku bo to choroba ludzi dorosłych ale chyba zasięgnę porady jeszcze innego okulisty.Trudno matce czekać aż dziecku się wzrok pogorszy .Pozdrawiam wszystkich z tą chorobą

Nie zarejestrowany
    Guest
    Kochani,jak wiecie również mam RP,wzmacniam oczy jak się tylko da,ale niedawno doweidziałam się że dodatkowo zbiera się płyn w plamce żółtej w obu oczach.Załamka.Dość że widze tyle co łepek szpilki to ten płyn powoduje widzenie czarnej plamki w tym łepku szpilki.Ale wiecie co ? Mam niespełna 3lrtnią cudowną cureczkę kochanego,wspierającego męża i z tą chorobą NAPRAWDE da się żyć.Trochę inaczej ale się da.Dla wszystkich tych Załamanych-nie dajcie się róbcie wszystko aby wzmacniać oczka i cieszcie się tym co macie,bo inni mają gorzej...gorąco pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witajcie wszyscy mam ptoblem wielki ponieważ Mój Dziadek miał RP, moglą to moja mama odziedziczyć? Czy mogę to mieć ?POMOCY strasznie się boje.... Błagam

arleta robert
    Guest

pomoc

U mojego syna 10l. podejrzewa się chorobę dystrofię czopkowo-pręcikową lub ślepotę Lebera [ta druga została wykluczona badaniem genetycznym w poznaniu] a przy tej pierwszej miał robione badanie erg już 5 razy i za każdym razem nie wyszło. Czy istnieje możliwość innego badania tej choroby ,proszę o pomoc ma objawy takie jak;światłowstręt,ograniczeni pola widzenia ślepota zmierzchowa, asygmatyzm ,oczopląs.

Nie zarejestrowany
    Guest

RP

U mojej żony również zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Ale robimy wszystko aby tę chorobę powstrzymywać i na razie to się udaje. Żona przekroczyła już 50 - tkę ale cały czas widzi całkiem nieźle. Każdemu kto do mnie napisze mogę wysłać szczegółową dietę którą stosujemy w walce z RP. Profesor w Poznaniu powiedział że przy tym dość wolnym postępie choroby oczy żony powinny wytrzymać do końca życia. Piszcie na adres: janek3434@op.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

nadzieja

Kochana, to wstrętna choroba... ale nie pytaj na forum, udaj się do dobrego lekarza, który nie patrzy schematycznie, jest na bieżąco z nowinkami za oceanu, a jest nadzieja... Mam wrażenie, że dr Hanarz z OKOANCENT w Krakowie by Ci pomogł. Mi pomógł, co prawda nie w takiej skomplikowane sprawie, ale jest rzetelny i na bieżco z róznymi sprawami i łączy fakty z róznych chorób. Będzie dobrze, trzymam kciuki!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    moja mama to miała i leczyła się w warszawie. Miała robioną terapie laserem 2RT i na chwilę obecną jest dobrze choroba została zatrzymana. Mamusia jeszcze jeździ do tej kliniki bardzo często ale naprawdę jest dobrze o ile dobrze pamiętam to jest to jedyna taka w Polsce tutaj można poczytać laser2rt.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 20-02-17 o 11:26

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Odświeżam temat. Dużo czytałam na temat chorób oczu, bo moja mama jest w trakcie leczenia zwyrodnienia plamki żółtej i szukam jakichś rozwiązań. Znalazłam artykuł na stronie Pryzmat-okulistyka pryzmat-okulistyka.pl/zolta-plamka-leczenie/ warto poczytać jeśli kogoś interesuje ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-02-18 o 19:36

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Może skonsultujcie się jeszcze u innego profesjonalisty. Spróbujcie jedna diagnoza więcej nie zaszkodzi a może da inne światło na sprawę
    dr się nazywa Andrzej Dmitriew. gdzieskierowac24.pl/lekarz/andrzej-dmitriew-okulista-poznan?specjalizacja=okulista
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-02-18 o 19:36

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości