+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
    Nie zarejestrowany
    Guest

hejo

mam 16 lat i też jestem chora na RP... do tej pory nie przejmowałam się tym że jestem chora, noszę okulary itd. ale teraz gdy jest gorzej nie mogę przestać o tym myśleć. Gdy chodzę po zmroku czuję jakbym miała jakieś klapki na oczach. Czy Bóg tak chciał? czy właśnie to jest nam pisane? Pozdrawiam was gorąco... Miejmy nadzieję, a może w niedalekiej przyszłości coś się zmieni.

Nie zarejestrowany
    Guest

witam

Mam 40 lat.Na RP zachorowałam 18 lat temu.Cały czas leczona jestem trentalem ( dwa razy w roku kuracja w szpitalu).Mam znaczny stopień niepełnosprawności ale nadal pracuję (praca biurowa).W ciągu dnia funkcjonuję normalnie,tylko trochę staram się uważać,nie biegać,uważać na schody i krawężniki.Centralne widzenie mam dosyć dobre.
    Chcę podnieść na duchu wszystkich cierpiących na tę chorobę.Najważniejsze jest optymistyczne podejście no i trzeba o siebie dbać.POzdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest

Witam!

Mam 23 lata. Od 4 roku życia mam problemy ze wzrokiem. Na początku byłam leczona na krótkowzroczność. Dopiero jak miałam 9 lat okazało się, że mam RP. Wciągu paru lat mój wzrok strasznie się osłabił. Nie widzę po ciemku, czytam za pomocą lupy, przy komputerze korzystam z programów powiększających. Po mimo to naprawdę ciesze się, że widze. Jednak mam świadomość, że kiedyś może się to zmienić. Ale nie poddaje się - studiuje matematyke (nawet osoby slabowidzace mogą żyć normalnie) Po studiach chcialabym pracowac w szkole. Dziś to jak widzę jest dla mnie normalnym widzeniem, bo nie pamiętam jak widzą osoby dobrze widzące ale nikogo za to nie winie bo tak musiało być. Ciesze się, że trafiłam na to forum bo może mój post podniesie kogoś na duchu i pomyśli sobie, że z RP można żyć normalnie i nie wolno mu się załamywac. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

Witam pani beato

MAM 32 LATA ROWNIEZ TAK JAK PANI CIERPIE NA TE CHOROBE do tego dochodzi jeszcz zez i inne choroby mam do pani pytanie wjakim pani leczy sie szpitalu ijak przebiega ta kuracja czy sa to jonoforezy prosze o odpowiedz pozdrawiamwszystkich BOGUSIA

Nie zarejestrowany
    Guest

witam wszystkich!

mój chłopak Piotrek (32 lata)też cierpi na tą chorobę. Od 16 roku życia próbuje z nią walczyć niestety bezskutecznie. Bardzo chciałabym mu jakoś pomóc jeżeli ktokolwiek wie coś na temat leczenia RP, specjalistów zajmujących się tym schorzeniem proszę o kontakt mailowy blicharz.kasia@op.pl dziękuję za wszystkie informacje i serdecznie pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

choroba Stargarta

witajcie moi drodzy, ja jestem chora na zespół Stargarta w zasadzie bardzo podobna choroba ale różniąca się objawami.
    Czy ktoś też na nią choruje. Pozdrwiam

Nie zarejestrowany
    Guest

hej

Witamja tez choruje na zwyrodnienie chorobe wykryto w przedszkolu na badaniach od tamtej porze jestem pod opieka lekarzy nikt nie potrafi mi nic poradzic brac leki same witaminy i chodzic na kontrole. Mam te same problemy co kazdy nie widze w ciemnosci pole widzenia tez utrudnia mi poruszanie sie funkcjonuje sama ale wciaz jestem cala w siniakach. Niestety nie moge ulozyc sobie zycia nie jestem stara ale kazdy facet ktory uslyszy o mojej chorobie spieprza daleko jak sie da. Nie wiem po kim to odziedziczylam nie doszlismy do tego z jednej srtony ciesze sie ze to ja a nie ktores z mojego rodzenstwa a drugiej sie wsciekam bo nie moge przez to byc szczesliwa jak bym chciala jestem smutna i samotna moze jest ktos kto szuka takiej sieroty jak ja magda85p@o2.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

RP

cześć, mam 27 lat i też cierpię na tą chorobę. mam dodatkowo zaćmę i torbiele. Wszyscy wiemy jak uciążliwa jest ta choroba. Wieczory to tragedia. Musimy być pełni optymizmu Choć to łatwo powiedzieć. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

zwyrodnienie siatkówki

dostałam dzisiaj wynik nferg oznacznym obnizonychparametrachcentralnychtrudnościw fiksacji o.l.cechy uszkodzenia siatkowki-centralnejw dolkuplamki obraz koreluje z obrazemaniograficznydystrofiii-plamki czy to sie da leczyc

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do Magdaleny

To pytanie najlepiej wysłać bezpośrednio do eksperta. Lista specjalistów znajduje się na stronie głównej poradnika i na stronach działowych. Pozdrawiamy.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości