+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
    Nie zarejestrowany
    Guest

mój mąż też to ma

Ma 40 lat i cierpi na tę chorobę on i jego brat. Nikt z pozostałych człoink.ów rodziny tego nie ma. Czy wy chorzy na tę chorobę normalnie pracujecie czy pobieracie jakieś renty z tytułu niezdolności do pracy. Pytam, bo mój mąż właśnie się o to stara.

Nie zarejestrowany
    Guest

do smugi

ja jeszcze pracuje ale sprawia mi to powoli trudnośc .czy twój mąż miał jaki kolwiek zabieg bo ja biore tylko witaminy .moja mama choruje na tą chorobe i ma rętę inwalidzką .ale stracila zdolnośc do pracy .

Nie zarejestrowany
    Guest

niespodzianka

przed kilkunastoma dniami trafiłem do szpitala. rozpoznano u mnie cukrzycę typu I. cóż, "młodzieżowa" wersja cukrzycy w wieku 40 lat nie wydawała mi się czymś najgorszym. nad tym demonem można zapanować. ale jak zapanować nad RP?! w zasadzie daję sobie radę - jakos jeżdzę samochodem.nawetr w nocy ie jest tragicznie - po prostu jeżdżę wolniej. jednakże bojęsiętego, co może nastąpić. łykam witaminy, dbam o siebie, ale chciałbym walczyć tak, aby zwyciężyć. najgorsze jest to, że nie wierzę w cuda, a lekarze skutecznie odbierają nadzieję na wyleczenie... gdyby ktoś miał ochotę coś napsiać, to zapraszam: zzaw@wp.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

RP

mój chłopak tez cierpi na te chorobe, ,ma 31 lat, nosi okulary, Jezdzi autem , choc o zmroku nic nie niewidzi. nie da sobie wytłumaczyc, ze nie powinien nim jezdzic....... gieroj ! często boli go głowa, do lekarza nie chce isc, jset inzynierem........ czyli praca wymagajaca doskonałego wzroku !nie wiem co mam robic, a bardzo chciałabym pomóc, są jakies operacje?? prosze o info.

Nie zarejestrowany
    Guest

zwyrodnienie siatkówki

do edzia jesli twoj chłopak nosi okulary to chyba to niejest dystrofia zwyrodnieniesiatkówki .zwyrdnienie genetyczne jest nie uleczalne ale jesli nosi okulary poprostu trzeba isc do dobrego okulisty
    a wtedy szczegółowe badania i wtedy sie można martwić

Nie zarejestrowany
    Guest

RP.

mam 52 lata ,chorobę wykryto u mnie w wieku 10 lat. Z upływem czasu było coraz gorzej .Pracowałem do 1985 r. teraz jestem na rencie ,mampierwszą grupe .Oprucz RP mamrównieżzaćme ,miałem w czerwcu zabieg na prawe oko wmarcu mam mieć na lewe.Pomimo tego jakoś sobie radze w życiu,grunt to sie nie załamywać miećna codzień dobry humor.Trzymajcie sie pozdrawiam hej!

Nie zarejestrowany
    Guest

Prosze o wskazówki

Mój 15-letni siostrzeniec cierpi na zwyrodnienie siatkówki oka. Od 2-ego roku życia co roku jeździł na kuracje trentalowe w Klinice Okulistycznej Katowicach. Niestety w tym roku kuracje te już się tam nie odbywają. Krystianek z roku na rok widzi coraz gorzej. Czy ktoś może powiedzieć mi gdzie jeszcze odbywają się takie kuracje. Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy jest to jedyna szansa na opóźnienie tej choroby. Proszę o maile na adres: joanna_gergont@wp.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

ta choroba to nie koniec swiata

mam 54 lata od siedemnastego roku zycia mam zwyrodnienie bar .ioto skleroze powiem tak kiedy czlowiek zle widzi i zle slyszy zyc jest trudnoale warto zyc jastem na recie inwalidzkiej ale funkcionuje normalnie mam dzieci wnuki meza dom choroba to nie wyrok uwierzcie mi mozna normalnie zyc ja jestem tego zywym przykladem

Nie zarejestrowany
    Guest

Mój syn też ma RP

Od około 1,5 roku wiem,że mój synek choruje na tę chorobę. Jest pod stałą opieką lekarzy,ma też ograniczone pole widzenia,nosi okulary. Jestem dobrej myśli,że nim dorośnie (ma skończone 9lat), będzie można tę chorobę leczyć,a przynajmniej zapobiegać dziedziczeniu. Pozdrawiam Wszystkich.

Nie zarejestrowany
    Guest

pozdrawiam

mam zwyrodnieniowe odbarwienie siatkówki bezbarwnikowe i lekarze każą nosić okularu przeciw słoneczne Wam też?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości