+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Nie zarejestrowany
    Guest

Jonoforeza: bezbolesna metoda fizykoterapii

Witam!!!
    Mam pewne wątpliwości co do wykonywania zabiegów z dziedziny fizykoterapii, a mianowicie od kiedy to takie zabiegi wykonuje pielęgniarka ,a nie wykwalifikowany fizjoterapeuta?
    Pozdrawiam ania

Nie zarejestrowany
    Guest

jonoforeza Asia

popieram zdanie Ani,pielęgniarka nie może wykonywać takich zabiegów tylko fizjoterapeuta, wiem o tym z dobryh żródeł, jestem rehabilitantem

Nie zarejestrowany
    Guest

jonotoforeza

Czy przez ten zabieg mogę leczyć nadpotliwośc?

Nie zarejestrowany
    Guest

jonoforeza

wątpliwości budzi kierowanie się odczuwaniem przez pacjenta; uczucia mrowienia. Jak mi wiadomo w jonoforezie nalezy kierowac się natężeniem prądu na cm2 pow. elektrody. W przypadku stosowania leków p/bólowych może byc to bardzo dotkliwe dla pacjenta z uwagi na mozliwośc wystąpienia bardzo głebokich i trudno gojących poparzeń!

Nie zarejestrowany
    Guest

uuuuu

właśnie dzisiaj zostam doś dotkliwie poparzona i jak lekarz twierdzi że to nic takiego to niech sam tego doświadczy

Nie zarejestrowany
    Guest

mozna powiedziec zeby zmniejszyc prad

jak mnie za bardzo szczypalo podczas jonoforezy to wolalam pania Kasie i zmniejszala mi natezenie, jak to mozliwe ze jonoforeza spowodowala poparzenia ?

Nie zarejestrowany
    Guest

jonofereza

polecam mialam 2o zabiegow jonoferezy i zadnych skutkow ubocznych

Nie zarejestrowany
    Guest

uczulenie

Już po pierwszym zabiegu dostałam czerwonej pokrzywki.Mija 1.5 tygodnia ,a ona nie znika a świąd jest nie do zniesienia

Nie zarejestrowany
    Guest

mgr

Jeśli to faktycznie uczulenie to prawdopodobnie na lek a nie na sam zabieg lub lekkie poparzenie. Osobna kwestia to powstawanie tzw. odczynu galwanicznego (zaczerwienienia skóry), który jak najbardziej jest normalny i wskazany.
    Dawkowanie według odczuć pacjenta jest właściwe aby zapobiec poparzeniom. Dawka bezpieczna prądu galwanicznego to ok. 0,2 mA na cm2 elektrody choć w literaturze znajdują się i dawki wyższe.
    Z doświadczenia wiem, że pielęgniarka o zabiegach z fizykoterapii wie tyle co każda inna osoba spotkana na ulicy

Nie zarejestrowany
    Guest

Jonoforeza

Kieruję czasami pacjentów na tego typy zabieg, oczywiście każdy pacjent może reagować inaczej. Jeżeli źle go znosi, albo pojawia się reakcje uboczne rezygnujemy z dalszego przeprowadzania tego typy zabiegu.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości