+ Odpowiedz na ten temat
Strona 50 z 50 PierwszyPierwszy ... 40484950
Pokaż wyniki od 491 do 497 z 497
    Kamtyl
    Guest

...

W zeszłym roku w lipcu zerwałem ścięgno achillesa - początkowo bałem się, ze będzie potrzebny jakiś zabieg jednak wystarczyło unieruchomić nogę na czas 8 tygodni - 6 tygodni w ułożeniu końskim, 2 wyprostowane. Po tym czasie zauważyłem jak noga strasznie mi osłabła. Wiadomo bez rehabilitacji by się nie obeszło. Na początku bałem się wychodzić z domu a nawet nie potrafiłem taki dyskomfort miałem w tej nodze więc załatwiłem sobie rehabilitację z dojazdem do domu z medikar. Masaże, kinezyterapia, fizykoterapia trwały 2 miesiące. Później dodatkowa rehabilitacja plus dużo ćwiczeń w domu. Pół roku i powróciłem do grania w piłkę jednak bardzo uważam na ta moją nogę żeby znowu sobie jej nie załatwić.

Jack
    Guest

Zerwane?

Cytat Napisał Kamtyl Zobacz post
    W zeszłym roku w lipcu zerwałem ścięgno achillesa - początkowo bałem się, ze będzie potrzebny jakiś zabieg jednak wystarczyło unieruchomić nogę na czas 8 tygodni - 6 tygodni w ułożeniu końskim, 2 wyprostowane. Po tym czasie zauważyłem jak noga strasznie mi osłabła. Wiadomo bez rehabilitacji by się nie obeszło. Na początku bałem się wychodzić z domu a nawet nie potrafiłem taki dyskomfort miałem w tej nodze więc załatwiłem sobie rehabilitację z dojazdem do domu z medikar. Masaże, kinezyterapia, fizykoterapia trwały 2 miesiące. Później dodatkowa rehabilitacja plus dużo ćwiczeń w domu. Pół roku i powróciłem do grania w piłkę jednak bardzo uważam na ta moją nogę żeby znowu sobie jej nie załatwić.
    Jesteś pewien że miałeś całkowite zerwanie?!? Sciegno Achillesa ma budowę jak gruby kabel, składa się z 3 skreconych wiązek a te z małych włókien- drucików. Przy zerwaniu całkowitym końce oddalaja się od siebie, oraz wiązki się skręcają inaczej. Stąd zszywa się je tak było pierwotnie, wiązka do wiązki. Pytanie za 100 punktów, jak może się to zrosnać prawidłowo samo? Pol roku bez rekonstrukcji operacyjnej i powrót do piłki. Zazdroszczę. Szczerze. Ale lepiej uważaj widziałem gościa który zerwał po 5 Msc, gdyż wybrał się na spacer po łące i noga mu wpadła w dół. 😬

Nie zarejestrowany
    Guest

Achilles zerwanie

Zerwanie Achillesa nie jest takie straszne, dziś mija 4 tygodnie od operacji i chodzę bez kul, bez ortezy, z odbudowanym mięśniem łydki i z podobno już dużą sprawnością ścięgna.
    Nie miałem gipsu, ćwiczenia samemu po 4 dniach od operacji, rehabilitant po 2 tygodniach, wizyta raz w tygodniu, ale z rozpisanymi domowymi i w pracy ćwiczeniami.
    Miało być źle, a jest ok.
    Maciek

Jack
    Guest

Cuda jakies

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Zerwanie Achillesa nie jest takie straszne, dziś mija 4 tygodnie od operacji i chodzę bez kul, bez ortezy, z odbudowanym mięśniem łydki i z podobno już dużą sprawnością ścięgna.
    Nie miałem gipsu, ćwiczenia samemu po 4 dniach od operacji, rehabilitant po 2 tygodniach, wizyta raz w tygodniu, ale z rozpisanymi domowymi i w pracy ćwiczeniami.
    Miało być źle, a jest ok.
    Maciek
    Szerzej podziwiam. Po czterech tygodniach ścięgno trzyma się na nici operacyjnej.
    Po operacji zerwanego Achillesa bez gipsu i bez ortezy, to już godne nagrody nobla. Ciekawy też jestem jakie ćwiczenia robiłeś już po 4 dniu?
    Nie wiem tylko co znaczy sprawność ścięgna, ścięgno może mieć wytrzymałość, ślizg ale tej po 4 tygodniach właściwie nie ma. Czy miałeś choć jedno badanie np. Usg lub rezonans ? Jeśli miałeś pochwal się np. Opisem diagnosty, chętnie pokażę swoim lekarzom i rehabilitantom. U nich trzeba było unieruchomic nogę 6 do 8 tygodni w łuskach, później 4 do 6 tyg Walker. Cały czas rehabilitacja. Widziałem ok 20 może 30 osób które leczą się po zerwanym Achillesie. Nikomu nie udało się wrócić do chodzenia przed 3 Msc po operacji. A kilku jeszcze tym czasie lub później zerwalo ponownie. Jeśli nie robisz na bieżąco badań to miej świadomość że Twoje ścięgno trzyma się na nici a miejsce blizny to na razie dziura. Twój rehabilitant zaś stosuje nieortodoksyjne raczej metody
    Tak czy inaczej zdrowia życzę
    Innym po zerwaniu raczej takich praktyk nie polecam, szkoda zdrowia

Nie zarejestrowany
    Guest

Wiem że cud

Poważnie piszę. Wiem ze przebiega to bardzo szybko. Lekarz i rehabilitant mówią że nie spotkali się wcześniej z tak szy kim zrostem. Nie miałem usg po operacji. Kontrolna wizytę mam 5 czerwca. Jak szybko chodzę to jeszcze kuleje jak wolno jest ok. Może wynika to z tego że kiedyś przez ponad 10 trenowalem zawodowo piłkę a teraz gram sobie po a klasach w ciągłym reż imię treningowym i dietowym.
    Piszę dlatego żeto nie zawsze jest wyrok.
    Ale prawda jest ze rehabilitant twierdzi że często się ponownie zrywa. Mam nadzieję że mnie to nie dotknie.
    Pozdrawiam

Jack
    Guest

To faktycznie nieźle

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Poważnie piszę. Wiem ze przebiega to bardzo szybko. Lekarz i rehabilitant mówią że nie spotkali się wcześniej z tak szy kim zrostem. Nie miałem usg po operacji. Kontrolna wizytę mam 5 czerwca. Jak szybko chodzę to jeszcze kuleje jak wolno jest ok. Może wynika to z tego że kiedyś przez ponad 10 trenowalem zawodowo piłkę a teraz gram sobie po a klasach w ciągłym reż imię treningowym i dietowym.
    Piszę dlatego żeto nie zawsze jest wyrok.
    Ale prawda jest ze rehabilitant twierdzi że często się ponownie zrywa. Mam nadzieję że mnie to nie dotknie.
    Pozdrawiam
    Achilles nie wyrok, ale problemów jednak sporo i całość dłuuugo trwa. Ja przed 6msc dopiero zacząłem biegać. Jest ok. Grę w piłkę na razie mi odradzają. Całość zrasta się i układa nawet do dwóch lat. Do usg kontrolnego jednak zachęcam, lekarz i rehabilitant ścięgna i jego struktury oczami nie prześwietlą. Szczerze to nie wiem jak mogą mówić o szybkim zroście bez badań? Trzymaj się i zdrowiej, obyś szybko wrócił do piłki ☺️

Matejka
    Guest

...

Ja akurat jestem po zabiegu przezskórna rekonstrukcji ścięgna Achillesa i wiem z własnego doświadczenia, ze im prędzej rozpocznie się rehabilitacje tym lepiej. Przez pierwsze tygodni operowaną kończynę miałam unieruchomioną w stabilizatorze oraz odciążoną przy pomocy kul łokciowych. Szwy skórne usuwane miałam po 14 dniach. Po tym czasie można zaczęłam stosować zabiegi fizykoterapii aby zmniejszyć obrzęk pooperacyjny oraz przyśpieszyć gojenie. Po odbytej rehabilitacji oraz długiej przerwie bo praktycznie 7 miesięcznej w momencie kiedy chciałam powrócić do biegania zdecydowałam się na zabiegi therapy master w katowickim gabinecie rehabilitacji Rehamed. Terapia polegała na stopniowym przygotowaniu do powrotu do aktywności fizycznej aby ponownie nie przeciążyć operowanej nogi i nie doprowadzić do kolejnej kontuzji. Tak wyglądała moja przygoda z zerwanym ścięgnem i powrotem do aktywności fizycznej - mam nadzieje, że już nigdy więcej.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 50 z 50 PierwszyPierwszy ... 40484950

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości