+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 368

Temat: Ścięgno Achillesa - urazy i leczenie

Nie zarejestrowany
    Guest

Ścięgno Achillesa - urazy i leczenie

witam
    15 wrzesnia zerwałem ścięgno achillesa w lewej nodze.do końca pażdziernika będę miał unieruchominą nogę w gipsie do kolana w położeniu końskim a potem na 2 tygodnie w "normalnym" ułożeniu.mam pytanie - po jakim czasie od ściągnięcia gipsu będę mógł jeżdzic samochodem ? wiadomo że lewa noga w samochodzie pracuje z większą siłą do wduszania sprzęgła . jest to dlamnie ważne gdyż moja praca wiąże się z jazda samochodem.dziękuje zgóry za wszelkie wskazówki

Nie zarejestrowany
    Guest

Zerwane ścięgno achillesa prawej nogi

WITAM . ZERWAŁEM ŚCIĘGNO 24 06.2007r . sposób leczenia był identyczny jak w wypowiedzi powyżej , po jakim czasie pan doszedł do względnej sprawności. bardzo proszę o jakieś wskazówki

Nie zarejestrowany
    Guest

ścięgno

Mam 44 lata. Siedem lat temu zerwałem podczas gry w piłkę ścięgno Achillesa. Po zabiegu operacyjnym lekarz stwierdził, że nigdy nie powinienem w przyszłości intensywnie obciążać ścięgna (ewentualnie jogging itp.). Przez rok odczuwałem bolesność stopy, mięśni współpracujących a nawet ścięgien w okolicach kolana ze względu na ich wzmożone napięcie związane z nieznacznym skróceniem ściegna Achillesa. Od początku starałem się jednak ćwiczyć chodzenie a później bieganie. Po ok. 4 latach zdecydowałem się na grę na hali w siatkówkę (gram regularnie). Pozostało jednak to ,że boję się wyskakiwać odbijając się z jednej nogi. Ponadto prawa noga męczy się znacznie szybiej niż lewa. Nie potrafię też odwodzić prawej stopy do wewnatrz tak jak lewej.

Nie zarejestrowany
    Guest

naderwane ścięgno skończyło się operacją sarna 2007-08-24

Ścięgno zerwałam na własne życzenie.Praca siedząca-urlop i maksymalne jego wykorzystanie:intensywny marsz po górach,po czym wyjazd nad morze i wędrówki boso po piasku ,wyskok i stało się. Brak poprawnej diagnozy, zabieg operacyjny dopiero po 6 tygodniach. Unieruchomienie nogi w szynie gipsowej(2 tygodnie) po czym orteza pod kolano i rehabilitacja. Jestem dobrej myśli aczkolwiek wszystko jest przede mną.

Nie zarejestrowany
    Guest

operacja - nie?

czym grozi to, jesli chory nie zgodzi sie na operacyjne leczenie...? po calkowitym zerwaniu sciegna

Nie zarejestrowany
    Guest

CDN Achillesa

Panowie co Wy macie za problem?! Wcale nie macie! Ja po 5 latach od zerwania ścięgna w lewej nodze zerwałem teraz w prawej. Przebieg bardzo podobny... grałem w kosza! Po pierwszej operacji totalnie obciążałem zdrową nogę - podświadomie, a to niestety ogromny błąd. Jak ktoś pytania to proszę na maila: zxasqw8383@02.pl Pozdrawiam Achillesów!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

achilles x2

Ty urwales drugie po 5 latach...ja dokladnie po roku bez 10 dni :/ Dokladnie zrobilam to samo lewe potem prawe... i po 1 operacji podswiadome obciazenie mocniej zdrowej nogi. Ja oba urwalam na siatkowce.

Jakby ktos byl zainteresowny to postanowilam napisac bloga jak krok po kroku leczenie sie u mnie odbywało. sciegno-achillesa.blog.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

Naderwane sciegno Achillesa lewej nogi ,,

Witam..Jezeli chodzi o mnie Naderwałem sciegno Dokładnie 14 kwietnia ,,, Oczywiscie szyna gipsowa na 2 miesiace aby unieruchomic noge po 2 miesciacach rechabilitacja...Lekarz poliecił mi tez rechabilitacje w domu która polegała na tym ze musiaem sobie załatwic pralke ""Frania " Stare pralki z wirnikiem do których mozna wsadzic noge ..Ciepła woda i szare mydło .. 15 min czekałem z noga w srodku miało to na celu rozluznic sciegna dla pelszego i sprawniejszego rozciagania ...Moja rada to nie lekcewazyc sobie rechabiliotacji poczekac to 3 ,4 tygodnie zeby wyleczyc noge tak jak zalecił lekarz lub rechabilitant ...

Nie zarejestrowany
    Guest

zerwane ścięgno

5 tygodni temu zerwałem achillesa. mam gips podkolanowy z końskim ułożeniem. wczoraj potknąłem się i mocno oparłem na chorej nodze. teraz się boję czy znowu nie zerwałem tego ścięgna. gips mam ściągać za tydzień w piątek. co mam zrobić

Nie zarejestrowany
    Guest

A kiedy rehabilitacja

Trzy tygodnie temu zerwałem ścięgno achillesa, chcę jak najszybciej zacząć rehabilitacje jednak, co lekarz to inna opinia na ten temat jedenkaże czekać do zdjęcia szyny inny natomiast mówi ze im wcześniej tym lepiej, sam ni wiem co robić.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości