+ Odpowiedz na ten temat
Strona 11 z 40 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 399

Temat: Ścięgno Achillesa - urazy i leczenie

Nie zarejestrowany
    Guest

achilles

Witam, mam pytanie po jakim czasie od operacji obciazaliscie noge tz. stawaliście na niej i czy stopa po zdjeciu gipsu dlugo byla opuchnięta?

Nie zarejestrowany
    Guest

do jacka

8 tygodni jestem po operacji i obciążać nogę moge, w sensie na niej stac ale do normalnego chodzenia jeszcze daleko, pobolewa przy probie normalnych ruchów i jeżeli poryszam się bez ortezy to kuśtykam. Noga cały czas jest opuchnieta, choć teraz juz bardzo mało, minimalnie, jeżeli juz to od zewnętrznej strony na wysokości kostki. Jeżeli aktywnie ćwicze i chodze to opuchniecie rośnie. Zdecydowanie po zdjęciu gipsu w 4 tygodniu była opuchnięta po obu stronach. teraz jest cool. No i jeszcze pięta, krwiaki i płyn pod naskórkiem był ale wyciąłem całość cążkami i to była dobra decyzja.
    A dlaczego pytasz? Jak u Ciebie sprawa wygląda?

Nie zarejestrowany
    Guest

do look

Witam i dzięki za odpowiedz, u mnie sprawa jest chyba podobna z tym że 6 tydzien minie dopiero 24 maja. po 4 tygodniach zdjeto mi gips i zostawiono łuske na 2 tygodnie ,ortezy narazie nie mam ale mysle ze lekarz mi ja przepisze w poniedzialek tak taniej kosztuje.Teraz tylko mocze noge i delikatnie ja cwicze wedlug zalecen choc musze przyznac ze wyciagnac jakias wieksza ilosc informacji od lekarza wiaze sie wręcz z umiejetnoscia przesłuchania u pacjęta ( popatrza ustala wizyte i do domu).po zdjeciu gipsu też mialem krwiaki ale smarowalem mascia i zeszlu a opuchlizna sie zmniejszyła. Boli mnie pod kolanem to chyba jakies zapalenie bo noge zginam juz pełnym zakresie, nie mam zadne guli z płynem ale boli w miejscu ściegien nawet przy dotyku. Pytam z niecierpliwosci bo chcialbym juz być samodzielnie mobilny , jezdzic samochodem ( mam nadzieje ze w ortezie będzie to możliwe} i troche ze strachu czy u innych tez tak to przebiegalo,Przy cwiczeniu stopy jak widze jaka jest ruznica w ruchomosci w stosunku do drugiej nogi to wydaje mi sie ze rehabilitacja będzie trwala długo . pozdro i dzieki za odpowiedz.

Nie zarejestrowany
    Guest

do jacek

przy tym schorzeniu rehabilitacja to jednak długi proces.
    Autem jeżdżę ale załatwiłem automat, wiec lewej nogi nie uzywam. To z kolanem to pewnie jakies powikłania po gipsie. Jakis czas nie zginałes nogi i kolano dostało w kość. U mnie odbyło się bez problemow kolanowych. Ja zaczałem lekk arehabulitację od 4 tyg, jutro tj w piątek dokładnie bedzie 8 tygodniu. W ortezie poruszam się sprawnie i bez problemów, bez ortezy to tak jak pisałem, kuśtykam, łydka słaba bardzo i czuję że nie radzi sobie z ciężarem ciała ale cwiczę. Mój rehabilitant twierdzi że achilles najlepiej i z najmniejszymi powikłaniami goi się w ruchu i po 8 tygodniach trzeba bardzo się postarać by go uszkodzić. Oczywiscie damo ściegno i rana nie jest zagodona ale bardzoej przypomina już normę nić swieżą sprawe. Takż etylko cierpliwość i konsekwencja. Myśkę że nie ma co liczyć że po 3 miesiacach od operacji będzie już wszystko dobrze. Oczywiscie skrócenie czasu gipsu pomaga sprawie i jak najprędzej trzeba zacząć czy tej ranie gmerać. Od 7 tygodnia codziennie hodzę na rehabilitację (ćwiczenia i masaz), trzy dni w tygodniu mam pole, laser i elektrostymulację mieśnia łydki. To z pewnoscią przyśpiesza proces. Do stania na palcach mam jeszcze daleko ale zaraz po rehabilitacji wydaje mi się że normalnie jestem w stanie przejść kilka kroków oczywiście z lekkim dyskomfortem w nodze. Biorę cały czas zastrzyki w brzych (flexiparine) i łykam dwa razy na dzień detralex. leki odstawię w najbliższym tygodniu.
    Także trzeba z głową i powoli, pośpiech nie jest tu wskazany. KJa też mocno niecierpliwy jestem ale robię już wszystko no pewnie prawie wszystko.

Pozdrowiska

Nie zarejestrowany
    Guest

cześć look cześć jacek

W nawiązaniu o tego co piszecie kilka słów z mojego frontu Mija dwa tygodnie i dwa dni od operacji, mam zdjęte szwy, już teraz zdejmuję gipsową łuskę i zaczynam elektrostymulację oraz masaże. Na polecenie lekarza zaopatrzyłem się w but ortopedyczny ale nie dość tego, bo szewc musi mi dorobić 6 cm (tyle o ile ścięgno jest krótsze) i 6 warstw wkładki pod pięte do tego buta. Jak tylko to zgramy to ze sobą odrzucam łuskę i używam w jej miejsce wspomnianego buta obciążając powoli nogę i co tydzień zdejmując jedną warstwę wkładki. Kule mają byc tylko do pomocy a ja powinienem już starać się chodzić bez nich. Jak na mój stan metoda jest mega agresywna ale zrobiłem krótki wywiad wsród znajomych i podobno jest to sposób już sprawdzony a lekarz ma rewelacyjną opinię.

Nie zarejestrowany
    Guest

zerwane ścięgno achillesa

Witam wszystkich. Też należę do Waszego grona. Ścięgno zerwało mi się podczas imprezy tanecznej 29 listopada 2009. Tańczyłam sobie w najlepsze a tu jakby kopnięcie w łydkę. Potem dziwne uczycie przy chodzeniu - jakby ziemia się uginała pod nogami, ale po krótkiej chwili skończyło się na kicaniu. Na drugi dzień diagnoza-zerwane ścięgno achillesa. Na izbie przyjęć w szpitalu nogę włożyli mi w gips , po dwóch dniach operacja. Gips udowy na 6 tygodni, ale miałam trochę szczęścia (tak to odbieram) bo trafiłam do lekarza , który po 14 dniach ściągnął szwy i skrócił gips poniżej kolana. Przez pierwszy dzień noga wisiała jak drewniana, ale potem było już lepiej. Zastrzyki Clexane w brzuch przez 42 dni .Na zdjęciu gipsu byłam u innego lekarza, a ten miał pretensje, że miałam skrócony gips, ale dzięki temu kolano trochę pracowało. Noga po zdjęciu gipsu to był obraz nędzy i rozpaczy - spuchnięta i czerwona. Przez pierwsze dwa dni nie miałam prawie czucie pod stopą , palce spuchły i miałam wrażenie jakbym chodziła na poduszeczkach. Rehabilitację rozpoczęłam tydzień po zdjęciu gipsu - 2 tygodnie masażu wirowego i ćwiczenia przy drabinkach i rowerku. W pierwszym dniu próba postawienia stopy na ziemi - niewykonalne. Po trzech dniach już było. No i musiałam nauczyć się na nowo prawidłowo stawiać stopy i utrzymywać równowagę . Nie było zmiłuj. W drugim tygodniu było zdecydowanie lepiej , ale bardzo musiałam skupiać się jak chodzę, bo stawianie nogi ukosem, chodzenie poprzez dostawianie nogi do nogi było zdecydowanie wygodniejsze. Bez kul zaczęłam chodzić 2 tygodnie po ściągnięciu gipsu - oczywiście w tempie 100-letniej staruszki, ale zawsze, no i odważyłam się na jazdę samochodem. Po 3 miesiącach od operacji wróciłam do pracy, no i nodze się to nie podobało - zaczęła znowu puchnąć i co mnie zaniepokoiła drugie ścięgno zaczęło pobolewać . Skłoniło mnie do wizyty u ortopedy - stan zapalny obu ścięgien, ale na szczęście operowane ścięgno było w całości (tak wykazało badanie USG). Ku mojej radości lekarz pozwolił chodzić w butach na obcasach (wcześniej męczyłam się w płaskich , bo tak zalecili rehabilitanci) , co spowodowało mniejsze obciążenie ścięgna. Po ustąpieniu stanu zapalnego seria 10 zabiegów obejmujących ultradźwięki, laser i magnetoterapię - bardzo pomocne. Teraz , czyli blisko 6 miesięcy od operacji , właściwie poruszam się już normalnie, na palcach też już daję radę. Mam jeszcze problem, aby kucnąć, ale jak się postaram to na moment jest to wykonalne (doskwierają kolana) . Wokół szwu noga nadal jest lekko spuchnięta, ale tak poza tym da się żyć.

Nie zarejestrowany
    Guest

:)

Witam ponownie i pytanie do Sylwi ,czy mozesz teraz tanczyc?Za miesiac mam isc na wesele ale o tancu moge pomazyc no coz ani tanczyc ani wypic trzeba bedzie po obiedzie do domu sie zbierac . A tak ogulnie do wszystkich stan zapalny spod kolana przetoczyl sie na miesnie podudzia bolalo jak diabli, goraczka 39 po przeciwbulowych dalo sie spoac dzis juz lepiej goraczki brak bol duzo mniejszy mysle ze zapalenie zaczyna mijac.opuchlizna stopy powoli mija dzis zobaczylem swoje kostki i pracujace sciegna w stopie , tak niewiele a cieszy.Sciegno chyba nie jest przyrosniete do skury bo czuje pod palcami jak sie przesuwa , blizna wyglada obiecujaco mialem 8 szwow ale tam gdzie nie sa juz opuchniete wyglada to bardzo dobrze. W nastepnym tygodniu mam nadzieje zaczac rehabilitacje i oby wszystko sie udalo ale do mojego ukochanego sportu ktory uprawialem amatorsko ale z pasja juz chyba nie wroce .Pozdrawiam wszystkich.

Nie zarejestrowany
    Guest

Odpowiedź dla Jacka. Możliwości tanecznych jeszcze nie sprawdzałam, ale myślę, że dałoby się coś wytańczyć - wykluczam rock rolla i jakieś podskoki (jednak bym się trochę bała - może to tylko blokada w mózgu ?). Z tego co piszesz to miałam trochę szczęścia , bo środków przeciwbólowych, poza tymi bezpośrednio po operacji, w ogóle nie brałam. Miesiąc czasu to sporo czasu więc może dasz radę trochę popląsać :-)

Nie zarejestrowany
    Guest

Jacku ,dopiero teraz doczytałam, z jesteś przed całkowitym zdjęciem gipsu. W takim układzie wesele z tańcami za miesiąc odpada. :-(

Nie zarejestrowany
    Guest

:)

Witam ponownie.Kazano mi w konccu wyrzucic luske,lekarz jednak nie dal skierowania na rehabilitacje powiedzial jak mam cwiczyc w domu i kazal chodzic ( troche mnie to przerazilo bo nie mam zadnego stabilizatora ani ortezy). na poczatku ,,chodzenie " wychodzilo marnie ale juz na drugi dzien moglem chodzic bez kul oczywiscie jak staruszka ale zawsze to cos. Teraz chodze o kulach czasami bez ,nie chce przeginac, bez kul moge nawed wyjsc po schodach zejsc bez kul nieprobuje.pozdrawiam, ogulnie jestem zadowolony z postepow jak na 2 doby po zdjeciu gipsu na dobre.Dzieki wczesniejszym cwiczenia ktore mi zalecil lekarz opuchlizna prawie zeszla i noga nie byla juz tak nieruchawa. Jest ktos z czytajacych ktory mial podobny proces ''zdrowienia" czy jestem wyjatkiem bo dalej mam stracha ze bedzie cos nie tak,.pozdrawiam

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 11 z 40 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości