+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 35 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 341

Temat: Ścięgno Achillesa - urazy i leczenie

Nie zarejestrowany
    Guest

zerwane ścięgno Achillesa

Rozmowa telefoniczna z finex13 była bardzo owocna, w sumie to moja pierwsza rozmowa z osobą, która również zerwała ścięgno Achillesa, nasze problemy i wątpliwości prawie w pełni się pokrywają....Dolegliwości bólowe odczuwam np. po dłuższym spacerze, taki godzinny spacerek potrafi przynieść dolegliwości bólowe ale z każdym dniem jest lepiej....Zapomniełem dodać w rozmowie, że na ścięgno bardzo dobry jest basen....Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

Zerwany achilles i narty

Witam, mam pytanieo jakim czasie po operacji mozna zacząć jeździć na nartach.
    Jednoczesnie moge podzielic sie moimi doswiadczeniami.mam 46 lat ścięgno zerwałem 15lutego 2009.16tego - operacja. 6 tygodni gips udowy a potem... właśnie swiadomie i na własne ryzyko zrezygnowałem z rehabilitacji. Juz w gipsie starałem sie wykonywać delikatne ruchy stopą na ile tylko było to możliwe.Najgorsze przyszło tuz po zdjęciu gipsu.Nikt mi nie powiedział z lekarzy jak powinienem postepować.Wiotkość nogi, niesamowity ból w stawie kolanowym przy najniejszym ruchu.Obawa przed poruszniem się nawet o kulach.Z gipsem czułem sie o wiele bezpieczniej... Kolano rozćwiczyłem w ciągu kilku dni, a potem stopniowo zacząłem chodzic samodzienie w wysokich ,trzymających kostke butach.Po trzech dniach odzrzuciłem kule i rozpocząłem samodzielne chodzenie, bez szleńst, ostroznie bez pośpiechu.Kulałem, starałem sie nogi nie forsować.Po 6 tygodniach od zdjęcia gipsu poruszałem sie juz całkiem swobodnie, ale bez możliwosći stawania na palcach.Basen to miejsce w którym zacząłem ćwiczyć mojego ahillesa.To było przełomowe, w kilka dosłownie dni zacząłem stawać na palcach.Od września br. moge powiedzieć że noga jest juz w pełni sprawna, i moge nawet biegać. Początkowo nie chciałem słyszeć o 6 tyg. gipsie, naczytałem sie róznych zaleceń prywatnych klinik i rehabilitantów.Teraz uważam że nie ma sie gdzie spieszyć jeśli tymi nogami nie zarabiamy naprawdę dużej kasy.Woerzcie mi że naprawdę czuję że noga jest silna, achilles potrzebuje poprostu czasu żeby dobrze sie zespolić.Wiadomo że juz nigdy nie będzie tak silny jak przed.... Pozdrawiam wszystkich achillesów.

Nie zarejestrowany
    Guest

Kiedy do sportu ?

Witam

Pamiętajcie, że blizna jest odpowiednio wytrzymała po 10-12 miesiącach od operacji. Natomiast wytrzymałość ścięgna zerwanego do zdrowego można porównać dopiero po kilku latach. Wydolność tego ścięgna nigdy nie będzie taka sama. Więc pomimo to iż czujecie się dobrze pewnych procesów anatomicznych nie da się przeskoczyć. Kiedy można wrócić do sportu ?... sam chciał bym wiedzieć, i żaden lekarz w Polsce nie odpowie wam na to pytanie, jeśli znacie takiego to poproszę o namiary, chyba że jesteście zawodowym sportowcem i macie regularnie podawany czynnik wzrostu. Ale to już inna bajka. Pozdrawiam Achillesów i życzę wytrwałości.

Nie zarejestrowany
    Guest

Dobra metoda na ścięgno achillesa

Witam. Miałem przewlekłe zapalenie ścięgna achillesa. Maści nie pomogły, gips również. Przejrzałem cały internet i znalazłem dobrą metode na wyleczenie. Mianowicie krioterapia czyli chłodzenie cold-packiem ścięgna oraz podpiętki do butów. Po 2 tygodniach wszystko w porządku. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest

zerwanie

witam wszystkich mam pytanie ..Jestem po 3 tygodniach od zdjęcia gipsu rehabilitacji jeszcze nie mam może po 12 stycznia może .nogę sam ćwicze trochę rozciągam ale i tak codziennie puchnie bańka ..CZY TO NORMALNY OBJAW ?????????JAK TO MOŻNA POLEPSZYĆ .LEDWO NA NIĄ STAJE...CZY TEŻ MACIE?????????????????

Nie zarejestrowany
    Guest

do marek 102

kolego noga to bedzie Ci puchła jeszcze baaaaardzo długo . To normalne a nogi "staniesz" po około 3 m-cach

Nie zarejestrowany
    Guest

Mi noga przestała puchnąć tak mniej więcej po 6 tygodniach od zdjęcia gipsu tak mniej więcej w tym samym momencie kiedy odstawiłem całkowicie kule, ale malutka opuchlizna w okolicy Achillesa nadal się utrzymuje...Polecam cold-pack na opuchlizne oraz maść Traumon na Achillesa...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

zerwane ścięgno achillesa

witam wszystkich jestem po operacji 5 tydzień rehabilitant przestawił mi buta ortopedycznego z 60 stopni na 90 .wieczorem zauważyłem że mam siną zewnętrzną część stopy i mnie szczypie od czasu do czasu nie wiem czy się zrost naderwał może ktoś wie co to może być

Nie zarejestrowany
    Guest

boląca pięta

Witam.21.10.2009 zerwałem achillesa.28.10.09 operacja,gips udowy 7 tyg.18.12.09 zdjęcie gipsu,delikatne ćwiczenia.Od początku stycznia chodzę bez kul delikatnie kulejąc.Jeżdżę na zabiegi wirówka i laser,pomagają, ale po spacerze boli mnie pięta.Czy to normalne z tą piętą? Jakie zabiegi jeszcze pomagaja?

Nie zarejestrowany
    Guest

Polecam ultradzwięki - działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i co najważniejsze wpływają dobrze na rozciągliwość włókien kolagenowych

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 35 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości