+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
    medikway
    Guest

Lightbulb Sposoby leczenia Bruksizmu

Leczenie tej choroby nie jest łatwe szczególnie w bardziej zaawansowanym stanie. Często osoby dotknięte tą dolegliwością sięgają po leki, nakładki i szyny lub zastrzyki z botoksu ( brane co najmniej przez 2 lata)
    Sposoby te owszem likwidują objawy bruksizmu ale w wielu przypadkach nie leczą jego PRZYCZYNY, więc problem może pojawić się znowu po jakimś czasie.
    Najważniejsza jest skuteczna metoda, która pozwala usunąć zarówno dolegliwości jak i przyczyny.

Jedną z metod jest trening relaksacji i praca z mięśniami twarzy poprzez naprzemienne ich napinanie i rozluźnianie.
    Celem jest odwrócenie nawyku napinania mięśni.
    więcej o ćwiczeniach relaksacyjnych można poczytać na stronie http://medikway.pl/bruksizm/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 01-06-16 o 09:33

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Amident_Krakow
    Mieszka w
    Kraków
    Oprócz wspomnianych nakładek na zęby, tzw. szyn, które utrzymują staw skroniowo – żuchwowy w prawidłowej pozycji i uniemożliwiają zaciskanie zębów, z bruksizmem można walczyć także poniższymi sposobami:

- relaks, masaże obolałych mięśni, a także psychoterapia lub wizyta u psychologa, które pomogą efektywnie radzić sobie ze stresem
    - toksyna botulinowa – botoks – wstrzykiwana w mięśnie żwacze, by je rozluźnić i osłabić
    - korekta uzębienia za pomocą odpowiedniego spiłowania zębów, by obie szczęki swobodnie przemieszczały się względem siebie lub z użyciem aparatu ortodontycznego, który pomoże w przypadku nieprawidłowego zgryzu.

Skutkiem bruksizmu jest regularne ścieranie się zębów. Wynika z nasilonej aktywności mięśni żwaczy, które odpowiadają za pracę żuchwy. Stąd może pojawić się ból stawu skroniowo – żuchwowego, a nawet zmiany w zgryzie. Prowadzi do nawracających bólów głowy, najczęściej w okolicach skroni, czoła i tyłu głowy. Ból odczuwać można także m.in. w okolicach karku, pleców i obręczy barkowej Może prowadzić do pękania zębów, koron i szkliwa.

Może być dziedziczony, być skutkiem wad zgryzu czy nieprawidłowym dostosowaniem kształtu mostów, koron i protez, a także źle wyprofilowanych uzupełnień ubytków w zębach. Jednak bardzo często jest związany z chronicznym stresem.
    Zawsze warto znaleźć przyczynę tej dolegliwości i ją leczyć – dentysta na pewno w tym pomoże oceniając stan starcia i ukruszenia zębów.

Nie zarejestrowany
    Guest

re

Moja dentystka twierdzi, że powinnam nosić aparat, bo problem jest związany z ustawieniem zębów... nie wiem, nie znam się... W każdym razie poleciła mi to centrum ortodontyczne Rock Your Smile, tam mają podobno świetnych specjalistów, więc liczę że się dowiem coś więcej na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-07-19 o 13:56

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Mój mąż cierpiał na ten problem wiele lat. Chodził do dentystów, a oni sugerowali tylko nakładki. Nikt nie powiedział o botoksie, dopóki sama nie zainteresowałam się tym tematem głębiej. Kto nie ma bruksizmu lub nie żyje z taką osobą, nie ma pojęcia jaki duży to problem. Polecam więc takie artykuły innym, borykający m się z tym problemem https://dermestetic.pl/poradnik/inne...ebami-bruksizm

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości