+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
    Nie zarejestrowany
    Guest

zgrzytanie zębami w wieku dziecięcym!

Witam!Ja będąc w wieku przedszkolno-szkolnym tak bardzo zgrzytałam zębami ,ze poprpstu grałam na nich co noc ,ale nie miałam pojęcia co jest tego powodem , gdyz byłam tylko dzieckiem. Mając obecnie ponad 40 lat dowiedziałam się,poprzez przeczytanie tego artykulu o bruksizmie na co cierpiałam.Dodam, ze kiedy wyszłam za mąz te zgrzytanie zębami mi minęło.Myslę ,ze przyczyną mogło byc to ,ze miałam nie ciekawe dziecinstwo ,częste kłótnie rodziców i czasami alkochol, a do tego cierpię do dzis na alergię i od kilku lat astmę oskrzelową.Chcę powiedziec,ze mam równiez problemy ze stawami i kręgosłupem ,zawrotami głowy szumami usznymi,zaburzeniami równowagi od 15 lat .Do tego wszystkie punkty pokazane na obrazku okazały się ,ze są u mnie ciągłymi bólami z którymi sie borykam własnie od 15 lat ,ale nie sądziłam,ze one moga byc spowodowane bruksizmem na który cierpiałam w dziecinstwie i ponad 20 lat. Zawsze myslałam,ze to ze stresów spowodowanych kłótniami tak zgrzytałam.Dzisiaj niestety mam problemy z zębami ,starte szkliwo ,nawet tylne zęby miałam doklejane przez stomatologa bo tak były wyzłobione od zgrzytania.Mówiłam dentyscie ,ze w dziecinstwie zgrzytałam zębami ale nic mi nie doradziła.Dzis juz nie bardzo mogę cos zrobic ze zniszonym szkliwem na moich zębach ,czy bólami stawów skroniowo-zuchwowych z którymi tez mam problemy i muszę cierpiec bo tabletek przeciwzapalnych czy bólowych nie mogę łykac ze względu na chorobę wrzodową .Nigdy nie sadziłam ,ze te bóle na zdjęciu i które ciagle u mnie występują mogą byc zwiazane z bruksizmem.Dziękuję za cenny jak dla mnie artykuł i serdecznie pozdrawiam osoby borykajace się z tym problemem.Naprawdę nie lekcewazcie swojego problemu bo ja juz jestem w takim wieku ,ze nic nie mogę zrobic z zębami tak mi powiedziała dentystka ,chociaz gdybym miała duzo pieniędzy i zmieniła stomatologa to napewno moje zęby wygladały by lepiej ,choc obecnie mimo przeszło 20 lat temu i tyle trwajacego zgrzytania mam niezłe zęby bo raczej dbam o nie i prawie wszystkie tylko najbardziej szkliwo mam uszkodzone ,ale najgorzej nie jest .Moze ,gdybym zgrzytała ciągle tz całe swoje zycie to chyba zęby moje byłyby w okropnym stanie,ale od 20 ponad lat nie zgrzytam juz i się z tego cieszę ale pozostałosci wyrzadzone bruksizmem są i nie tylko zębów ale i innych częsci ciała.Dodam,ze lecze sie u neurologa od 15 lat i nigdy na tamat zwiazku między bruksizmem a bólami stawów i kręgosłupa i okreslonych miejsc na ciele nie pytałam bo nic nie wiedziałam do dzisieszego dnia, ale zapytam przy najblizszej wizycie i wówczas się odezwę ponownie i poinformuje Was czy to ma jakis zwiazek występowania tych bóli na ciele a zgrzytaniem zębami TRZYMAJCIE SIE CIEPLUTKO!KRYSTIS

Nie zarejestrowany
    Guest

szok

Kilka dni temu dowiedziałem się że cieprpię na bruksizm (mam 30 lat). Zaczęło się nagle i boleśnie neistety gdyż zaczęła mnie boleć żuchwa a konkretnie z obu stron okolice 6 i 7. Poszedłem od razu do dentysty a ten stwierdził że to niemożliwe żeby na raz pojawił sie taki ból tym bardziej że wszystkie zęby są zdrowe. Diagnoza była taka że mam bruksizm. 4 dzień mam takie bóle i problemy z jedzeniem gdyż gdy przegryzę coś twardszego od razu jest silny ból. Dentysta powiedział że to od stresu ale ja się boję że to może nie minąć i co wtedy? Ileż można łykać paracetamolu? Napiszcie proszę czy ktoś z "was" nie miał podobnych objawów co ja. Dzisiaj jest 1 dzień świat Bożego Narodzenia i muszę powiedzieć że przez to cholerstwo to najgorsze święta jakie miałem do tej pory. Teraz czekam na prześwietlenie panoramiczne szczeki i potem czeka mnie szyna na szczękę. Ciekawe czy to coś pomoże. Nie ukrywam że jestem trochę załamany tym wszystkim.

Nie zarejestrowany
    Guest

nakładka

a ja właśnie mimo nakładki "naostrzyłam" sobie w nocy dwa zęby i szczerze mówiąc, już nie wiem, co mam z tym nieszczęsnym bruksizmem zrobić...

Nie zarejestrowany
    Guest

bruksizm

U mnie ten problem pojawił się (a być może znacznie nasilił, a wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy) wraz z zębami mądrości w wieku 24 lat. Na początku sprawiłam sobie szynę relaksacyjną, która chyba oprócz ochrony zębów przed ścieraniem niewiele mi pomogła. Po jakimś roku trafiłam do bardzo dobrego ortodonty, który polecił mi aparat ruchomy (zakładany) podnoszący zgryz (taka płytka na dół, kosztowało to około 750 zł). Ten aparat bardzo pomógł (oczywiście nie od razu, ale stopniowo objawy zaczęły łagodnieć). A dzisiaj w nocy po ponad pół roku spokoju koszmar powrócił- bardzo się zdenerwowałam na narzeczonego i od razu to odczułam... Mój ortodonta mówi, żebym polubiła ten aparat bo będę go nosić całe życie... Cóż mam powiedzieć w tej sytuacji- cieszę się że takie aparaty istnieją

Nie zarejestrowany
    Guest

Ból kości policzkowych

Witam,
    u mnie od półtora roku zauważyłam dziwne objawy, które pokazują się po (proszę się nie śmiać bardzo tanecznych wieczorach. Pierwszy raz myślałam, że to alergia na okreslony gatunek wina, ale po nastepnym razie, gdzie nie było wina, a dużo tańca znowu bolało i to tak, że wyłam i płakałam z bólu. Wczoraj po sylwestrze i dobrej zabawie znowu przechodziłam koszmar. Nie dość, że lekki kac to ten nie do opanowania ból kości policzkowych. Cały dzień miałam opuchniętą twarz . Dzisiaj została opuchlizna kości policzkowych i lekko podsiniałe. W rozpaczy zaczełam szukać w sieci info na temat bólu kości policzkowych i znalazłam te forum. Czy u mnie też może to być związane z zaciskaniem zębó np. podczas intensywnych tańców?
    Pozdro

Nie zarejestrowany
    Guest

Bruksizm ja tez mam

Witam
    Od pewnego czasu mąż budzi mnie w nocy i mówi zgrzytasz zębami .Myślałam że to nic takiego trochę stresu , nerwów . Ale czytają naprawdę jestem przerażona . A wszystko stres , nerwy i niezdrowy tryb życie .Muszę coś zmienić u siebie i przede wszystkim do dentysty .Pewien lekarz doradził zestresowanemu mężowi zmienić tryb zycia Bieszczady oraz np malowanie . Też jakaś alternatywa

Nie zarejestrowany
    Guest

przyczyna puchniecia zuchwy bez bolesna

W samego Sylwestra rano bezboleśnie spuchły mi mięśnie żuchwy,byłam u lekarza dał zastrzyki na spuchnięcie. Wczoraj rano powtórka, przedtem była prawa strona z wczoraj lewa! Czy to te same problemy związane z Bruksizmem? Zaznaczam że mam protezy górną i dolną, i mam straszne szumy w uszach.

Nie zarejestrowany
    Guest

Brak dokładnej diagnozy

moja córka od urodzenia zgrzyta zebami choc zwracano nato uwage nic w tym kierunku niezrobiono stwierdzono epilepsje i natym sie skonczyło zmienianie leków niewiele pomogło ma teraz 11 lat i cierpi prosze o rade co robić czy moze to być bruksizm wiele nato wskazuje

Nie zarejestrowany
    Guest
    Z własnego doświadczenia wiem, że sama nakładka nie wystarczy, trzeba ją połączyć z odpowiednimi ćwiczeniami i odbudową zębów. Na szczęście trafiłam do dobrego stomatologa w Poznania- Hanny Soboty, która przyjmuje w gabinecie na ul. Iwaszkiewicza. Dzieki jej pomocy już nie zgrzytam zebami i moje migreny ustaly..

pacjentka
    Guest

ja w sprawie bruksizmu

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    U mnie zaczęło się to nagle i dzięki temu szybko zorientowałam się, że mam problem. Pomogło mi gryzienie i połykanie goździków. Czosnek też bardzo dobrze działa, ale ze względów zapachowych wybrałam goździki. Przeczytałam, że wielu dorosłych ma robaki i to właśnie one mogą powodować bruksizm.Moim zdaniem kupowanie nakładki jest nie jest koniecznie, wystarczy wygrać z chorobą, a nie tylko zapobiegać jej objawom.
    Hmmm to ciekawe co piszesz, bo ja byłam przekonanan iż bruksizm to najzwyczajnieś w świecie ścieranie zębów i to nie na skutek jakiś robaków a najzwyczajniej na skutek stresu, jaki ludzie mają. Dotyczy to każdego od nastolatów do starszych ludzi. Objawia się to tym iż w nocy tego nie kntrolujemy i nazwyczajniej w świecie zgrzytamy zebami i nerwowo je ścieramy, w ciągu dnia jak się denerwujemy zaciskamy zęby i tak wkółko. Jest to mimowolne i najczesciej ludzie których to dotyka nie panują nad tym. Można to leczyć poprzez ćwiczenia buzią, szczęką nawet w aucie lub poprzez kupienie u swojego stomatologa nakładki z którą sie śpi... ot cała filozofia.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości