+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: czerniejące srebro

Nie zarejestrowany
    Guest

czerniejące srebro

Mam pytanko takie: lubie srebrną biżuterię. A dopoki ja trzymam w pudełku wszysko jest OK. A jak ją zakładam - czernieje błyskawicznie. Chyba coś ze mną jest nie tak, skład potu za kwaśny albo czegoś mi bakuje. Bo to chyba nienormalne? Kiedyś tak nie miałam...

Nie zarejestrowany
    Guest
    podobno srebro bardzo ladnie sie czysci pasta do zebow....ale nie wierz w to za bardzo. ja po prostu zdejmoje do kapieli wszystkie lancuszki itp. woda im nie sluzy.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ale ja się wcale w pierścionkach nie pluskam! Czernieją mi na skórze po prostu. I naszyjniki też. Wszystko. Nawet mmi się taka patyna podoba, ale trochę się denerwuję, że coś się zmieniło. Może Redakcja powie mi coś fachowego?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Rzeczywiście może to mieć związek ze składem potu. Taka widocznie jego uroda, raczej nie świadczy to o żadnej chorobie. Jedyna rada to starać się nadmiernie nie pocić - dbać o higienę, używać dezodorantów.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Tak się składa że ja biżuterii pod pachą nie noszę...
    Ale dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłam się

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli chcecie wyczyścić jakieś srebrne rzeczy to podaję sprawdzony sposób :
    miseczkę wykładamy folią aluminiową, wlewamy letnią wodę i wsypujemy sól. (nie szczypte, ale tez nie całą garść)
    wkładamy do miseczki srebro i pozostawiamy je na kilka minut (10-15)
    potem wyciągamy, polerujemy czymś suchym i cieszymy sie błyszczącym srebrem

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja mam tak samo Ledwo zaloze ocs srebrnego i czarnieje.Wyczyszcze-jest piekne,zaloze i znowu czarne... :x Nie poce sie wiecej niz kiedys a kiedys mi nie czerniao srebro...Moze dlatego ze ostatnio zaczelam uzywac pewnej masci na tradzi.Nie widze innego powodu.Acha,kiedys slyszalam ze jak czernieje srebro to swiadczy o zachwianej homeostazie organizmu a wiec chorobe...Boje sie

Mieszka w
    Bełchatów
    Mi tez czernieją kolczyki za srebra na tych miejscach co są w uchu a dzieje sie tak dlatego ze czasem je zaginam,a na skutek zginania ich wydziela się ciepło w środku srebrnego pręcika i on czernieje,ale wcale nie trzeba zginać kolczyka wystarczy że będzie przez dłuższy czas w ciepłym uchu i przejmie ciepło naszego ciała i też się zrobi czarny.Więc raczej nie macie żadnego zabójczego potu. :lol:

jak ci czarnieje srebro to zacznij nosic zloto !

jak czytam niektore wypowiedzi to az sie usmiecham z lodzkiej ignorancji

w szczegolnosci rozbawila mnie justyska24 z powiedzeniem ze to od zginania i wydzielanego w ten sposob ciepla... po pierwsze kochana justynko to podczas zginania takiego kolczyka wydziela sie niewielka ilosc ciepla ktore praktycznie nie ma wplywu na metal... no chyba ze krecisz tym kolczykiem az sie robi czerwony...
    a srebro czernieje poniewaz Twoj organizm najwidoczniej nie przyswaja zwiazkow sierki ktore sa wydzielane przez skore... siarka oddzialowywuje na srebro tak ze czerni je... mozna bardzo latwo sie o tym przekonac uzywajac srebnej lyzeczki do jedzenia jajek ( w zoltkach jaj jest duze stezenie siarki )... ale nie wiem jak mozna temu zaradzic by srebro nie czernialo... chyba jedynie trzeba je zaoksydowac...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości