+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 91 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 907
    Nie zarejestrowany
    Guest

aparat incognito

ja mam taki aparat i jestem z niego baardzo zadowolona mi nie utrudnia jedzenie, ani nie kaleczy języka...tylko przez pierwsze 3 dni miałam z tym problem wiec-bardzo polecam ten aparat.

Nie zarejestrowany
    Guest

Cena.

A co jeżeli na taki aparat mnie po prostu nie stać?
    Trudno, nie każdemu w życiu musi być łatwo..;[

Nie zarejestrowany
    Guest

Cena

No mnie niestety też nie stać. Wynika z tego, że trzeba miec ok.10tys aby się wybrać do dentysty! 4-5tys sam aparat + wyleczenie zębów, kamień, wizyty kontrolne itd

Nie zarejestrowany
    Guest

bez przesady

to na szczęście są jakieś ceny z kosmosu, jeśli naprawdę jesteście zainteresowani załozeniem aparatu to radzę poszukać w innych źródłach (;

Nie zarejestrowany
    Guest

Ceny są prawdziwe

Niestety, ceny podane w tekście są prawdziwe. Prostuję zęby syna - i to nie w żadnym wypasionym gabinecie prywatnym, tylko w państwowym Centrum Stomatologii w Warszawie. Oczywiście, za wszystkie usługi ortodontyczne płaci sie tam gotówką - i tyle to właśnie wychodzi. Teoretycznie wizyta kosztuje "tylko" 150 zł, ale za każdy drobiazg dodany np. małą gumkę czy inną duperelę płaci się dodatkowo, więc najczęściej wychodzę bez 250 - 300 zł. W dodatku mój syn ma aparat zarówno na górnych jak i dolnych zębach więc sami rozumiecie - tani nie jest. W czarnych snach widze taki scenariusz - po skończeniu leczenia wdaje się w jakąś bójkę i ktoś prawym sierpowym wybija mu dwie jedynki. Budzę się przerażona, że przepadł taki majątek.

Nie zarejestrowany
    Guest

spokojnie :)

Na początku małe sprostowanie do punktu 7. Gumki na zamki to po prostu gumki na zamki. Zaś to co pacjent nazywa drucikiem, który łączy łączy zamki jest ligaturą.
    Spokojnie. Przez pierwsze dni może boleć. Zaciśnijcie zęby ;p i wytrzymajcie to. Rozsądna i dorosła osoba wie, że to dla jej dobra i że trzeba to przyjąć ze spokojem Jedzcie lody i pijcie zimne rzeczy kiedy boli, ale tylko przez tydzień. Jeśli naprawdę nie wytrzymujecie i łzy wam ciekną, to weźcie tabletkę przeciwbólową, ale tylko gdy już naprawdę nie dacie rady. Pamiętajcie, zeby nie opychać się zimnymi rzeczami przeciw bólowi do tygodnia. Po dłuższej "kuracji" może zaburzać działanie aparatu.
    Polecam wosk, gdy boli śluzówka policzków. Gdy nie dostaniecie go od ortodonty , poszukajcie w waszym mieście sklepów stomatologicznych i zapytajcie tam. Kosztuje około 3-5 zł. Jest w wersji bezsmakowej i smakowy W aptece nie dostaniecie go.

Nie zarejestrowany
    Guest

spokojnie ;p

Prostuję: nie opychać się zimnymi rzeczami powyżej tygodnia od zmiany łuku, czy założenia aparatu I nie przejmujcie się, ze ból jest zły. On świadczy o tym , że aparat działa Jego zadanie to przestawić ząb w zębodole. Jest on połączony z nim siecią wiązań, które muszą zostać poddane przebudowie. To właśnie ten proces daje głównie uczucie bólu. Poza tym nacisk, który wywołuje aparat pobudza odpowiednie nocyptory i one też dołączają się do wrażeń bólowych na początku
    Cena jest wysoka, ale pamiętajcie,że materiały dentystyczne są piekielnie drogie niestety nie przeskoczy się tego ale jest warto. zdrowie jest cenne i naszym obowiązkiem jest o nie dbać a przywilejem lekarza umożliwienie nam tego

Nie zarejestrowany
    Guest

aparat stały

ma aparat stały górny łuk od wczoraj, dziś ból jest niesamowity niemogę nic jeść, ale warto a parę kilo mniej napewno mi niezaszkodzi. dobry sposób na odchudzanie. hehehaha. polecam wszystkim którzy sie zastanawiaja dla efektu prostych zębów warto troszkę pocierpieć.
    ps. w maju zakładam łuk dolny...

Nie zarejestrowany
    Guest

aparat stały

Noszę aparat od 5 miesięcy. Jestwm bardzo zadowolona, zęby mi się już częściowo naprostowały :-) i w przeciwieństwie do poprzedników nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Fakt po założeniu aparatu cierpiałam na otarcia policzków, ale po ok. tygodniu minęło. Po regulacji przez kilka dni odczuwam niewielki ból przy nagryzaniu. I jem wszystko, nawet produkty zabronione, tylko trzeba uważać. U mnie cena aparatu nie była aż tak wysoka: 1 łuk 1200 złotych, każda wizyta to ok. 60 zł, więc nie jest aż tak źle. Wszytkim, którzy zastanawiają się nad założeniem aparatu ortodontycznego polecam, naprawdę warto.

Nie zarejestrowany
    Guest

te ceny to chyba za aparaty ze złota

Noszę stały aparat, (2 łuki) i jak przeczytłem cennik podany tutaj to aż się przeżegnałem! Cena jednego łuku zaczyna się od ok. 1300zł a nie jak napisali autorzy od 2 tysiecy!! Tyle to kosztują te porcelanowe. Bardzo często w prasie czy w mediach ceny przeróżnych uslug i produktów są nieziemsko zawyżone, Jestem ciekaw tylko po co??..
    Pozdrawiam wszytkich szablozębnych;-)

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 91 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości