+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Temat: Dna moczanowa

Nie zarejestrowany
    Guest

Dna moczanowa

dziekuje za pouczajacy artykol i dobre rady akurat bardzo cierpie boli mnie kosc przy paluchu u nogi zazywam colchicum dispert od 3 dni ale to mi malo pomaga kwas moczanowy mam podwyzssony 6 mg pozdrawiam i dostosuje sie do rad zawartych w tekscie
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-12-13 o 09:46

Nie zarejestrowany
    Guest

Ucisk lewego nadgarstka,cierpnące palce lewej dłoni,ból pod dużym paluchem lewej stopy

Zrobiłem badanie EMG i wyszło mi że mam ucisk w lewym nadgarstku tzw:ciesnie nadgarstka.Ponadto cierpną mi palce w tej samej dłoni oraz mam ból pod dużym palcem stopy - tez lewa. Robilem badania na kwas moczanowy i wyszły ponad normę.Lekarz zaproponował mi zabieg na ten nadgarstek ale się nie zgodziłem ponieważ się obawiam ryzyka po operacji.Zastanawia mnie to że wszystko jest po jednej stronie -lewej. Czy może to być dziedziczne.Czytałem artykuł zamieszczony wczesniej o "dnie moczanowej " i wszystkie objawy mam takie same.Chcę nadmienić że w mojej rodzinie nikt nie chorował na "dne moczanową",bynajmniej nic mi na ten temat niewiadomo. Jakie badania należy zrobić żeby się dowiedzieć czy to jest "dna".Proszę o poradę .

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta

Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że na podagrę choruje mój mąż. Jest jeszcze w trakci badań, ale objawy ma typowe. Dużo czytałam na temat diety, ale informacje są tak sprzeczne, że sama nie wiem co mąż może jeść ... W jednym miejscu jest napisane, że absolutnie kakao, tu czytam że może, prawie wszędzie zabrania się picia kawy, mocnej herbaty, Państwo piszecie, że kawę można pić ... Zabrania się soi, a tu że soja nie podwyższa stężenia kwasu moczowego ... Im więcej czytam, tym mniej wiem, i najgorsze że nie jestem pewna czy w ten sposób nie popelniam jakiegoś grzechu przygotowując mężowi posiłki :-(

Nie zarejestrowany
    Guest

podagra

Mnie również dopadła ta choroba, podzielam jednak pogląd, że w internecie jest wiele sprzecznych informacji odnośnie produktów, np. warzywa kapustne, które można jeść, ale przecież brukselka też jest warzywem kapustnym, tak samo z mięsem, raz nożna jeść cielęcinę a raz nie, nie znalazłem do tej pory tabeli produktów z zawartością puryn. Znalazłem też, że nie powinienem pić herbata, ale jakiej? zielonej? czarnej? czerwonej? białej? Ciężko też poruszać się wśród ryb, podanych jest zazwyczaj kilka gatunków. Dowiedziałem sie też, że podobno najwięcej puryn jest w warzywach czerWonych, ale czy to ma wpływ na wysokość kwasu moczowego? I dlaczego nie można jeść smażonych ważyw (na patelnię)?

Nie zarejestrowany
    Guest

sprzeczność informacji

Dowiaduję się, że najwięcej puryn mają moje ulubione mięsa: indyk, kurczak i że najmniej puryn ma wieprzowina, a tu czytanm,że mam unikać szczególnie wieprzowiny.mh.....Wart ustalić to jednoznacznie. Kto się tego podejmie?

Nie zarejestrowany
    Guest

sprzeczność informacji

Czytam artykuł i generalnie zgadza się on z informacjami lekarza,pod którego opieka pozostaję.Nie mam podwyzszonego poziomu kwasu moczowego,ale za to pyrokryształy w stawach-piękne.To zdaje się DNA rzekoma?Genetyka? Zastanawia mnie jednak stwierdzenie,że absolutnie niewskazane dla chorych na DNA moczanową są rośliny strączkowe,w tym soja,a następnie we wskazaniach dietetycznych poleca się soję,jako produkt niepodnoszący poziomu kwasu moczowego (sic!).

Nie zarejestrowany
    Guest

wątpliwości

tak brak jednoznacznych wypowiedzi

Nie zarejestrowany
    Guest

Wobec tego...

... co jeść, bo z listy po prawej stronie wynika, że wszystko jest zabronione ))
    A może by tak parę rad, czym się żywić?Samymi serkami się żyć nie da!

Nie zarejestrowany
    Guest

dna moczanowa

chyba mnie też dopadło to dno bo nie jestem w stanie ustalić diety i mam kłopot , jak ustalić dietę bo jest dużo niejasności

Nie zarejestrowany
    Guest

leczenie medyczne.

przy ostrym ataku dny itp nalezy przyjąc dawke kolchicyny.colchicium dispect.Na nic sie zdaja masci i rózne srodki przeciwbólowe.Przy podwyzszonym kwasie moczowym nalezy przyjmowac millurit.Kolchicyne przyjmuje sie w dawce 7 tabletek na dobe przy ostrym napadzie co godzine.Ja osobiscie biore nawet 10 bo ból jest nie do zniesienia.Co do diety to najbardziej ma sie atak po alkoholu.Nawet jedno piwo moze spowodowac atak.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości