+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
    Nie zarejestrowany
    Guest

co to moze byc?

Witam
    od jakichs 3 tygodni mam straszny problem z dlonmi. sa jakies przykurczone. czuje bol w srodreczu jak ruszam palcami serdecznymi. palce te sa malo sprawne tzn moge zgiac gorzej z pelnym wyprostowaniem czy odchyleniem. jak przywre cala dlonia do podloza (o ile mi sie to z bolem uda lewa dlon latwiej prawa gorzej) to wowczas nie moge palca serdecznego odchylic do gory. rano dlonie sa zastane wszystkie palce mniej sprawne i dopiero po 5-10 minutach jest lepiej ale do idealu brakuje. bylam u rodzinnego. podstawowe badania plus ob i czynnik reumatoidalny wyszly ok. rtg dloni nic nie wykazalo. dostalam skierowanie do reumatologa. zapisalam sie ale wizyta w polowie sierpnia wiec wczsnniej udam sie prywatnie do ortopedy niech mi wykona usg dloni bo reumatolog pewnie i tak mnie na nie odesle i to tylko wydluzy droge. strasznie sie boje co to moze byc. naczytalam sie o twardzinie i spac nie moge:-(dodam ze duzo siedze przy kompie. wczesniej odczuwalam drobne bole w srodreczu gdy np wyciskalam scierke roblam reczne pranie, czasami dlonia trzepalam krzesla ale nie zwracalam na to uwagi. doam ze w nadgarstkach tez czasami odczuwam jakby byly nadwyrezone. co to moze byc? czy skutek nadwyrezenia dlni moze dawac takie objawy?

Nie zarejestrowany
    Guest

co to moze byc

masz racje ze robisz cos na wlasna reke bo jak sie czeka na wizyte potem orzekaz i znowu wizyta ja mam bule teraz w barku bo niepracuje jak sie zaczelo 15 lat temu mialam badanie EMG przewodnictwo nerwow jak wykrecalam scierke to bol a czasem dochodzilo do lekkiego zaniku czucia i po chwili znow czucie EMG wykazalo pozrywane wlukna nerwowe na pniu dotego ciesn nadgarstka lokcia ibarku bylam prowadzona przez ortopede i neurologa dr ort Smigiel z PIekar a teraz przyjmuje prywatnie w katowicach dostalam zastrzyki Niwalin na przemian z Carboksylaza i wtedy bol minął jezeli teraz po rehabilitacji nie minie to odzaluje 150 zl i go odwiedze a Bratka niech zamrozi zel jest taki w aptekach oklady na przemian z jakas mascia przeciw bolowa cwiczenie dopiero po stanie zapalnym nie jak jest stan zapalny sprobowac zrobic badanie kwasu moczanowego tanie badanie moze dna moczanowa badanie kosztuje pare zloty a potwierdzi lub wyklucz zycze mniej bo;u

Nie zarejestrowany
    Guest

bylam na usg dloni

i wyszlo ze mam pogrubione pochewki sciegien prostownikow palcow. ortopeda zalecil wizyte u reumatologa. w sumie niewiele mi powiedzial. czy pogrubienie tych pochewek moze powodowac przykurcz palcow i ograniczony zakres ruchow?

Nie zarejestrowany
    Guest

miki

prawdopodobnie tak reumatolog zapewnie powie wiecej jest tyle chorób ktore leczy reumatolog ja chodze to wiem ale wazne zeby isc bo bol przykurcze jak najpredzej rehabilitowac zeby byly sprawne rece powodzenia

Nie zarejestrowany
    Guest

przeczytaj

przeczytaj - zrozumiesz

Nie zarejestrowany
    Guest

ale jesli pogrubienie pochewek

to efekt przeciazenia to powinien to leczyc raczej ortopeda a nie reumatolog. tak mysle. u ortopedy bylam 2-ego do reumatologa ide 17-teo a czas leci i wiadomo zmiany sie utrwalaja

Nie zarejestrowany
    Guest

Mika

Moze ortop ma racje wejdz na relmadjalne zapalenia albo wpisz pogrubienie.......... Moze to cos ci podpowie

Nie zarejestrowany
    Guest

przy rzs podobno najpierw atakuje stawy a potem moze przejsc na sciegna

tak mi powiedzial jeden reumatolog na forum medycznym. u mnie usg nie wykazalo zmian w stawach ani kosciach.

Nie zarejestrowany
    Guest

mika

na ktorym forum bo mnie cos interesuje w spr innej coroby powiazanej z bolem obecnym mozesz napisac

Nie zarejestrowany
    Guest

forum

wpisz w google - rzs forum i wybierz "świat w dloniach" potem zakladke Forum. musisz sie zarejestrowac zeby pisac na forum. i jest tam taki post "Do Jana" i tam wlasnie on pisze. mozesz rowniez wyslac do niego prywatna wiadomosc moze bedzie szybciej bo na forum zanim ukaze sie twoj post to mija dzien albo wiecej bo tak dlugo trwa moderacja

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości