+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Oprocz pizamy spij w majtkach. Tak mi powiedzial lekarz i od tej pory nie mam.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam
    W dziecinstwie mialam juz owsiki i zastanaawiam sie czy mogloby to znowu powrocic.
    Czy wiecie moze gdzie pasozyt owisika usadawia sie w ciele czlowieka czy przez to mozna miec bezsennosc i byc nerwowym?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Wes zlikwiduj tabletkami owsiki i od tej pory spij oprocz pizamy w majtkach,gwarancja juz wyprobowane 30 lat i nikt z mojej rodziny nie dostal owsikoe. Sprobuj to nic nie kosztuje i odpisz mi po jakims czasie czy to skutkuje a wiem ze juz nigdy nie dostaniesz owsikow.

bu.
    Guest

naturalne preparaty na robaki

witam
    moje dziecko chodzi do przedszkola i co jakiś czas słyszymy, że u dzieci pojawiają się pasożyty, były owsiki, była glista.
    Co jakiś czas moje dziecko przechodzi kurację (pyrantelum, zentel ,vermox). Słyszałam o dobrym działaniu balsamu kapucyńskiego - czy ktoś z was coś wie na ten temat, czy rzeczywiście działa? podaję też pestki dyni i sok z kapusty koszonej (aczkolwiek dziecko nie chce go pić). Co jeszcze można dawać profilaktycznie, bo nie chciałabym co chwilę truć malucha tą mocna chemią z apteki..
    pozdrawiam

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar malinka83
    Mieszka w
    Piła
    Często jest tak, że jak organizm jest słaby to możliwe że owsiki będą się utrzymywać. Mogą się pojawiać i znikać. Jak ktoś ma tendencje to niestety musi już uważać.

psotka
    Guest

Cool Owsiki...

Walczę z tym dziadostwem jakiś czas, tak ok 5 lat. Smieszne że ja dorosła 45 letnia kobieta miałam to paskudztwo a moje córki NIE. Mi wracały chyba ze 4 razy u nich nic, lekarstwo na to jest tak obrzydliwe że na sam widok opakowania robi mi się nie dobrze...

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar malinka83
    Mieszka w
    Piła
    psotka niestety jak już Cię dopadło po raz kolejny to znaczy że będzie Cię to łapać często... I masz już tendencje do łapania tego dziadostwa :/

duszekkkkkk
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    ja miałam jednego owsika ktory wypelzał podczas mojego prysznica i został utopiony.boje sie ze moge miec ich wiecej a wstydze sie poweidziec o tym mamie bo mam 15 lat
    macie sprawdzone domowe sposoby?
    mam tylko jedna kroste w okolicy odbytu ale to chyba juz tydzien,a odbyt mnie czasami swedzi- mam jeszcze owsiki? boje sie o swoje zdrowie ale nie chce mowic o tym mamie , codziennie zmieniam bielizne i prawie codziennie sie myje(wyjatki to jak jestem zmeczona np po dyskotece itp)
    Pij sok z kiszonych ogórków. Jednak przede wszystkim powinnaś iść do lekarza, ale decyzja należy do Ciebie.

Nie zarejestrowanyAsa
    Guest
    Powinnaś iść do lekarza bo to dziadostwo może załapać cała rodzina. Oprócz tego pamiętaj o higienie, ważne żeby często używać mydła antybakteryjnego, obowiązkowo po powrocie do domu, przed jedzeniem, po skorzystaniu z wc. Nie tylko Ty ale wszyscy domownicy również żeby się przed tym ustrzec...

Nie zarejestrowany
    Guest
    Owsiki lubią mieszkać u ludzi, którzy jedzą dużo słodyczy, takie środowisko im sprzyja wiec oprócz leczenia i spania w majtkach, prasowania pościeli gorącym żelazkiem itd należy ograniczyć (a najlepiej wyłączyć z diety na jakiś czas) słodycze. No i jak ktoś już napisał - konieczne czeste mycie rąk, najlepiej antybakteryjnym mydłem właśnie, w okresie zarażenia tym paskudztwem im cześciej, tym lepiej.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości