+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108

Temat: Sarkoidoza – ziarna w płucach

Nie zarejestrowany
    Guest

do lidka i innych

jesteś pewna ,że sarkoidoza ? może sarakoidoza -bo to nowotwór ,a sarkoidoza nie jest nowotworem , mój chłopak miał sarkoidozę wykryli ją przypadkiem ponad dwa lata temu ,początkowo sprawne 30% płuc ,nie jest ważne czy prowadzi się zdrowy tryb życia to atakuje wszystkich ,nie palił był super sprawny fizycznie i lipa ,i tak go dopadło ,na początku dawka jak dla konia encortonu ,półtora roku leki -30 kilo więcej (niestety) ,teraz płuca są czyste ,ale wątroba przeciążona -teraz już alat prawie w normie ,ale wahania cholesterolu koszmarne ,i niestety naciek na kręgosłupie którego raczej się nie usunie ,szkoda że się nie można uchronić przed tym paskudztwem ,ale nie traćcie nadzieji i zapraszam do Warszawy do szpitala na Szaserów ,naprawdę dobry szpital polecam

Nie zarejestrowany
    Guest

co to jest sarkoidoza?

witam wszystich.wczoraj dowiedzialam sie od lekarza ze prawdopodobnie mam sarkoidoze.moje objawy zaczely sie nagle jakies 1,5miesiaca temu,okropny bol stawow zwlaszcza skokowych,rumien guzowaty,puchniencie nog.na zdjeciu rtg widoczne sa zmiany w prawym plucu,chyba zwloknienia!czy na ta chorobe sie umiera?jakie sa rokowania?blagam odpiszcie,jestem przerazona!!!!!

3. ASTMA ASPIRYNOWA: przyczyny, objawy i leczenie Nowotwory jamy ustnej i gardła: przyczyny. Jakie są czynniki ryzyka rozwoju raka jamy ustnej i gardła? HIPERWENTYLACJA: przyczyny zbyt szybkiego i głębokiego oddechu Usunięcie płuca. Kiedy trzeba usunąć płuco?
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do Carmello

To nie jest choroba śmiertelna tylko przewlekła. Rokowania są dobre. Trzymaj się , będzie dobrze!

Nie zarejestrowany
    Guest

sarkoidoza

Podejrzewam,że moja sarkoidoza zaczęła się już w 1966 roku,były bardzo silne bóle stawów kolanowych z obrzękami,wysokie OB,rumień guzowaty,brak prawidłowego leczenia wywołal po paru miesiacach gorączkę reumatyczną z zapaleniem mięśnia sercowego.Leczenie duzymi dawkami enkortonu/sterydy/kortyzon/ i penicyliny poprawiły mój stan ogólny/remisja-została wada serca/.Po 8 latach znowu był nawrót-rumień guzowaty i problemy z naczyniami włoskowatymi.Znowu intensywne leczenie w szpitalu z brakiem rozpoznania.W 1986 roku/po Czarnobylu-maj wakacje w Bieszczadach/ zaczęły się silne bóle stawów,rumień guzowaty,osłabienie,słabośc i szybkie męczenie mięsni,9 razy zapalenie tęczówki oka,zmiany w nerkach,bez rozpoznania wdrożono leczenie enkortonem,aby oszczędzić oczy i nerki.W międzyczasie zaczęły się duszności ze strony płuc,duże męczenie się i dopiero w 1989 roku pojawiły się zmiany w płucach i węzłach chłonnych.Badanie wycinków tkanki płucnej i węzłow dało dopiero rozpoznanie sarkoidozy.Od tej pory cały czas jestem na enkortonie.Proby wycofania się w okresach remisji dawały szybkie nawroty choroby.Leczono mnie cytostatykiem /przez miesiac odstawiono enkorton wprowadzając cyklofosfamid-brak poprawy-pogorszenie ,próbowano leku antymalarycznego/Arechin/ oraz grasicy mlodych cielat /TFX/.Niestety choroba postepowała nadal.Długie stosowanie kortyzonu doprowadziło do nadcisnienia tętniczego,cukrzycy,ostrego zapalenia pecherzyka żółciowego/usunieto/,przewlekłego zapalenia trzustki,nawracających zmian w naczyniówce oczu,przewlekłego zapalenia pecherza i częstych infekcji dróg moczowych,osteoporozy a w jej wyniku dekompresacji kręgosłupa szyjnego.Wysokie poziomy lipidów i cholesterolu/mimo,że uważam z dietą/ spowodowały ogólna miazdżycę naczyń krwionośnych.W zwiazku z powikłaniami tej choroby jestem zxmuszona brać leki na nadciśnienie,serce,cukrzycę,enzymy trzustkowe,cały czas enkorton w dawce podtrzymujacej/w okresie remisji/,czuję się słaba,obolała/mięśnie i chrząstki stawowe/,mam duszności cały czas,kaszel,arytmię serca/bardzo mi to przeszkadza/.Nie uważam wiec ,ze jest to choroba lekka.To zależy od jej przebiegu i stopnia zajecia innych narządow wewnetrznych.Mimo wszystko staram się pozytywnie podchodzić do życia,brać jak najmniej leków przeciwbólowych/wystarczy juz tych,ktore musze brać/,nie mogę żyć intensywnie/,ale staram się duzo chodzić/pomału/ i uczestniczyc w zyciu mojej Rodziny.Kocham życie i cieszę sie każdym jego aspektem,nie poddawajcie się-głowa do gory.

Nie zarejestrowany
    Guest

boje sie...

Ponad szesc miesiacy temu wspomniano mi o sarkoidozie,,
    Dzisiaj wiem ze to jest fakt..Powazne zmiany w plucach,(powiekszone wezly chlonne)a najgorsze ze juz zwiotczenia dolnych platow plucnych..Ciagle pracuje i wcale nie czuje sie tak chora jak jestem..mimo moich 50-lat strasznie chce mi sie zyc...cala masa badan przedemna..wciaz nie biore lekow..Niech ktos powie uczciwie czy ja mam jakas szanse?
    a moze w moim przypadku nie ma sensu przyjmowanie sterydow .?..

Nie zarejestrowany
    Guest

odpowiedż dla Shany

Z sarkoidozą można żyć dośc długo,niestety,nie wolno powstrzymywać się od brania leków,jeżeli zaleci lekarz.Korticon powstrzymuje ostry przebieg choroby,łagodzi a nawet prowadzi do okresowej remisji lub całkowitej.W moim przypadku próba całkowitego wycofania enkortonu powoduje nawrót choroby i włóknienie pęcherzków płucnych.Mam 3 stopien zwłoknienia płuc/dolne płaty uległy całkowitemu zwłoknieniu/.Stosuj się ściśle do zaleceń lekarza,aby już nie pogarszać swojego stanu.To,że jesteś w stanie pracować,to cudownie,bo Twój organizm jeszcze pracuje dośc sprawnie a możliwośc pracy daje Tobie poczucie spełnienia ,dowartościowania się.Twoje póżne zachorowanie na sarkoidozę również przemawia na Twoją korzyśc.Dożyjesz pięknej starości.Nie martw się.Jedz duzo warzyw,owoców aby oczyszczać swój organizm z wolnych,szkodliwych rodników,pij dużo niegazowanej,niskosodowej wody żródlanej i myśl pozytywnie o życiu.Nie bój się.Serdecznie pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest

Zdzisiu...dziekuje..

Oczywiscie ,ze sie rozczulilam..dzieki za cieple slowa otuchy i wsparcie .
    Sprobuje powalczyc z tym chorubskiem..

Pozdrawiam sredecznie ..zycze lepszych wynikow i powrotu do zdrowia

Nie zarejestrowany
    Guest

nie wiem co robić....pomocy!!!

W ubiegłym roku trafiłam do szpitala z rozpoznaniem gruzlicy. Rozpoznanie oparto o zdjęcia RTG. Objawy jakie miałam to zmęczenie i poty nocne. Nie kaszlałam i czułam się dobrze. Na oddziale ponownie wykonano prześwietlenie RTG i stwierdzono drobne zwłóknienia płuc. Włączono leki p/gruzlicze. Organizm się bronił. Wystąpiła alergia. Zmieniono leki na inne. Leczenie doprowadzono do końca. Wypisując mnie ze szpitala po trzech miesiącach wykonano badanie tomokomputerowe i stwierdzono powiększenie węzłów członnych i sarkoidozę oraz potwierdzono zwłóknienia w płucach. Mam poważne wątpliwości czy prawidłowo mnie zdiagnozowano w chwili przyjęcia na oddział. Może miałam tylko sarkoidozę, przecież objawy są podobne. Czy istnieje możliwość stwierdzenia czy to była gruzlica. Czy powinnam robić jakieś dodatkwe badania. Proszę o radę.

Nie zarejestrowany
    Guest

wynik tomografu komp.

przy okazji badania klatki piersiowej jest tam napisane "w śródpiersiu środkowym widoczne są pojedyncze większe węzły chłonne średnicy w osi krótkiej do 14mm, drobne węzły chłonne średnicy do 5mm w sąsiedztwie łuku aorty, czy z tym to iść do pulmonologa czy można to olać

Nie zarejestrowany
    Guest

sarkoidoza

przede wszystkim życzę Wam wszystkim chęci życia i zdrowia. Moja Żona miała sarkoidozę. Zaczęło się od dziwnego, suchego kaszlu. Lekarka, która ją badała powiedziała, że to pewnie niemożliwe ale zrobi jej zdjęcia płuc wielkoformatowe (tylko na takich można to zobaczyć). No i potwierdziło się, że są zmiany chorobowe ale, że to sarkoidoza wcale nie było pewne. Zaczęły się pobyty w szpitalu, badania, wymazy. Niestety nie potrafili stwierdzić czy to sarkoidoza czy też ziarnica, która ma podobne objawy. Następnym był pobyt w szpitalu w Bystrej (polecam, fachowcy z górnej półki) tam pobrano operacyjnie próbki z płuc, które potwierdziły sarkoidozę. Leczenie sterydami (tylko to lekarstwo wchodzi w grę). Cóż, ciężki to był czas. Sarkoidoza atakowała stawy nóg i rąk, barki. Ból czasami nie do wytrzymania i znowu lekarstwa przeciwbólowe. Muszę tutaj dodać, że poprawa nastąpiła po wczasach nad morzem. Nie wiem czy to przypadek ale poprawa nastąpiła i po czasie choroba ustąpiła całkowicie. Trwała około 4 lata.Żona miała 43 lata kiedy choroba się zaczęła. Było by pięknie gdyby to był koniec. Badania, pomimo zakończenia choroby trzeba robić co pewien czas: co 3, co 6, co rok. Robi się zdjęcia płuc i sprawdza. W ubiegłym roku znowu zmiany w płucach i nawrót choroby. W międzyczasie bóle menstruacyjne, które spowodowały wizytę i u ginekologa. Wynik: cysta około 10cm. Decyzja: operacja. Lekarz wysłał Żonę na badania markera CA, które wykazało 550 i było zdecydowanie za duże. Lekarz nie wiedział czy ma dawać sterydy czy operować. W końcu końców wzięli żonę do szpitala i po tygodniu znowu wypuścili (bali się operować). Po tygodniu znowu do szpitala i.. decyzja operacja.Dzięki Bogu operacja przebiegła pomyślnie, nie stwierdzono wstępnie raka i badania to potwierdziły. CA było wysokie prawdopodobnie z powodu cysty , które... były dwie, jedna 12, druga 10cm. Dodam, że była u dwóch niezależnych lekarzy, prywatnie i nikt nie znalazł drugiej cysty. Sami lekarze w zasadzie nie wiedzieli skąd się wzięło tak wysokie CA. Miesiąc po operacji pojechaliśmy znowu nad morze i po urlopie badania płuc i... sarkoidoza zaczęła się cofać:-). Minął rok i jest zdrowa, oby tak dalej. Co mogę doradzić wszystkim, którzy chorują to nie dać się chorobie. Chorobę trzeba zwalczać. Trzeba być silnym. Bardzo ważne jest , żeby przy Was byli bliscy, ukochani, którzy Was wesprą, a nie dobiją. Życzę wszystkim zdrowia i prawdziwych przyjaciół.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości