+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 276
    Nie zarejestrowany
    Guest

Kiedy kręgosłup wymaga leczenia

dzięki za informacje -choruję na dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego z rwą kulszową -dziwiło mnie że jednego dnia czuję się nie źle a następnie za parę godzin nie mogę się poruszac. Z Waszych relacji wiem że to raczej normalne reakcje względem schorzenia. Szkoda że leczenia jest tak żmudne.

Nie zarejestrowany
    Guest

kręgosłup

od 14 lat nękają mnie bóle kręgosłupa, ręce opadają lekarze specjaliści aplikują blokady, zastrzyki lub tabletki przeciw bólowe i rozkurczowe, no i oczywiście przeciw zapalne; doszło małe uszkodzenia biodra-przyczyna oczywiście kręgosłup; z Waszych relacji dowiedziałam się co to są osteofity ale nie mogę znaleźć -protruzje płytek granicznych trzonów

Nie zarejestrowany
    Guest

Nasza rada

Straszny mamy poziom polskiej medycyny skoro Pani docent doktor habilitowany, specjalista rehabilitacji w dzisiejszych czasach i dostepie do aktualnych badań naukowych daje porady cyt. "Ostrożnie się połóż. Najlepiej płasko na plecach. Jeśli ból promieniuje wzdłuż nóg, podłóż pod nie poduszki, tak by biodra i kolana ustawić pod kątem prostym. W ciągu doby dolegliwości powinny minąć." Już na chłopski rozum znając mechanizm powstawania tego typu bóli czyli mechanizm zgięciowy, nie jesteśmy sobie w stanie pomóc tylko pogorszyć i zwiększyć przepuklinę krążka międzykręgowego. Należy zwrócić się do specjalisty a nie próbować szamańskich metod leczenia. I owszem odciązymy na chwilę kręgosłup w tej pozycji ale z całą pewnością ból wróci gdy wrócimy do pozycji pionowej.

Nie zarejestrowany
    Guest

bolkregoslupa

tak mnie mocno boli ze nie chce mi sie zyc rano boli 'w nocy boli caly dzien boli czy nie ma na to lekarstwa bo cwiczenia nie pomagaja

Nie zarejestrowany
    Guest

drętwienie nóg

Witam. Parę razy byłam już na nastawianiu kręgosłupa z powodu straszliwego drętwienia nóg. Ból był tak straszny, że pare dni leżałam z płaczem w łóżku. Po nastawianiu czesto powraca mi drętwienie nóg i ręki. Nawet po dłuższym trzymaniu rąk w górze robi mi się ciemno w oczach i tracę siły. Macie na to jakąś radę? A zapomniałam dodać że mam dopiero 22 lata. Co dalej?

Nie zarejestrowany
    Guest

pomocy

Już od ponad roku mam bóle kręgosłupa szyjnego i stawu skr.-żuch.. O tym, że mamm zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego dowieziałem się jakieś pół roku temu i od tego czasu chodze na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne ( wszystkie rodzaje prądów : diadynamik , ten , jonofereza , interdym ; lasery , masaże , krio miejscowe , magnetoteraia,ultradźwięki ) do tego codzienne ćwiczenia w domu zaczerpnięte z wielu rehabilitacji. jednak nadal jest źle , do bólu szyji i tyłu głowy doszły skronia , ból promieniuje także do barków i łopatek . Wkrótce zacznie mi sie terapia manualna - ale szczerze mówiąć nie wierze że jakoś mi pomoże.. Mam dopiero 20 lat a już czuje sie jak schorowany staruszek na rencie Codziennie walcze z bólem , ależ ile można .. Jeśli ktokolwiek z czytających ma coś istotnego do powiedzenia w kwestii skutecznych metod wygrania z tym cholerstwem to prosze o kontakt :
    chmurek007@wp.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

kręgosłup!

Cześć!
    Jestem trochę starsza od Ciebie, ale kręgosłup też dał misię we znaki.z 15 lat temu miałam takie bóle karku,że nie mogłam się ruszyć. Wtedy lekarzskierował mnie na rehabilitację. Z początku wydawało mi się,że to jest niepoważne potraktowanie pacjęta, bo między innymi przypisał mi zabiegi bardzo proste: na haku umocowanym wyżej był sznurek i trzeba było siedząc na krześle przeciągac na zmianę- do przodu i tyłu i na boki . ot takie wymachiwanie po 15 minut. I o dziwo pomogło po 3 dniach. Rozruszałam kark- a ja składałam ,przyczynę na pracę siedziącą-przy biurku. Ale po jakimś czasie dolegliwości wróciły. Chodziłam na całą masę zabiegów trwały prawie 2 godz., przyjmowałam jakieś zastrzyki i nic. Później miałam zrobiony rezonans magnetyczny-to jest najważniejsze badanie w tych dolegliwościach. Skierował mnie neurolog.Okazało się że mam dyskopatię , czyli rdzeń kręgowy w śroku kreosłupa jest tak uciśnięty przez przepuchlinę , która tam wyrosł, że na pewnym odcinku - T5 i T6 go wcale nie widać na zdjęciu . Miałam prawie zupełnie niesprawną rękę prawą, nie mogłam wziąć łyżeczki, kromki chleba, utrzymać długopisu, podpisac czegokolwiek- bo przy każdej próbie ból w nadgarstku był tak silny. Po zrobieniu rezonansu byłam na wizycie w Białymstoku w przychodni przy Szpitalu Klinicznym u dr Bienia (neurochirurg od odcinka szyjnego) bardzo dobry specjalista a poza tym dobry człowiek. Opowiedział co może się dziać w przyszłości i w moim wypadku doradził operację. Mam wycięty kawałek kręgu i wstawiony w to miejsce kawałek z kości biodrowej- w 2004r. Do dziś jest wszystko OK. Dolegliwości ustąpiły od razu po operacji. W szpitalu byłam 8 dni, na zwolnieniu 3 m-ce. Wtedy miałam 42 lata. Proponuję udać się do dobrego neurologa i zrobić rezonans, jeśli nie skieruje lekarz to kosztuje ojk.800 zł , ale bedzie można określic przyczynę dolegliwości. W internecie można poszukać kontaktów z innymi osobami, ale najważniejsze są badania.
    Pozdrawiam
    Bożena

Nie zarejestrowany
    Guest

kręgosłóp

WITAM.JEŻELI ktoś moze proszę o podpowiedz;byłam u specjalisty od spraw schorzeń kręgosłupa i stawów/tak /sie tytułuje/ przyjmuje w Nowogrodzcu koło Lubania popatrzał ,pomacał i dał jakis zastrzyk między kręgi potem wypisał sześc rodzajów zastrzyków,które mam brać codziennie przez 5 dni /wszystkie naraz/podaje nazwy tych zastrzyków;Depo-Medrol, Milgamma N,Mydocalm, Dicloreum, Neuralgo-Heel, Discus compostun.Proszę poradzcie co mam robic bo są różne opinie na tematy uzdrowicieli.pozdrowienia

Nie zarejestrowany
    Guest

nieustający ból

Cześć!Moje życie z bólem kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego trwa już kilka lat.Jest to ból bardzo uciążliwy,który trwa nie przerwanie cały czas.Leki które zażywam nie bardzo mi pomagają.Opiszę ostatni wynik badania MR.
    Badanie MR uwidoczniło odmienne nieco odejście lewego korzenia nerwowego na wysokości L5 po stronie lewej.Odchodzi on nieco niżej i od tyłu w stosunku do położenia korzenia nerwowego po stronie prawej natej wysokości.Przy worku oponowym lewy korzeń nerwowy ma kształt wachlarzowaty.Sygnał tej struktury w odcinku proksymalnym i w otworze międzykręgowym na wysokości L5-S1po stronie lewej niejednorodny,wydłużony w obrazachT1iT2zależnych.W otworze międzykręgowym L5/S1i zachyłku bocznym lewym korzeń nerwowy lewy o dyskretnie policyklicznych zarysach i nieco grubszy.
    Obraz struktury nerwowej wyżej opisanej może sugerować zmiany zapalne w jej obrębie lub odmianę rozwojową.
    Poza tym na wysokości pogranicza S1/S2 i na wysokości S2widoczne są obustronne torbiele okołokorzeniowe odpowiednio o śr:
    S1/S2po stronie prawej9mm,lewej dwie3mm i 5mm,
    S2po stronie prawej i lewej 7mm z cechami ucisku worka oponowego na tej wysokości.
    Lekarze u których byłam na konsultacji stwierdzili,że nie mieli takiego przypadku.Mam mieć jeszcze jedno badanie ale dopiero w lipcu-jakieś dokładniejsze po którym stwierdzą,jaką metodę leczenia zastosować.A ja?Czuję się żle,mam ograniczone ruchy,bóle w biodrach i pośladkach,bóle nóg(bardzo mnie bolą nawet po nie wielkim spacerze),szybko się męczę.Leki, które biorę nie wiele mi pomagają.Ból ciągle trwa.Nie wiem co mam robić.Może ktoś mi coś doradzi...?Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest

moje kochane plecy

witam.mam bóle pleców od 3 lat.To tak strasznie piecze.Dobze ze niecodzień.mogę powiedziec ze mam przerwy w bólach.mam 42 lata,a co będzie dalej,jak zabraknie przerw?pozdrowienia.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości