+ Odpowiedz na ten temat
Strona 35 z 37 PierwszyPierwszy ... 253334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 367

Temat: Mięśniaki macicy - leczenie

Nie zarejestrowany
    Guest
    link do info, m.in. dlaczego warto stosować embolizacje jako mniej inwazyjną metodę na mięśniaki <http://www.hersfoundation.org/anatomy

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam,kobietki ja z pytaniem bo czytam ,ze niektóre już po operacji.Ile czasu musi ułlynąc od operacji do powrotu do pracy(fizyczna).Jestem po usunięciu dwóch mięśniaków (jeden po zewnętrznej stronie ,drugi od środka macicy.Pozdrawiam.

3. Choroby macicy: tyłozgięcie, polipy, rak, endometrioza i mięśniaki Szyjka macicy: nadżerka, stan zapalny, torbiele i rak to najczęstsze choroby szyjki macicy MIĘŚNIAKI MACICY - obserwować czy operować Grzybica pochwy w ciąży: upławy i swędzenie to pierwsze jej objawy
    Nie zarejestrowany
    Guest
    ten materiał udostępniany jest pacjentkom przed podpisaniem "świadomej zgody na operacje ginek." w Stanach Zj., wpisać w google: Female Anatomy Video HERS Foundation

Nie zarejestrowany
    Guest
    Naturalne metody na mięśniaki: Noni jako suplement diety. Lekarstwa - enzymy dostępne w USA i niektórych krajach UE: Neprinol, Fibrovan, Vitalzym. Zioła: Mieszanka ziołowa ojca Klimuszki:- kłącze pięciornika- ziele jemioły - ziele skrzypu polnego - ziele tasznika- ziele rdestu ostrogorzkiego - kora kaliny koralowej- kwiat kasztanowca- liśc borówki czernicy- liść brzozy (wszystkie zioła po 50 gram zmieszać iprzetrzymywać w zamkniętym szklanym opakowaniu (słoiku). Stosowanie: 1 kopiastą łyżkę ziół na szklankę wody wrzącej, zalać i zaparzać 3 godziny. Pić taką porcję 2 razy dziennie przed jedzeniem.Można zaparzyć dwie kopiaste łyżki od razu i podzielić na dwie porcje.
    Melasa(metoda zielarzy z Dominikany), Sok z buraka (metoda zielarzy z
    Dominikany). / Kremy jako sposób na brak równowagi między estrogenem a progesteronem Dominacja estrogenów jest główną przyczyną raka piersi, jajników,
    macicy. /
    Wytyczne dotyczące leczenia mięśniaków macicy opracowane zgodnie z
    zasadami EBM- Embolizacja: metoda skutecznie bojkotowana przez większość ginekologów. Z niewiadomych powodów kobiety zniechęcane są do embolizacji i
    zachęcane wprost do operacji (niestety najczęściej histerectomii). Na stronie Bitwa
    o macicę, patrz: Rozmowa z dr. Radosławem Pieturą, radiologiem zabiegowym ze szpitala AM w Lublinie

Nie zarejestrowany
    Guest
    Najnowsza metoda : Exablate (MRgFus). To nowoczesna metoda zmniejszania mięśniaków z wykorzystaniem dwóch technologii - rezonansu magnetycznego (do zlokalizowania mięśniaka podczas terapii) i promieniowania usg do naświetlenia, nagrzania i spowodowania odcięcia odżywiania - dopływu krwi do mięśniaka. Terapia
    ta pozwala zachować macicę w całości, jest metodą nieinwazyjna, trwa zaledwie kilka godzin. W Europie dostępna jest w Niemczech (Klinika w Dachau) , Anglii, Rosji i in. W Polsce nikt na razie nie wykonuje tego zabiegu. koszt ok. 10 tys. EU

Nie zarejestrowany
    Guest
    Co niektórzy ginekolodzy mówią pacjentkom przed operacją:
    że histerektomia (usunięcie macicy) i ovorektomia (usunięcie jajników) są całkowicie bezpieczne, że zdrowie i życie po histerektomii ulegnie poprawie a życie seks. będzie „nawet lepsze...”, że kobiece narządy nie są już potrzebne kobiecie jeśli nie planuje potomstwa, że jajniki całkowicie „obumierają” po menopauzie, że naturalna menopauza i chirurgiczna likwidacja menstruacji dają ten sam efekt, że sama histerektomia (z pozostawionymi jajnikami) nie spowoduje przedwczesnej menopauzy i nie wpłynie na pracę i stan zdrowia pozostawionych jajników, że leki hormonalne (estrogen progesteron, androgeny) są takie same jak „naturalne hormony” i tak samo działają jak hormony produkowane przez kobiece organy i można nimi zastąpić funkcje wydzielnicze kobiecych narządów, że macica „nie jest narządem hormonalnym ani seksualnym” i w żaden sposób nie bierze udziału w gospodarce hormonalnej, że hormonalna terapia zastępcza HTZ jest całkowicie bezpieczna i skuteczna we wszystkich przypadkach i nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych, że po operacji będzie w takim samym stopniu kobietą..." Są to info mylące, nie ścisłe aby zachęcić kobietę do operacji (cytat z art. ,k46)

Nie zarejestrowany
    Guest
    Siema baby pytyom sie czy wy przeszyście już to co jo?

Nie zarejestrowany
    Guest
    czy po usunięciu trzonu macicy można zajść w ciążę

Nie zarejestrowany
    Guest

Embolizacja mięśniaków

A ja polecam w Grodzisku, tam też robi Pietura, jest taniej niż w enelmedzie, a na dodatek mają specjalistę od leczenia bólu, co jest dośc istotne przy tym zabiegu

Nie zarejestrowany
    Guest

mięśniaki macicy - embolizacja

Witam wszystkie Panie, które borykają się z problemem mięsniaków macicy. Mnie również dotyczył ten problem. O tym, że mam ogromnego mięsniaka dowiedziałam się w marcu 2011r., a pół roku później byłam już po zabiegu. Wiele kobiet cierpiących z powodu mięsniaków, myśli, że jedynym wyjściem jest operacja. Otóż niekoniecznie. Ja poddałam się zabiegowi embolizacji tętnic macicznych, zamiast operacji. Mój mięsniak był bardzo duży(wielkości pięści - średnicy ok. 8 cm). Po zabiegu zmniejszył się do 3 cm i jest zupełnie martwy, czyli tak, jakby go nie było! Sama embolizacja jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga żadnego cięcia. Przez tętnicę udową wpuszczany jest płyn embolizacyjny, który powoduje odcięcie mięśniaka od krwi i składników, które go odżywiają. W efekcie następuje jego martwica i zwłóknienie, przez co maleje.
    Ja jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu, choć namawiano mnie na klasyczną operację. Nie mam jeszcze dzieci, ale lekarz powiedział mi na ostatniej wizycie kontrolnej, że zabieg zakonczył się pełnym sukcesem i nie ma żadnych przeciwskazań do zachodzenia w ciążę.
    Myślę, że decyzję o wycinaniu czy złuszczaniu mięśniaków należy potraktować jako ostateczną konieczność! I rozważyć inne metody ich leczenia!
    Mój zabieg był wykonywany w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. (Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami. Mój mail to moncia221@op.pl
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-03-13 o 12:46

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 35 z 37 PierwszyPierwszy ... 253334353637 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości