+ Odpowiedz na ten temat
Strona 37 z 94 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 936

Temat: Torbiele jajników – groźne czy nie?

Nie zarejestrowany
    Guest

ewa

dziewczyny nie zaniedbujcie badań kontrolnych!!Ponad 2 lata temu usunięto mi prawy jajnik wraz z torbielą wielkości grejfruta.Od tamtej pory chodziłam do lekarza co 3 m-ce,a teraz mam na drugim jajniku,mam nadzieję że wyleczę go farmakologicznie...Ale chciałam dodać otuchy młodym kobietom.Moja dużo młodsza znajoma przeszła usunięcie jajnika wraz z torbielem w wieku 24 lat,a teraz jest szczęśliwą mamą....

Nie zarejestrowany
    Guest

Mnie rowniez zalamala dzis informacja o torbielu

Jestem totalnie zalamana bo bylam dzis na kontroli u ginekologa i zcielo mnie z nog, gdyz na ostatniej wizycie 13 listopada wszystko bylo ok nie bylo mowy o zadnym torbielu, a tu dzisial ok 3cm torbiel w jajniku jak by mi ktos wbil noz w plecy.
    Lekarz przepisal mi teraz gravistat i mam kontrole 28 listopada ale boje sie juz teraz coraz bardziej gdyz dotychczas nie mialam zadnych problemow zwiazanych z chorobami ukladu rozrodczego boje sie czy to minie samoistnie i czy dlugo moze potrwac leczenie

3. Zapalenie przydatków, czyli stan zapalny jajników i jajowodów Torbiel jajnika wykrywa się w badaniu USG Zespół policystycznych jajników (PCOS) - częsta przyczyna niepłodności Rak jajnika - rodzaje guzów jajnika. Objawy i leczenie raka jajnika
    Nie zarejestrowany
    Guest

torbiel

cześć dziewczyny, mam torbiel na prawym jajniku za tydzień mam laparoskopie, bardzo się boje. Jeśli któraś z was miała taki zabieg to prosze o jakieś informacje. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

po operacji

Jestem łasnie po laparoskopii i jednoczesnie usunieto mi torbiel ,ktora znajdowala sie w jajniku czekam teraz na wyniki

Nie zarejestrowany
    Guest

Laparoskopia

Jestem troszke obolała jutro sciagam szwy ale myslalam ze bedzie gorzej .a jaką wielkosc masz tej torbieli moze to endometrioza ?

Nie zarejestrowany
    Guest

torbiel

dzięki dziewczyny za informacje, moja torbiel ma 3 na 5 cm. czy po tym zabiegu są jakieś problemy z poruszaniem się, czy będe mogła sama wszystko przy sobie zrobić.

Nie zarejestrowany
    Guest

torbiel

nie lekarz powiedział że to nie endometrioza. Gosiu mam nadzieje że nie usuneli Ci jajnika, bo piszesz że miałaś torbiel w jajniku ?

Nie zarejestrowany
    Guest

Jajniki-torbiel-załamanie

Czesc dziewczyny. Ja 6 lat temu po raz pierwszy dowiedzialam sie co to ostre zapalenie jajnika z torbielem na czele. Jesli czujecie lekki ból ktory zaczyna sie stopniowo nasilać nie zwlekajcie. Ja byłam młodziutka i durna. Dopiero jak prawie sie przewracalam poszlam do lekarza. Trafilam do szpitala bo mialam jajnik powiekrzony prawie do wielkosci pileczki do ping-ponga wyobrazdzie to sobie. W tym niewielki torbiel 3xm na 2,5 ale bolesne to bylo napewno. Mialam spedzic 4 dni w szpitalu spedzilam 2,5 tyg. W poczatkowej fazie nie wiadomo bylo czy nie jestem w ciąży pozamacicznej a potem wyszlo ze to ostre zapalenie z torbielem i trzeba natychmiast leczyc. Multum kroplowek tabletek i badan......Popieciu latach spokoju ciszy znowu cos sie zaczelo dziac. Hormon odpowiadajacy za wytwarzanie mleka szaleje. Przez to mam problemy z okresem i zajsciem w ciaze bo to sie wiąrze. DO tego znowu odezwal sie jajnik. Mam grzybicze zapalenie pochwy od antybiotykow silnych....Jestem totalnie bezradna poprostu zalamana juz psychicznie. Nie wiem co powiedziec mojemu chlopakowi ktorego bardoz kocham jak mu wytlumaczyc ze moge miec usuniety jeden caly jajnik bo tak stwoierdzil lekarza. Przejde kuracje wszystko sie okaze. Jesli to nie pomoze to szpital i tam juz wiadomo zajma sie wszystkim od A do Z tylko tak bardzo bym chciala uniknąć usuwania tego jajnika. Ale z drugiej strony jak ma sie mi nawracac i nawracac z coraz to siljnieszym bólem to chyba to mniejsze zlo. Na jednym jajniku jakie mam szanse na dziecko i ile mam na to czasu. Moja kolezanka miala pol jajnika i urodzila w ciagu 2 lat bo tyle jej dawali. Teraz nie ma juz szan BOJEE SIE BARDZOOOO ;(;(;(

Nie zarejestrowany
    Guest

droga Inko

nie załamuj się,pisałam wcześniej ,że w mojej rodzinie jest przypadek dziewczyny ,której usunięto jajnik gdy miała 20 lat.Pierwsze dziecko urudziła po 3 latach,a po kolejnym 1,5 roku okazało się że znów jest w ciąży!!!!Tak się wystraszyła że zaczęla brac tabletki antykoncepcyjne.....Porody były normalne a dzieciaczki zdrowe....Pozdrawiam Cię nie załamuj się,jesteś młodą osobą,a u takich gospodarka hormonalna szybko wraca do normy....

Nie zarejestrowany
    Guest

torbiel

Chcialabym sie z Wami podzielic moja historią. Ogromne bole podbrzusza zmusily mnie do zrobienia dokladnych badan i okazalo sie ze mam cos w macicy, poniewaz nadal nie wiedzieli co to takiego, poszlam do szpitala. Tam stwierdzili ze to torbiel jajnika i ze musze sie poddac operacji przez rociecie brzucha. Nie zwlekalam i 3 dni pozniej bylam juz po. Tu musze dodac ze sama operacja to nic strasznego, dostalam znieczulenie w kregoslup-odczuwalne jak ukucie komara, przynajmniej dla mnie, bylam swiadoma podczas operacji, nic kompletnie nie czulam, takze po operacji poprosilam o srodki przeciwbole odrazu jak tylko poczulam ze znieczulenie przestaje dzialac, a nastepnego dnia bez problemu wstalam z lozka, oczywiscie wszystko powoli. Bol podczas ataku przed operacją byl 100 razy gorszy. Niestety dowiedzialam sie ze wraz z torbielą wycieto mi lewy jajnik i ze mam endometrioze i to mnie zalamalo. Mam 24 lata, nie planowalam jeszcze dzieci a teraz sie boje ze nigdy ich nie bede miec lekarz przewiduje dla mnie dalsze leczenie by zahamowac endo. Czy ktoras z Was miala podbne doswiadczenia? Chcialabym zeby ktos mnie pocieszyl wlasna historią z happy endem.....

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 37 z 94 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości