+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
    Nie zarejestrowany
    Guest
    witam wszystkich dzisiaj odebralam wynik rezonansu magnetycznego i nie wiem co mam o tym sadzic termin do lekarza mam w czerwcu moze ktos z was sie zna i lub mial podobne problemy napisze co o tym sadzi bede wdzieczna za kazda odpowiedz ponizej podaje swoj wynik splycenie lordozy szyjnej wielopozimowe zmiany zwyrodnieniowe-dyskopatyczne cechy odwodnienia krazkow wielopoziomowo bez znacznych obnizen ich wysokosci na poziomie C3 i C4 C4 iC5 C6i C7 wypuklina typu bulingn struktura krazka miedzykregowego ma ok 1-2mm z modelowaniem worka oponowego i niewilkim zmniejszeniem przednej rezerwy plynowej pajeczynowki korzenie nerwowe rdzenia wolne na poziomie C5 i C6 szerokolukowa tylna protruzja struktur krazka miedzykregowego ma 2 mm dokanalowo z modelowaniem worka oponowego i niewielkim zmniejszeniem przedniej rezerwy plynowej pajeczynowki cech kolizji korzeniowej nie uwidoczniono w zakresie portruzji strefa opodwyzszonym sygnale T2- zaleznych ognisko pekniecia pierscienia wlokniastego krazka miedzykregowego wysoksc trzonow kregow zachowana zmiany zwyrodnieniowe na krawedziach trzonow i w stawch miedzykregowych rdzen kregowy odcinka szyjnego o prawidlowym sygnale

Nie zarejestrowany
    Guest
    do ela. dziekuje bardzo za podpowiedz niestety na rezonans nie moge sie doprosic taka nasza służba zdrowia. A tu bez zmian przychodza dni ze niemoge funkcjonowac. Apropo twojej przepukliny to miałas jakis zabieg czy tylko cwiczenia.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeżeli przepływy tętnic kręgowych w testach wyszły drożne, nie było żadnego urazu (np. upadek z drabiny, wypadek komunikacyjny). Bóle głowy mogą być wynikiem złej biomechaniki mięśniowej. Na rezonansie, rtg, lub tomografie można często zobaczyć bardzo dużo rzeczy, które niekoniecznie się przekładają na bóle kręgosłupa. 80% naszego społeczeństwa ma w kręgosłupie na jakimś poziomie dyskopatie, wypuklinę, zmiany zwyrodnieniowe, spłycenie lub pogłębienie lordozy. Z tych 80% może 20% cierpi na jakiekolwiek dolegliwości. Z tego wynika, że nie należy zbytnio przejmować się wynikami tych badań dodatkowych (są one konieczne przed zabiegiem operacyjnym). Najważniejsze są objawy (to co zgłasza pacjent) i wyniki testów klinicznych, ocena stanu mięśniowo-powięziowego. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy odpowiednia terapia by pacjent zapomniał o bólu w bardzo krótkim czasie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedniego terapeutę z odpowiednim przeszkoleniem.
    W trójmieście, w Gdyni Physio Sport (www.physio-sport.pl). Poszukajcie w swojej okolicy kogoś z podobnymi kwalifikacjami, a możecie się bardzo pozytywnie zaskoczyć wynikami terapii.

Nie zarejestrowany
    Guest

Cool

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    jestem po operacji kregosłupa szyjnego(4 implanty)zanim doszło do zabiegu przeszłam długą droge bo lekarze tylko dawali zastrzyki przeciwbolowe bez zadnych badan-wszytko robiłam prywatnie aby im udowodnic ze nie sciemniam-w lipcu mineło rok od operacji a ja cały czas odczuwam bole-jestem na stałych lekach przeciwzapalnych o zwiotczających miesnie-mdleje, i na pomocy dorazniej po tramal jestem przynajmniej 2-4 razy w miesiacu-nie mam juz sił-mam 35 lat!!
    mam problem z dyskopatia od 10 lat i przeszlam wiele,ale moj lekarz neurolog zawsze mnie przestrzegal ,aby nigdy nie podejmowac sie zabiegu operacyjnego poki mozna egzystowac i poruszac sie.Zabiegi, sanatorium gimnastyka, masaze nie dzwigac i uwazac na urazy.Jakos zyje,bylam tez na recie 3 lata i mam orzeczenie o niepelnosprawnosci.Nie mozna juz funkcjonowac jak zdrowy czlowiek.

Nie zarejestrowany
    Guest

Odpowiedź

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    witam moje dolegliwosci zaczely sie 4 m temu a byly to ból głowy zwlaszcza po wysilku jakby mi ja rozrywalo bole rak czasami uczucie mrowienia w glowie i rece lewej pisk w uszach pulsujace oczy uczucie jakbym miala zaraz zeslabnac albo zwariowac pieczenie plecow bole zoladka kolatania serca zlewne poty itd staje sie to nie do zniesienia. Przeszlam juz tylu lekarzy i tyle badan ze szok i dalej nic.Mialam robiona tk bez kontrastu, dno oka ,ob, morfologie tsh, ft4, cholesterol, cukier, badanie słuchu, pola widzenia, cisnienie w oczch, echo serca, rtg klatki piersiowej, rtg zatok, hormony, wszystko ok nic nie wyszlo nigdzie a ja dalej jestem nie do zycia niemoge funkcjonowac normalnie a mam 24 lata i male dziecko ktorym nie jestem w stanie sie zajac. Moze z was ktos mi podpowie co to moze byc
    Wygląda mi to na przeziębioną grypę lub przewianie głowy ,są to sprawy neurologiczne ...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar ekstrasenior.pl
    Mieszka w
    Wrocław
    Osobom poszukującym poduszki ortopedycznej polecam model Deluxe szwedzkiej firmy Sissel z naszego e-sklepu, która ma aż 63 cm szerokości. Została wykonana z pianki visco elastycznej, a jej regulowana podkładka z pianki sprężystej. Niweluje napięcie bólowe szyjnego odcinka kręgosłupa i podtrzymuje jego naturalnie występujące krzywizny.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poduszka_ortopedyczna_sissel_deluxe_ekstrasenior_pl.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	7.6 KB
ID:	217

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Centrum Kompresjoterapii
    Mieszka w
    Warszawa
    Polecam zabiegi magnetoterapii, które stosujemy w celu zmniejszenia ostrego bólu odcinka szyjnego kręgosłupa, poprawy jego ruchomości i umożliwienia dalszej rehabilitacji ruchowej. Nie warto leczyć bólu tego odcinka kręgosłupa za pomocą leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, gdyż długotrwałe ich stosowanie może powodować wystąpienie skutków ubocznych.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Moja żona ma problemy z kręgosłupem szyjnym miała robionye badanie MR .Opis -Badanie MR odcinka kręgosłupa szyjnego w obrazach T1-T2 zaleznych .Zniesuenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C4/C%,C5/C^,C6/C7 oraz Th5/Th6.Tylne uwypuklenie tarczy międzykręgowych C3/C4 z modelowaniem worka oponowego i ze zniesieniem rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia. Tylno - prawoboczna pjm na poziomie C4/C5 z modelowaniem worka oponowego i ze zniesieniem rezerwy płynowej na przestrzeni powierzchni rdzenia.Uogulnione uwypuklenia tarcz międzykręgowych C5/C6i C6/C7 z tylnymi pjm z modelowaniem worka oponowego ,ze znacznym zmniejszeniem a na poziomie C5/C6 ze zniesieniem rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia i obu stronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych-większym po stronie lewej.Zmiany zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów C3-C& modelują nieco dodatkowo worek oponowy i zwężają otwory miedzykręgowe w odcinku C3-C7-najsilniej na poziomach C5/C6 i C6/C7 .Niewielka tylna pjm na poziomie C7/Th1 z modelowaniem worka oponowego i ze zmniejszeniem rezerwy płynowej na przestrzeni powierzchni rdzenia.Niewielkie tylno -prawoboczne uwypuklenie tarcz międzykręgowych Th1-Th3 z nieznacznym jedynie modelowaniem worka oponowego i ze zwężeniem otworów międzykręgowych po stronie prawej Uogólnione uwypuklenie tarcz międzykręgowych Th5/Th6 i Th6/Th7 z modelowaniem worka oponowego i ze zmniejszeniem rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia .Poza tym zarysy kanału kregowego sa w badanym odcinku gładkie .Sygnał rdzenia kręgowego i trzonów kręgów niezmieniony.Żona była u neurologa podobno neurochirurdzy nie chcą się zajmować za bardzo takimi przypadkami.Mam pytanie czy jest aż tak żle ,i co robić ? .Proszę o w miarę piloną odpowiedz

Vercia
    Guest
    Chyba z takim problemem to najlepiej zgłosić się do specjalisty takiego jak Pan Piotr Szymanowicz, który prowadzi rehapro w Krakowie. Odkładanie wizyty na później moze tylko pogorszyć nasz stan.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości