+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
    Nie zarejestrowany
    Guest
    ja dowiedziałam się w grudniu że mam HPV czekam teraz na wyniki DNA wirusa i wycinki mam nadzieję że nie usłyszę najgorszego.już pogodziłam się z tym faktem i przez to jest mi lżej niż na poczatku bedę walczyć ,najgorsze jest to że mamy tak małą wiedzę i to przeraża najbardziej.mam wielką prosbę do osób z HPV jak zabezpieczają się ,słyszałam o prezerwatywach z środkiem wirusobójczym ale nigdzie nie mogę ich dostać

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam,
    Zarażenie HPV nie jest niczym strasznym jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryte, a nie jest już na pewno niczym strasznym jeżeli w badaniu DNA wyjdzie, że HPV jest ujemne. Wtedy trzeba badać się regularnie co pół roku. 1/3 kobiet z HPV dodatnim choruje na raka szyjki macicy. Oznaczenie HPV pozwala na wykrycie zmian pod nabłonkiem szyjki, zanim będą widoczne w cytologii, po to bierze się wycinek i w razie konieczności usuwa miejsce, w którym są widoczne zmiany. Wycinek pobiera się z granicy miejsca zarażonego i zdrowego, tam najlepiej widać, czy coś się dzieje. Współczuję wszystkim paniom, których ginekolodzy nie tłumaczą takich rzeczy. Sama mam HPV ujemne i "nadżerkę", ale jestem pod okiem świetnego specjalisty, u którego badam się regularnie. I tak na marginesie jeżeli jakiś ginekolog używa pojęcia "nadżerka", to jego wiedza jest wysoce podejrzana. Jeżeli któraś z pań szuka dobrego specjalisty, proszę pisać na gg: 7809538. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest
    dzień dobry, moja mama po dosć dlugim czasie nie badania sie poszla do lekarza, okazalo sie ze ma miesniaka 6,5cm zrobili badanie uslyszala ze wyciecie, teraz wyniki przxyszly i pisze "prawdopodobnie wczesne stadium raka szyjki macicy" nie wiem co robic za tydzien ma badania dokladniejsze martwie sie bardzo mam 17 lat i niko po za nia... nie wiem jak mam sie pozdbierac

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    ch-w
    Lepiej niech idzie do lekarza, ponieważ może to być rak, a może po prostu menopauza, niech zrobi też profilaktyczne badania piersi i szyjki macicy.

Nie zarejestrowany
    Guest

Straszna sprawa

Rak szyjki macicy, moja ciocia to miała...

Nie zarejestrowany
    Guest

szczepinie przeciw HPV

Czytałam, że połowa kobiet, która zachorowała na raka szyjki macicy nigdy nie miała cytologii! Jak tak można nie dbać o swoje zdrowie? Szczególnie, że w Polsce dużo osób choruje na ten nowotwór. Niedawno skończyłam 25 lat i jestem na 90% zdecydowana na szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy. Znalazłam nawet promocję w CM Certus w Poznaniu. Czy która z was zrobiła już takie szczepienie? Jak to wygląda?

aleennaa
    Guest
    Nie powinnaś lekceważyć żadnych objaw.. W końcu rak to poważna sprawa. Nie ma co czekać - czym prędzej umów się na wizytę do Dr Kubiaka. On na bank będzie wiedział co robić i od razu skieruje Cie na odpowiednie badania. Sama kiedyś miałam takie podejrzenia i dzięki niemu mogę spać spokojnie .

Nie zarejestrowany
    Guest
    badać sie trzeba jak najczęściej

kalinowa
    Guest
    A wiecie że raka szyjki macicy można uniknąć? Jak wiesz że masz hpv i robisz cytologię sprawdzaj czy nie ma zmian, możesz nawet stosować żel papilocare zapobiegawczo, na pewno nie zaszkodzi a może usunąć tego wirusa z szyjki macicy, jest bez recepty

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości