+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
    Nie zarejestrowany
    Guest

polipy nie wyciete

Załamałem się po tym jak nie udało się nie wyciąć trzech z pięciu polipów na skutek utąnięcia...po zbadaniu dwóch wyciętych okazało sie że narazie nie sa grożne,i kazano mi ponowic badanie za rok...mam pytanie;czy z polipów w pszyszłości zawsze powinnien być rak?czy moze byc i tak,ze polipy mogą nigdy nie być rakami?odpowiedzcie PROSZĘ!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

wiera

Życie nasze jest kruche , Nasze życie zależy od Boga to on decyduje kiedy chce nas zabrać. Nie pozostaje nam nic innego tylko wierzyć i modlić się Do boga i prosic . On nas kocha i pomoże przez to przejść . Moja mama dzisiaj dowiedziałasię że ma nowotwór jelita grubego , w poniedziałek będzie widomo w jakiej fazie jest , Wierze że Bóg Bedzie przy Nas i wspólnie przez to przejdzziemy.Pamiętajcie tylko bóg wie kiedy jest czas odejść do Niego . Nie bójcie się a zaufajcie . On Jest przy kazdym z Nas

Nie zarejestrowany
    Guest

byc moze ja tez

witam , mam 42 lata 2 wspanialych sunow i kochanego meza i nie wiem co ....mysle ze mam raka jelita . Lekarz pierwszego kontaktu tez podejzewa. Mam skierowanie na krew utajona w kale i morfologie . Odkladam to badanie bo sie poprostu boje . nie chce uslyszec diagnozy RAK. Co stanie sie z mooimi dziecmi i mezem.... tak bardzo ich kocham. Jesli ta diagnoza to nowotwor to juz musi byc zaawansowany bo mam bolesci . Zycie wiele razy mi dokopalo , mam depresje i lecze sie , mialam proby samobojcze ale teraz kiedy mysle racjonalnie to tak bardzo martwie sie o moich chlopakow....

Nie zarejestrowany
    Guest

JA

mam 34 lata a od 2 już walczę.obiawy prawie żadne dopiero przed samym wykryciem biegunki i podejrzenie że to polip jednak po badaniu wycinka okazało się że to juz II.operacja.stomia.chemia i ciągle rosnące markery i znów badania.samadowiedziałam się z internetu o badani PET iuparłam się z małym załącznikiem o skierowanie.dzięki temu jestem już po operacji usunięcia narządu rodnego .mam nadzieję że to już koniec.pewnie znów będzie chemia ale chcę żyć.mam męża i 2-go letniego syncia więcej dzieci nie będę miała.stomia jest do usunięcia chcę i mam dla kogo żyć ale wciąż jest pytanie dlaczego i na jak długo wystarczy siły.

Nie zarejestrowany
    Guest

boję się:/

Mam bóle przy oddawaniu stolca:/ od jakiegoś miesiąca Boje się że to RAK Teściowa zmarła na raka jelita grubego, męczyła się 6 miesięcy. Bo naprawdę nie było lekko Widziałam jak przechodzi tą chorobe, dlatego boję się tego SAMEGO!

Nie zarejestrowany
    Guest

Witam czy to może być..niechce używać tego słowa???

Jutro idę na rektoskopię i się boje, bo od jakiegoś czasu mam ołówkowate, luźne stolce, powiększone węzły chłonne, ból w palcach u rąk,pod łopatkami, lędźwi, samoistne siniaki na nogach trochę przypuchnęte.
    Robiłam już na własną rękę alat, aspat, bilirubinę, CEA,ze 3 razy morfologię, OB usg jamy brzusznej i nic nie wykazało, ale na tą cholerną rektoskopię idę jutro, wypłakałam niemalże to badanie od lekarza choć i tak musiałam czekać miesiąc, boję się!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

załamana

Mam 19 lat i zauważyłam że w odbycie pojawiły sie u mnie 2 narośle.jak sie załatwiłam to niekiedy przy wypróżnianiu leci mi krew.Ogólnie przy załatwianiu mnie nic nie boli..strasznie sie boję bo moja babcia też miał rak w odbycie..

Nie zarejestrowany
    Guest

droga natko

Rektoskopem bada się krótki końcowy odcinek jelita grubego,kolonoskopem całe jelito grube.Jeśli guz rośnie w dalszej części ,jak w moim przypadku,w zagięciu śledzionowym,to rektoskop tego nie ujawni.Ja jestem 8 m-cy po usunięciu złośliwego guza bez przerzutów,zamykającego światło jelita.Mam nadzieję że będzie dobrze.

Nie zarejestrowany
    Guest

Test na raka jelita dostepny w aptece

Słuchajcie jeśli ktoś obawia się, że jest chory na raka jelita grubego zamiast kolonoskopii polecam wam test TUMOR M2- PK. Ja mam nerwice i ciagle bóle w dole brzucha, przemiszczajace się po całym brzuchu jakby w jelitach. Strasznie się bałam, zrobiłam ten test, wyszedł ujemny dzięki bogu. Jest to test pod kątem raka jelita grubego oraz niekrwawiących guzów i polipów, czego wam nie wykryje test na krew utajoną. Kosztuje jakieś 150 zł, ale uważam, że warto.
    Pozdrawiam was

Nie zarejestrowany
    Guest

czy mozliwe zebym zachorowala na raka jelita grubego gdy u mojej mamy wykryto go po 10 latach?

Ja mam 20 lat i tez się bardzo boje choć nic narazie się nie dzieje ale moja mama jest bardzo poważnie chora i we Wtorek ma operacje....nie potrafie opisac co czuje...;((((

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości