+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Moja babcia (82l) miała odleżynę (dziurę w pośladku, taką, ze można było włożyć do niej małą pięść). Lekarz, który oczyszczał odleżynę chirurgicznie, powiedział, że przy jej stanie zdrowia (cukrzyca, anemia i jeszcze kilka ciekawych rzeczy...) musiałaby cały czas leżeć na brzuchu, aby próbować to wyleczyć, ale i tak marne szanse. Koleżanka mojej kuzynki pracowała 3 lata we Włoskim szpitalu jako pielęgniarka, kazała kupić IntraSite Gel i z tego robić opatrunki. Efekt jest po prostu niesamowity. Dziura zarasta się w oczach. Moja ciocia, która jest pielęgniarką i na co dzień ma styczność z odleżynami, mówi, ze to jakiś cud, że rana tak ładnie się goi.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Chciałbym polecić firme 4Care która zajmję się odzieżą dla osób chorych i stale przebywających w łóżku. Odzież 4care ułatwia pielęgnacje pacjenat poprzez liczne zamki w nogawkach i na plecach.www.4care.com.pl

Nie zarejestrowany
    Guest
    dariaaa26 zgadzam się z tobą! to jest prawda w szpitalu człowieka mają za nic! jeżeli ty nie zrobisz przy pacjencie podstawowych rzeczy to pielęgniarki jak dzień długi nie przyjdą do sali chociaż raz? wiem,że ktoś może mnie potępiać za wypowiedzieć,ale dość przeżyłam w mojej rodzinie i za dużo widziałam i za dużo wiem jak jest w Polskich szpitalach.Dla mnie to jest nienormalne żeby pielęgniarka do pacjenta przez 6 godz nie przyszła,nie wspomnę o jedzeniu jeżeli jest starsza osoba i chora trzeba dać jeść samemu choremu ok? tylko,że w szpitalu są odwiedziny do danej godziny musieliby wprowadzić odwiedziny całodobowe żeby my prości ludzie mogliśmy zrobić wszystko przy pacjencie a tylko powiedzą pacjent jest bezpieczny tu no tak bo jak przez cały długi dzień nie przyjdą do niego no to bezpieczny bo sobie w końcu kiedyś zamknie oczy chociażby z głodu? takie jest moje zdanie.Wystarczy tydzień i odleżyny są zgadzam się! a w domu może człowiek leżeć oczywiście z wychodzeniem co jakiś czas i nie ma nic! tak więc pytam się,gdzie jest Polska opieka? w tych szpitalach,gdzie są pielęgniarki które protestują w sejmie bo za mało kasy zarabiają? my prości ludzi zarabiając 800-1000 zł powinniśmy iść nie one? doceniam pracę pielęgniarek,ale nie wszystkie zasługują na pochwałę zdania nie zmienię! JEŻELI opowiedziałabym swoje historie,które przeżyłam z najbliższymi to włos się jeży na głowie! jaką opiekę można dostać w Polskim szpitalu.

Nie zarejestrowany
    Guest
    To co tu wyczytałam, wasze historie, niektóre pełne dramatu wołają o pomstę. Co sprawia, że ludzie nawzajem tak się traktują. I to ludzie, którzy mają służyć nam, służyć pomocą. Przykre. A wracając do leczenia odleżyn, mnie pomogła pewna pani, która miała doświadczenie w podobnych przypadkach - poradziła mi zastosować miód z Manuki albo opatrunki z nim. Jeśli macie sytuację gdzie rany wyglądają strasznie, marzą się to poszukajcie tego miodu albo opatrunków. Przydatne są też opatrunki lniane.

Nie zarejestrowany
    Guest
    do mala255- pielegniarki w polskim szpitalu sa zarobione! co jesli jest dwie na dyżurze na jednym oddziale a czasem zdaza sie tak ze nawet jedna a pacjentów 40 ??? nie jest mozliwe zeby kazdemy pacjentowi oddac sie w 100% kazy zasluguje na opieke ... a tu juz nie pielegniarek wina ze taki system zmianowy jest ukladany!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Na ten problem skórny polecam maść alantan.Kilkakrotnie juz wykorzystywaliśmy go kiedy własnie pojawiało sie zagrozenie ze pojawia sie odlezyny.Maśc pozostawia "tłusty plasterek" (wazelina), dzięki czemu pozwala dłużej wnikać substancjom czynnym w głąb skóry.I co wazne jest skuteczna.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli ktoś ma walczy z dużą martwiczą odleżyną to mam do odsprzedania kilka nowych opatrunków intra site żel i allevyn, wypróbowane, skuteczne. Pozostało mi kilka bo rana ładnie się zagoiła i już ich nie wymaga. Szkoda żeby się zmarnowały- odsprzedam za pół ceny. Jesli ktoś jest zainteresowany podaję e mail- anna_kowalska2011@wp.pl.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kraków
    Odlezyny mojej babci wyleczono sudocremem, a miała je dość poważne

cecylka
    Guest
    Akurat nie znam tej maści, ale na takie rany dobrze jest zastosować Curiosin, bo leczy nawet trudno gojące się rany.

gabriela
    Guest
    W ulotce jest napisane, ze to kwas hialuronowy z cynkiem, więc rzeczywiście może dość szybko skórę do pierwotnego stanu doprowadzić.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości