+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    pamiętam jak moja babcia babcia, miała (również po dłuższym pobycie w szpitalu) odleżyny. Lekarz przepisał jej curiosine bo jeszcze sama go kupowałam w aptece i byłam zaskoczona, że cena żelu jest taka niska, bodajże 20 zł, a po 2 miesiącach kuracji nastąpiła prawie całkowita epitelializacja.

Nie zarejestrowany
    Guest

odelżyny

Moją krewną po leżeniu w szpitalu wyleczyliśmy z odleżyn balsamem Szostakowskiego, jest w postaci oleistej lub tez aerozol, kosztuje ok.30zł. Polecam

Mieszka w
    Warszawa
    A czy ten balsam jest na receptę i jaka jest jego pojemność za te 30 zł.

wiejra
    Guest

leczenie odleżyn

O ile dobrze pamiętam skuteczne w przypadku leczenia odleżyn są również opatrunki z lnu. Jednak w tym przypadku niesamowicie ważna jest profilaktyka by nie doprowadzić do ciężkich ran. W trudnych przypadkach stosuje się opatrunki z dodatkiem miodu Manuka, który pomaga w leczeniu ciężko-gojących się ran.

Mieszka w
    Warszawa
    tylko że tak się zastanawiam, że jeśli już ktoś ma zaawansowaną formę odleżyn to czy jest sens zakładać na rany kolejne opatrunki i "dusić" ranę pod opatrunkami, może lepiej zastosować jakiś żel/maść która nie doprowadzi do przedostania się do rany kolejnych bakterii i drobnoustrojów.

Nie zarejestrowany
    Guest

odleżyny

u Taty stosowaliśmy najpierw opatrunki z miodem manuka na odleżyny, ale potem to smarowaliśmy tym miodem całe miejsca z ranami i i po kilku dniach było dużo lepiej. Do odleżyn bez ciężkich ran dobry jest sudokrem.

Mieszka w
    Warszawa
    czyli w zaawansowanym stadium odleżyn z ranami, ten krem juz się nie sprawdzi, rozumeim że to tylko dla takich powierzchownych ran ma zastosowanie?

LUBIĘ FORUM Avatar Yzma
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Napisał gagatek Zobacz post
    pamiętam jak moja babcia babcia, miała (również po dłuższym pobycie w szpitalu) odleżyny. Lekarz przepisał jej curiosine bo jeszcze sama go kupowałam w aptece i byłam zaskoczona, że cena żelu jest taka niska, bodajże 20 zł, a po 2 miesiącach kuracji nastąpiła prawie całkowita epitelializacja.
    Ten żel jest bardzo skuteczny w leczeniu naprawdę trudnych ran, czy to odleżyn czy stopu cykrzycowej

Mieszka w
    Warszawa
    ja na przykładzie mojej babci mogę powiedzieć, że żel sprawdził siew 100%, chociaż na początku również pochopnie podchodziliśmy do tego, żeby żel mógł wyleczyć odleżyny, a jednak okazał się to strzał w 10!

Gosia741
    Guest

Nowy materac przeciwodleżynowy

Jakiś czas temu czytając o różnych materacach do zapobiegania odleżyn natknęłam się na materac Biosynchron, który w swoim opisie ma za zadanie nie tylko zapobiegać ale i leczyć już powstałe odleżyny.
    Zaciekawiło mnie to ponieważ wszystkie dostępne materace, czy krążki czy inne przyrządy tylko zapobiegają, a jak już odleżyna powstanie no to każdy wie jak trudno ją zwalczyć.
    Badania kliniczne, którymi się podpierają są bardzo ciekawe, ale chciałabym się zapytać czy ktoś może stosował już to urządzenie do leczenie odleżyn i ma jakieś doświadczenie.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-10-13 o 14:47

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości