+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70
    Nie zarejestrowany
    Guest

Metody na ciężkie nogi

Mam ciężkie nogi już od rana. Po południu bywa lepiej. Wieczorem, od pewnego czasu puchną mi kostki, które miałam kiedyś zwichnięte. Ciężko mi się chodzi, jakbym szła przez zaspę śniegu. Robiłam trochę badań. Nie wygląda to na sprawy krążeniowe ani na wpływ kręgosłupa. Czy może to być zwiastunem żylaków? Jak to sprawdzić?

Nie zarejestrowany
    Guest

spuchnięte żyły

mam od ok. 2 lat spuchnięte żyły w prawej nodze - wszędzie piszą o żylakach klasycznych a o takich spuchniętych zyłach nigdzie nie natrafiłem - owszem mam w kilku miejscach też zgrubienia większe ale nogi nie są spuchnięte tylko żyły na stopie i powyżej stopy - ma ktoś podobne objawy?

Nie zarejestrowany
    Guest

j.w.

A ja mam spuchniętą cała prawa nogę, nie ma zakrzepicy, (badane) a obwod nogi prawej w lydce i podudziu o 2 cm większy niz w prawej. Mam leżec z nogami do gory? tylko? Hm

Nie zarejestrowany
    Guest

2 cm powiększona noga zakrzepicy brak

witaj eska jakbyś mogła skontaktuj się ze mną na blancaa@onet.eu
    Ja również mam spuchniętą nogę ale lewą i też o 2 cm...miałam robione USG i wszystko ok zakrzepicy nie ma miałam tez robiona krew D-dimery i wszystko w normie mam brać detralex i zastrzyki do końca Fragmin...oraz leżeć z nogami w górze...noga mnie pobolewa co jest grane? Jeśli ktoś ma jakies wskazówki lub miał coś podobnego bardzo proszę o odpowiedź na e-maila podanego wyżej.

Nie zarejestrowany
    Guest

"duża stopa"

Blanco, mam identyczne objawy jak Ty. Dzieje się to głównie latem, lewa stopa w kostce jest bardzo spuchnięta, w sumie prawa też ale minimalnie. Próbuje leczyć to już od dawna, jednak bez efektu jak narazie ;(. Lekceważące podejście lekarzy mnie przeraża, ponieważ tekst jednego z nich: "Niecha Pani schudnie 10 kg i będzie dobrze"- poprostu mnie zamurował (miałam wagę 64 kg przy wzroście 173 cm, obecnie 56 kg przy tym samym wzroście, ale uwierz, nie schudłam dlatego że posłuchałam rady raczej dowcipnego lekarza). Wracając do tematu Detralex łykałam, Fragmin jeden lekarz mi przypisał, inny powiedział żebym tego nie brała bo jest dla starszych ludzi a mi może tylko zaszkodzić. Więc niebrałam. Co dalej? Będę próbowała czegoś nowego...

Nie zarejestrowany
    Guest

pomocy

Cześć dziewczyny.Mam ten sam problem co wy.Mam 25 lat a zdrowie starszej pani.Śmiechu warte że mam opuchnięte nogi w tym wieku i jest to dla mnie niezręczne i stanowi kłopot.Chodziłam po lekarzach, ci zaś dawali mi skierowanie do poradni dopplerowskiej na badanie żył głębokich kończyn dolnych, lub przepisywali leki.Obecnie zażywam Detralex (który uważam że mi nic nie pomaga, bo nogi nadal ciężkie i opuchnięte) oraz Aclotin na rozrzedzenie krwi (w razie nie daj Boże zakrzepicy)!!! Badanie dopplerowskie wykazało że mam jakiś zespół pozakrzepowy, niewydolność zastawek żylnych oraz jakiś refluks w lewej żyle podkolanowej :-( nic poza tym lekarze w tym nie widza.A ja się martwię, że to coś poważnego.Najbardziej latem mi puchną nogi choć zdarza się że od dłuższego stania to i zimą :-( czuję sie przez to bardzo ociążala i jest to dla mnie wstydliwy problem latem gdy mi sie tworzą tzw balony które sie wylewaja z letniego obuwia.Nioe wyglada to zbyt ładnie.Chciałam was zapytać czy znacie jakies domowe recepty na to żeby ta opuchlizna wkońcu zeszła, albo jakieś leki które stosujecie w celu zapobiegania opuchliznom???Pomóżcie prosze....

Nie zarejestrowany
    Guest

strach pomyśleć

Jak Was czytam to ciarki po plecach chodzą. Ja mam spuchniętą lewą nogę (włąsciwie tylko udo) ale myślałam że to efekt przeprowadzki z parteru na trzecie piętro..ale że to może byc zakrzepica? matko nie pomyślałam nawet..

Nie zarejestrowany
    Guest

jagody na zaburzenie krążenia

Wyczytałam, że jagody przeciwdziałają żylakom i poprawiają krążenie w naczyniach . Jednak najważniejszą profilaktyką jest jednak ruch o którym niestety nie możemy zapominać. Basen działa cuda.

Nie zarejestrowany
    Guest

obolałe nogi

najważniejszy jest ruch (basen, rower)
    unikanie wysokich temperatur (solarium, sauna, ciepły wosk) - pod wpływem ciepła żyły się rozszerzają i krew w większej ilości zalego w nogach stąd większy obrzęk latem.
    ponadto drenaże (polecam)
    i pończochy uciskowe o różnym stopniu ucisku (ja noszę 2stopień)

Nie zarejestrowany
    Guest

c.d.

ja też mam 25lat, niewydolność zastawek żylnych i skłonności dziedziczne do niewydolności limfatycznej
    trafiłam na świetnego lekarza, dobrze mnie poprowadził, stosuję się do jego zaleceń i teraz moje nóżki wyglądają bardzo przyzwoicie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości