+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
    Nie zarejestrowany
    Guest

Hemoroidy - wstydliwy problem

a jeśli to tylko dokuczliwy świąd odbytu i to od dawna to też hemoroidy?

Nie zarejestrowany
    Guest

świąd odbytu

Mam hemoroidy,więc po każdej kupie się podmywam,następnie oczywiście się wycieram ręcznikiem dokładnie,mocno a więc trę.W ten sposób podrażniam odbyt ,występuje nieznośne swędzenie ,więc znowu się myję ,wycieram i koło się zamyka.Lekarz oczywiście nic nie pomógł,wydałem tylko na lekarstwa.Wpadłem na pomysł-po podmyciu się nie tarłem
    lecz delikatnie osuszałem przykładając ręcznik,plus smarowałem Posterisanem. Po około 10 dniach jak ręką odjął.
    Spróbójcie.

Nie zarejestrowany
    Guest

Co zrobic???

Mam 17 lat i jak sie czyms denerwuje to się poce szczególnie w miejscu intymnym(odbyt) i chce mi sie do toalety(biegunka??) i nie wiem co z tym zrobic nawet gdy ide do szkoly to tak sie dzieje prosze o pomoc bo nie radze sobie z tym !!!

Nie zarejestrowany
    Guest

naturalne lekarstwo

gdzieś czytałam, że dobre rezultaty daje żucie ( nie jedzenie) suszonej jarzębiny!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Zimna woda i po hemoroidach

kiedyś powiedziała mi to moja babcia jeżeli masz hemoroidy i wyjdą ci żylaki z odbytu(nie ma co się wstdzić) to musisz wejść do wanny i pod bieżącą wodą zimną, wręcz lodowatą ,polewać to miejsce i one znikną. Jest to jak najbardziej prawda , przekonałam się na własnej skórze- POMOGŁO.

Nie zarejestrowany
    Guest

nie ejstes sam

nie jestes sam to sa typowe objawy stresu;/

Nie zarejestrowany
    Guest

nie ejstes sam

nie jestes sam to sa typowe objawy stresu;/

Nie zarejestrowany
    Guest

lekarz przypisuje tylko prosterisan

Witam!!!
    Od kilku lat mam hemoroida,prację cięzko fizycznie i zdaje sonie sprawe,że zapewno to jest jego przyczyną-byłem u kilku lekarzy i każdy mówi to samo,że niby jest malutki,usadowiony prawie na wierzchu,ale trzeba go usunąć operacyjnie!Jednak najpierw przypisuja mi PROSTERISAN H,albo jakies leki doustne,kótre nie pomagają i po 3-miesiącach stosowania znowu musze biegac po lekarzach..
    Jestem przerazony takim podejściem lekarzy-bo spotkałem się z wieloma przypadkami naprawde gorszymi niz mój i były podane leki,po czym skończył się problem z hemoroidami.dlaczego jestem traktowany tak oshle,skoro mój problem jest "mały"?czy sa jakies skuteczne leki na hemoroidy??

Nie zarejestrowany
    Guest

pozycja kuczna lekiem na hemoroidy

Poczytałem nieco o hemoroidach na stronach anglojęzycznych i być może znalazłem tam cenną radę dla niektórych cierpiących na tę przypadłość. Otóż hemoroidy prawie wcale nie występują w krajach ubogich prawdopodobnie dlatego że tam ludzie załatwiają się w pozycji kucznej - ta pozycja minimalizuje ciśnienie w hemoroidach oraz sprzyja łatwiejszemu wypróżnianiu. Sam stosuję pozycję kuczną od tygodnia i już czuję poprawę co napawa mnie dużym optymizmem, że wreszcie się pozbędę niemiłego problemu.
    Wiem że w Polsce stosowanie pozycji kucznej nie jest łatwe bo trzeba się wdrapywać na sedes i stać na jego brzegu ale wolę to niż hemoroidy. Można też sobie zrobić takie specjalne krzesełko dostawiane do sedesu. Zdjecia takich krzeselek mozna znależć w google (grafika) po wpisaniu "toilet squat position".

Oczywiście rzadsze występowanie hemoroidów w biednych krajach wiąże się również z tym że tam jedzą więcej błonnika i mniej przetworzonego żarcia ale badania wykazały że nawet wśród ludzi odżywiających się tym samym problem hem. dotyka znacznie rzadziej tych którzy stosują pozycję kuczną.

Mam nadzieję że Wam ta rada pomoże.
    Powodzenia w walce z hem.!

Nie zarejestrowany
    Guest

hemoroidy

mój problem z hemoroidami zaczął się gdy miałem jakieś 15 lat, gdy pierwszy raz poszedłem do chirurga to mnie wyśmiał, powiedział mi że w takim wieku hemoroidów się nie ma, musiałem wrócić jeszcze raz do niego z rodzicem.....nie było to miłe.
    Od tego czasu zaczeło się leczenie, maści, zioła, czopki wszystko jedno za drugim,....
    Około 2 lat temu przeszedłem pierwszy raz zabieg nieinwazyjny mianowicie zamykanie naczyń krwionośnych w okolicach odbytu, pomogło na około rok czasu, przez rok nic się nie pokazywało, po roku znów powypadało to i owo, lekarz stwierdził że przy moim stanie już nigdy tego nie wylecze do końca mam III/IV stopień, powiedział mi że można to tylko zaleczyć, propnuje mi operacje ale ja jak na razie to odwlekam bo obecnie nie jest źle nie są duże nie bolą, cały czas jednak pamiętam o diecie, piję dużo wody jem jogurty activia i jak trzeba to łykam też coś na trawienie .....
    co będzie dalej to nie wiem.....:/

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości