+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zdrowo jeść po chemioterapii

Nie zarejestrowany
    Guest

Zdrowo jeść po chemioterapii

cos tu nie rozumiem dlaczego po chemii gdy czuje sie b.dobrze nie moge jesc; pieczywa zytniego i razowego,zoltych serow jajek,kapusty,makaronow,grubych kasz,grochu ,soczewicy,i niektorych przypraw -lisc laurowy ,ziele angielskie przeciez to sa bardzo zdrowe produkty,co innego tluste miesa ,konserwy tu sie zgadzam czy ktos moze mi to wyjasnic?

Nie zarejestrowany
    Guest

jadłospis po chemii

Wszystkie substancje chemiczne ,które dostają się do orgamizmu są metabolizowane (prztwarzane)w wątrobie.Dlatego należy ograniczyć potrawy, które w jakikolwiek sposób mogłyby obciążyć wątobę.Im wiecej chemii i tym większa ostrożność w jedzeniu.Nie wszystko co zdrowe jest zdrowe dla każdego.
    Jeżeli niejedzenie wymienionych przez Ciebie produktów powoduje znaczny dyskomfort psychiczny to oczywiście możesz sobie pozwolić na małe odstępstwa pod warunkiem,że porcje spożyte przez Ciebie nie bedą jednorazowo większe niż dla dziecka"niejadka"

3. Weganizm – zasady diety wegańskiej. Co mogą jeść weganie? DIETA dla SENIORA - co powinny jeść osoby starsze Dieta anti-aging: zdrowe przedłużenie młodości DIETA ODKWASZAJĄCA przywróci równowagę zasadową w organizmie
    Nie zarejestrowany
    Guest

Juz pisalam prosbe o porade na innej stronie!

Mam starsza pania sie opiekowac,ma 85lat i w tabletkach zjada chemie co 2 dzien.Ma klopoty z czestym chodzeniem do toalety.Przeczytalam ten arty,daje mi sporo informacji.Czy to dotyczy tez osob co jedza w tabletkach chemie?Pani mi mowi ze nie wie przez jaki okres bedzie jadla.Moze mi ktos cos podpowie?

Nie zarejestrowany
    Guest

Do Antoniny

Proszę wysłać pytanie do ekperta. Lista spejalistów znajduje się tuż pod bocznym menu po lewej stronie. Pozdrawiamy.

Nie zarejestrowany
    Guest

Po chemii - mam ogromną ochotę jeść ...

Szczerze mówiąc - po chemii - mam ogromną ochotę jeść - szczególnie ostre potrawy (takie mniej doprawione mnie odrzucają - i zaraz myślę o mdłościach). Dlatego staram się jeść - jak tylko mam ochotę - wybierając te zdrowe produkty - w małych ilościach - za to częściej.
    Od wody niegazowanej dziwnie boli mnie żołądek. Więc kupuję lekko gazowaną. Dlaczego picie gazowanej jest przeciwwskazane? Wspieram się też herbatkami owocowymi. Zwykła herbata - jakoś mi nie służy.

Nie zarejestrowany
    Guest

Po chemioterapii w Mc Donaldzie musiałam zjeść hamburgera.

Nie mogłam się oprzeć, w ustać smak mydlin najgorszego śmierdzącego proszku do prania, no i suche bułki są moim wybawienie, później już apetyt wilczy wraca, ale nie mogę jeść jak kiedyś ziemniaków i chleba, nie mam apetytu na nie i na samą myśl robi mi się niedobrze. Jem ryż i kaszę, ryby z warzywami z ziółami z rękawa. Filet z indyka ze śliwkami też przyrządzane w rękawie. Olej rzepakowy jest dla mnie b. dobry. Codziennie 0,5 litra kefiru 0 % tłuszczu. Od czasu do czasu 1 jajko na miękko. No i te wspaniałe nutridrinki holenderskie. Szkoda, że takie drogie. Owoce i kompot z jabłek. 20 mam znowu kurs chemioterapii, mam 24 godzinne wlewy aż 4. Pozdrawiam wszystkie walczące osoby. Trzymajmy się i nie dajmy się.

Nie zarejestrowany
    Guest

w trakcie chemioterapii

ja jestem w trakcie chemioterapii, wiele potraf np slodkich ... ale takie potrawy jak watrobka, jajka na miekko salatki takie jak w sub-way moge jesc a moj apetyt rosnie w miare jedzenia polecam tego typu mixy salatkowe pamietajac ze obieramy skorke z pomidorow, ogorkow itp.. do tego gotowany kurczak ...
    pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

każdy pisze coś innego

Przed chwilą w innym miejscu przeczytałam, że jogurtów i soków ze świerzych owoców nie wolno jeść po chemii, ponieważ po chemii organizm jest bardzo podatny na wszelkie zakażenia w wyjałowionym przewodzie pokarmowym nawet probiotyki zawarte w jogurtach, czyli te pożyteczne dla człowieka, mogą okazac się przyczyną zakażenia, czy zagrzybienia... To co jest prawdą? W jaki sposób chory po wyniszczającej chemii ma wrócić do siebie, skoro nie powinien jeść soków i jogurtów? Jak zgadnąć kto pisze prawdę?

Nie zarejestrowany
    Guest

Dieta gersona

Polecam książki: Dieta gersona oraz antyrak

Nie zarejestrowany
    Guest

po chemioterapii

z tym żywieniem to chyba coś nie tak,gdzie nie czytasz to coś innego.Ale podczas konsultacji radioterapetów żaden z nich nie zalecał specjalnej diety,
    nie dajmy sie zwariować.Jestem po chemioterapiii jak i teleradioterapii i staram sie jeść wszystko co jadłam przedtem.Zadnych specjalnych diet,we wszystkim należy zachopwac umiar. To chyba najlepsze.Pogody ducha i nie dać sie chorobie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości