+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
    Nie zarejestrowany
    Guest

Dieta cukrzycowa

Witam,moja mama jest cukrzykiem.Od miesiąca zażya leki,chciałabym prosić o przykładowa dietę,żeby mama mogła jeśc wszystko prawie ale żeby nie było problemów żywieniowych.Moja mama ma 61 lat i jest cudowną kobietą i jak widze że cierpi z powodu tej choroby to nie umiem wytrzymać.Chce jej pomóc chociażby w diecie.Z góry dziekuje Daga

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyka

To znowu ja Daga,prosze o pomoc czy mama może jeść oliwe z oliwek extra virgin,tzn.czy może uzywać do dań i czy ryby może smażyc na tyej oliwie
    dzieki bardzo

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyka

Dago, oliwa z oliwek jest odpowiednia dla cukrzyka, jak również olej rzepakowy najlepiej bezerukowy, oliwa z pestek winogron. Można je stosować do sałatek, smażenia i pieczenia. Osobiście nie zalecam smażenia lepiej jest coś upiec np., w folii. Jeżeli chodzi o ryby to najlepsze są chude lub średnio tłuste, trochę już się przekonałem jak to jest jestem cukrzykiem od maja 2007 i dużo o tym czytam, a także wiele doświadczyłem " na własnej skórze"

Nie zarejestrowany
    Guest

Daga

Nie przesadzaj. twoja mama nie cierpi z powodu choroby bo cukrzyca to choroba, która nie boli, tylko po cichu robi spustoszenie w organmiźmie jeżeli ktos nie stosuje się do zasad.
    Są na pewno pewne ograniczenia, jak np. jeść trzeba 5x dziennie ale posilki muszą byc w małych ilościach - czyli często a malo.
    Posiłki również trzeba spożywać o określonych stałych godzinach - to wazne
    No i niestety nie wolno jeść cukierków, ciastek, pić slodkiej kawy czy herbaty, pić slodkiesoki czy wino slodkie :-D
    Ja choruje na cukrzyce typu I ponad 20 lat
    Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyka

niedawno lekarz stwierdził u mnie cukrzycę. ponieważ na czczo miałam ok. 120 mg cukru we krwi. Lekarz podał mi kilka ogólnych propozycji diet, kazał brać tabletki i kontrolować sobie cukier we krwi. przeraża mnie ciągła kontrola tego co jem, czy ja już do końca życia będę musiała siedzieć z długopisem w ręku i kupować po dwa plasterki wędliny (1 okazuje się za mały). Jestem otyła, w okresie przekwitania, czy jeżeli schudnę, mam szansę na unormowanie cukru. mam pełne predyspozycje do osiągnięcia cukrzycy, matka moja miała cukrzycę II typu, u brata mojego stwierdzono cukrzycę , , leczę się na nadciśnienie tętnicze i mam od lat podwyższony ogólny cholesterol. Proszę o duchowe wsparcie, ponieważ przybija mnie myśl o nieuchronnej cukrzycy, ciągle żywię nadzieję, że nie będę musiała brać leków na cukrzycę.

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyków

Proponuję zajrzyj do portalu Moja mcukrzyca , znajdaiesz tam wiele infirmacji niezbędnych każdemu cukrzykowi

Nie zarejestrowany
    Guest

co podawać do jedzenia

moja siostra jest chora na raka i ma cukrzycę już nie wiem co mam gotować.

Nie zarejestrowany
    Guest

wszystko jasne ale...

nigdzie nie podaje się jednak co konkretnie jeść...nie ma przepisów kulinarnych...każdy portal mówi o cukrzycy ale nie podaje konkretnych przykładów kulinarnych przepisów

Nie zarejestrowany
    Guest

co podawać do jedzenia

w księgarni udało mi się trafić na książkę kucharską dla cukrzyków. Można w niej znaleźć dobre przepisy wraz z zawartością kalorii w każdym daniu

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyka z wrzodami zoladka

Czym mam karmic meza, te dwie diety prawie sie wzajemnie wykluczaja: ciemne pieczywo, pieczywo chrupkie, ciemny ryz ktore sa w niewielkich ilosciach dozwolone w diecie cukrzycowej sa absolutnie niedozwolone przy wrzodach, to samo z surowymi warzywami, sztucznymi slodzikami czy margarynami lub masmiksami - sa nieodpowiednie dla wrzodowcow. Zalecane sa tylko delikatne biale pieczywa, makarony, niewielkie ilosci "prawdziwego" masla - nieodpowiednie dla cukrzyka. Jak ulozyc jadlospis, przeciez nie mozna jesc codziennie gotowanych warzyw i gotowanej piersi z kurczaka lub ryby, kazdemu to zbrzydnie po kilku dniach.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości