+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
    Nie zarejestrowany
    Guest

Dieta dla cukrzyka

1.nie słodzimy herbaty i innych napoi
    2.soki bez cukru- nalezy to sprawdzać na opakowaniach
    3.mięso drobiowe chude tylko bez skóry ,bo ona ma własnie najwięcej cukru
    4.nie wolno głodzić się cukrzykowi wbrew temu,wraca efekt jojox2
    5.szukać w internecie diet cukrzycowych,wiem to dużo pracy
    6.sery twarogowe i mleko tylko chude
    7.duzo wazrzyw na parze, bo one traca wtedy mniej wartości kalorycznych,gotowane są bezuzyteczne bo rozgotowuja sie w wodzie
    8.warzywa możesz jeść bez ograniczeń ,ale nierozgotowane z parowaru.mozna taki parowar kupić na internecie zqa małe pieniądze.polecam
    9.pic duzo nie gazowanej wody z butelki ,nie z kranu.
    10.mozna zjeść cos słodkiego z mała zawartością cukru, ale zwiększyc sobie insulinę o 2 jednostki
    11.nie pijemy piwa, bo ono ma ogrom cukru i podwyzsza bardzo poziom cukru
    12.nie pijemy alkoholi bo daje uczucie sytości i wtedy może niebezpiecznie dojść do niedocukrzenia
    13.wskazane mięsa i kiełbaski chude z grilla bo one zawierają mało tłuszczu i nie podwyższają cukru
    14.chleb pełnoziarnisty
    15.tłuszcze w małych ilosciach, mozna smarować chudym twarożkiem lub na przemian margaryną i masłem
    mam nazdieje ,że troszkę pomogłam cukiereczkom pozdrawiam
    słodka

Nie zarejestrowany
    Guest

Dieta dla cukrzyka

TERAZ DUŻO SWIEZYCH WARZYW

DUŻO SURÓWEK DO MIĘSA

KAPUSTA PEKIŃSKA+OGÓREK KISZONY POKROJONE +KUKURYDZA Z PUSZKI +KOPEREK + SZCZYPIOREK =SOS Z PACZKI DO SURÓWEK KUPIONY W SKLEPIE
    2.MIZERIA ZE ŚWIEŻYCH OGÓRKÓW+SZCZYPIOREK+KOPEREK+RZODKIEWKA+JOGURT NATURALNY CHUDY
    3.SAŁATA DO KANAPEK Z OGÓRKIEM +RZODKIEWKĄ+KISZONY OGÓREK
    4.MAJONEZY TYLKO ODTŁUSZCZONE, NALEŻY SPRAWDZAĆ KUPUJĄC.
    5.WĘDLINY TYLKO CHUDE , BEZ TŁUSZCZU
    6.TWAROGI BEZ TŁUSZCZU,ŻADNE PÓŁTŁUSTE
    7.SERY Z NAJMNIEJSZA ZAWARTOŚCI A TŁUSZCU.
    8.ŻADNYCH SMAŻONYCH SERÓW, ODRADZAM BEZWZGLĘDNIE
    9.SOKI CUKROWE TYLKO PRZY NIEDOCUKRZENIACH
    10.DUŻO CHUDYCH RYB Z GRILLA
    11.ZUPY I SOSY GOTUJEMY BEZ ŚMIETANY TYLKO OD CZASU DO CZASU DLA SMAKU
    12.SMAŻYĆ NA OLIWIE I NIE PRZYPIEKAĆ MIĘSA, BO WTEDY JEST CIĘŻKOSTRAWNE I TŁUSTE ,CO JEST NIE WSKAZANE
    13.MODNE JEST PIECZENIE W FOLII BEZ TŁUSZCZU =WSKAZANE DLA CUKRZYKÓW I Z NADWAGĄ

CUKIER NA CZCZO
    120-140j najlepiej
    CUKIER PO SNIADANIU I OBIEDZIE
    DO 180 J najlepiej

Nie zarejestrowany
    Guest

cukrzyca

wyniki cukrzycowe wykazały, że jeszcze nie mam cukrzycy /107 jedn. na czczo i po glukozie 125 jedn. po 2 godz. / lekarz rodzinny zalecił dietę cukrzycową. Jak ona wygląda nie powiedział, co mam robić, za 3-ce mam przyjść do kontroli. Jak ta dieta wygląda dla kogoś takiego jak ja, pewnie będę miał cukrzycę bo to rodzinne. Mam 54 lata. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

cukierek

mam
    cukrzuce pozainsulinową co mam jeść ?

Nie zarejestrowany
    Guest

cukrzyca u kobiet w ciąży

chciałam do tych wszystkich zaleceń dodać, że ruch zbija cukier. Z pewnością jest tak w przypadku ciąży. Jeśli cukier mocno mi podskoczył (pomimo ostrego pilnowania diety, czasem stres skoki powoduje) to brałam psa i szłam na godzinny spacer - wtedy cukier szybciej spada.
    Co do diety to jeśli ktoś ma mocne skoki to lepiej nie jeść na raz więcej niż 1 kromkę chleba ciemnego z chudą wędliną. Małe posiłki co 2 godziny. Ja przez pierwsze dwa tyg przed każdym posiłkiem oraz godzi i dwie po badałam cukier, bo moja Pani diabetolog twierdziła, że tylko w ten sposób najlepiej nauczę się sama układać dietę i dopasować ją w pełni do siebie. Miała 100 % rację. Dzięki niej całą ciążę przetrwałam bez insuliny i urodziłam zdrowe dziecko.
    Jeśli macie problem z upilnowaniem poziomu cukru, to polecam ten ciężki i trochę bolesny sposób - z pewnością dużo się o własnym organiźmie nauczycie. Ja jeszcze zapisywałam co jadałam, jak mi cukier podleciał do góry, by w przysżłości się tego wystrzegać. Jest to ciężki sposób (bo i na spacer z glukometrem i w gości i do pracy), ale jak dla mnie był skuteczny i uratował mnie od insuliny.
    POLECAM

Nie zarejestrowany
    Guest

Dieta

Mam cukier 132. To drugie badanie. poprzednio było 130. Dostałam na początek książeczkę i mam badać poziom. Od lat leczę się na nadciśnienie i biorę dwa razy dziennie tabletki.W diety przestałam wierzyć, od kiedy dzięki efektowi jojo, roztyłam się, bo cały czas zawsze się odchudzałam. Jak przestalam to waga przestała wzrastać. Ważę aż 108 kg.i mam 66 lat. Ze slodyczami dam radę, bo nie lubię. Tłuste mięsa mogę zrezygnować, ale liczyć każdą kalorię, chyba nie dam rady. mam dość!

Nie zarejestrowany
    Guest

Jakie można jeść ciasta?

Witam nie dawno dowiedziałam się że mam cukrzyce jest to dla mnie koszmar lubię ciasta piec i jeść chciałam zapytać czy można jeść ciasta jeśli wogule i jakie.

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta? a gdzie sport/rekreacja? ja biegam 3km,2 razy w tygodniu i cukier wrocil do normy!

rob wszystko basen ,chodz 3 razy dziennie po 45 minut!,sauna,rower itd !
    ludzie robcie cos a nie tylko dieta!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

moj syn zachorowal tydzien temu stwierdzono cukrzyce

to cios dla mojego syna wiem ze nie mozna sie zalamywac staram sie jak moge synowi tlumaczyc ze nie wolno oddawac walkowerem .Dzisiaj wrocil ze szpitala to tydzien jakk stwierdzono cukrzyce . Syn ma 21 lat sam sie zglosil na badania bo wlasnie w internecie przeczytal o objawach cukrzycy

Nie zarejestrowany
    Guest

nie pomaga

Mam cukrzyce i robie co moge ale niemoge schudnac cały czas tyje a skacze na skakance troche chodze i ograniczam cukier. Nie moge przestac całkowicie nie jesc cukier bo lubie jesc słodkie i mam czesto małe cukry....

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości