+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Widok mieszany

Nie zarejestrowany
    Guest

Gdy jelita się buntują

witam i prosze o odpowiedz i porade!!!!
    mam czesto zaparcia i rownoczesnie ciagle wzdety brzuch, pomimo ze sa to zaparcia , to wydalam duze ilosci gazow. i jaka diete zastosowac jak sobie poradzic???

Nie zarejestrowany
    Guest

mam ten koszmar

wiatry 8 razy dziennie.zaparcia przez 6 dni aż mnie z bólu rozrywa.a że jestę studętką pielęgniarstwa to różne diety stosowałam.a niewiem do jakiego lekarza z ty iść, bo internista od pół roku przypisuje mi tabletki które nic niedają.do jakiego lekarza sie udać?jaką diete stosować, jakie ćwiczenia? tylko pomużcie bo już tego nie zniosę to trwa 7 miesięcy

Nie zarejestrowany
    Guest

koszmar Moniki

- dietę musisz ustalić metodą prób i błędów, przydaje się prowadzenie notatek co jesz i jakie to wywołuje efekty, w moim przypadku dobry efekt przyniosły warzywa gotowane na parze i w wodzie, i nic smażonego ani tłustego
    - ćwiczenia - najlepsze sa spacery (przynajmniej w moim przypadku)
    - z leków stosuje debridat i zauważyłam, że jest skuteczny
    pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

drażliwe jelita

Witam.Ja z tą chorobą walcze już 6 lat;ale za nim została prawidłowo rozpoznana minęło 3 lata(miałam mały wrzód żołądka) .3x1 połykam Debridat i codziennie piję dotatkowo Colon C-drogi ale skuteczny przy zaparciach no i oczywiście dieta,którą ustaliłam metodą "prób i błędów",musiałam się wsłuchać w swój organizm co potrzebuje a co może.W moim przypadku ruch czy ścisła dieta nie pomogą jesli jestem poddenerwowana lub przechodzę jakieś "stresy",wtedy żywie się jak "króliczek"wcinam dużo błonnika i nic muszę się wewnętrznie wyciszyć.
    Tak więc ludzie,którzy mają taką chorobę chcę im zalecić dużo spokoju,spokoju +leki +dieta.
    Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

koszmar moniki,monika i ola

Dziewczyny należy udać się do dobrego fachowca-gastrolog i powiedzieć mu,że ma się takie objawy lub,że o podobnych przeczytałyście w jakimś artykule i podejrzewacie(bo nie jesteście lakarzami),ze cierpicie na zespół drażliwego jelita!!!!!!!!!!!! Gdy was skręca w brzuchu to zalecam No-spe-alę tą dużą dawkę na receptę.proszę iść do specjalisty a na pewno wszystko będzie dobrze pa.

Nie zarejestrowany
    Guest

problem

pomocy , mam wielką biegunke!jaką mam prowadzić diete?co mam zrobić?

Nie zarejestrowany
    Guest

Z tym da się jakoś żyć

Z nadwrażliwocią jelita żyję już ok 15 lat. Najważniejsze w tej chorobie jest poznanie co nasila objawy choroby. Bardzo ważna jest poznanie jekie pokarmy wywołuja nasilenie objawów, bez tego nawet leki nie pomogą. Równie ważna jest uporanie się ze stresem, ktorego zwłaszcza na początku studiów jest wiele. Obecnie nie stosuję już leków, gdyż przynosza tylko nieznaczną poprawę. Pozdrawiam wszystkich walczących z IBS. Nie jesteście sami.

Nie zarejestrowany
    Guest

z tym da się żyć

Przy ustawionej metoda prób i błędów diecie zeszłam z dawką debridatu do 1x dziennie przy głównym posiłku. Ale dieta to podstawa i z tego co wiem to każdy ma "swoją". Każdy organizm inaczej reaguje. No i zdecydowanie trzeba duzo pić, najlepiej słabe ziołowe herbatki. Mnie pomagają: dziurawiec, bratek, lipa, ale wszystkie słabe.
    Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

wiem co czujecie :(((

od 1,5 roku mam zaparcia poczatkowo kazdy lekarz mnie zbywal i nie reagowal az doszlo do zapalenia zoladka i jelit zapalenie zeszlo z wagi strasznie spadlam a zaparcia zostaly dalej. Lekarz przepisal mi debridat bo inne leakrstwa nie pomagaly do tego zapecil przed spaniem tabletki rzeczyszczajace ;/ ju sie przyzwyczailam do tego problemu ale najgorsze jest to ze nikt mnie nie rozumie tylko stale mowi co mam robic(( no i najgorsze jest w tym wszystkim to ze nie potrafie przybrac na wadze(( jesli znacie jakis sposob bardzo chetnie skorzystam )) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

na straszny stan

to raczej średnio zdrowe ale zdrowsze niż środki farmakologiczne na przeczyszczenie
    mam 2 sposoby na ranne zaparcie:
    1. na czczo kawa zbożowa z mlekiem i twarde jabłko ze skórką, lub
    2. na czczo kefir naturalny 0% tl z 2 łyżkami otrąb i gruszka
    jeśli nie pomaga to wieczorem dobrze zjeść sałatkę z: trochę suszonych śliwek i nasion słonecznik, twarde jabłko i 2 łyżki otrąb

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości