+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

czy mojemu dziecku nic nie bedzie??

Cześć! Moja 23-letnia córa, świeżo upieczony kierowca i właściciel
    samochodu kiedy tylko ma wolną chwilę jeżdzi po Krakowie.Czy to ciągłe stanie w korkach, w smogu i spalinach nie spowoduje raka? Czy zawodowi kierowcy chorują częściej? Zaczynam się martwić.
    Pewnie uznacie mnie za nadopiekuńczego ojca ale zrozumcie cale zycie mieszkalismy poza krakowem na wsi...boje sie o nia czy mam powody??

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Małopolska
    Zanieczyszczenia środowiska należą do czynników kancerogennych ( mogących być przyczyną raka), ale nie zajmują one pierwszego miejsca w tej kwestii.Bardziej agresywnie działa palenie tytoniu czy niewłaściwa dieta.Pozdrawiam!

wydaje mi się ze takie zanieczyszczenia sprzyjaja powstawaniu raka pluc nie mam jednak zadnych konkretnych wynikow badan dla potwierdzenia mojej tezy

czyli bardziej zwracać uwage na to co sie je??????? czyli jedzenie moze tez doprowadzic do zachorowania na raka?? czyli czego powinnismy unikac??

Mieszka w
    Małopolska
    Tak, niewłaściwa dieta może przyczynić się do powstania nowotworu- np. nowotworu jelita grubego. W tym przypadku negatywnie wpłynie spożywanie potraw smażonych, ubogich w błonnik, tłustych..Dlatego warto na codzień bardziej przyglądać się temu co się zjada, wbrew pozorom to jest ważne.

coraz bardziej mnie to przeraża wszystko...czy w ogole ktos zna odpowiedz na pytanie co w takim razie nalezy robic zeby wzglednie byc bezpiecznym??(mam na mysli nowotwory)
    moze to syndrom ojca ktorego dziecko dopiero co sie usamodzielnilo...ale coraz bardziej mnie to wszystko przeraza...

Mieszka w
    Małopolska
    Bardzo wiele zależy od nas samych! Najogólniej mówiąc- zdrowy styl życia...Właściwa dieta, odpowiednio dawkowany wysiłek fizyczny i oczywiście regularne badania.Istnieje takie pojecie jak "czujność onkologiczna"czyli należy obserwować własny organizm, nie lekceważyć symptomów, które nas niepokoją.Obecnie bardzo dużo mówi sie o profilaktyce. Ale trzeba tez zachować zdrowy rozsądek i nie popadac ze skrajności w skrajność.Życzę optymizmu

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam wszystkich. Bardzo pragnę dziecka,ale jestem po usunieciu pecherzyka żółciowego .Czy mogła to być przyczyna,żę drugą ciąże miałam obumarłą.?
    Czy mam szansę na zdrowe dziecko?Czy już lepiej nie ryzykować?
    Jest ktoś o podobnym problemie? Proszę napiszcie...Pozdrawiam

Witam! Ja miesiąc temu urodziłam dzidzie martwą byłam trzy dni po terminie w szpitalu na kontroli i jeszcze dzidziuś żył lekarz mi zrobił usg i zbadał mnie i powiedział że daleko poród i nie zostawił mnie w szpitalu na oddziale. Dwa dni posiniej obudziłam sie rano i nie czułam ruchów dziecka okazało sie w szpitalu że mój synek nie żyje i że łożysko sie odkleiło za wcześnie i mój synek sie udusił. Czy ktoś miał podobny problem? Z jakiego powodu mogło sie odkleić łożysko gdy dzidziuś był jeszcze w brzuszku?

Nie zarejestrowany
    Guest
    życie jest straszne...kto chce mieć dzieci,to nie może...a kto nie chce...to ma... :cry:

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości