+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
    Nie zarejestrowany
    Guest
    jestem mama 2,5 tygodniowej wiktori. jestesmy na etapie kolek wzdec i braku gazow co mam robic ?

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta mamy karmiącej

czytałam, że mama karmiąca nie powinna jeść produktów zawierających izomery trans (czyli tłuszcz, który powstaje w wyniku utwardzania olejów roślinnych - jest m.in. w margarynach ciastkach i pieczywie cukierniczym, chipsach, paluszkach, fast foodach. - ich nadmiar źle wpływa na mózg malucha!!! no i zero alkoholu i mało kawy, a reszta ostrożnie i z rozwagą ...

Administrator Avatar admin
    Forum.Poradnikzdrowie.pl
    Podczas karmienia nalezy odżywiać sie zdrowo, bo to co jemy na bezpośredni wpływ na nasego maluszka. Pamiętajcie jednak, żeby nie przesadzać - nie można ograniczać wszystkiego bo to wpływa na wyniszczenie organizmu matki i niedobór składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zarówno mamy jak i dziecka...

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    KATOWICE
    Znajoma karmiąc piersią jadła wszystko po za potrawami wzdymającymi, czasami nawet zdarzało się jej zjeść coś smażonego czy ostrego. I córka jej nigdy nie "skarżyła się" na bolący brzuszek czy kolki. Ale one będąc już w ciąży jadała praktycznie wszystko.

Banned
    Mieszka w
    gda
    Moja koleżanka miała spore problemy z karmieniem piersią, z tego co pamiętam, polecała mi artykuł w Internecie z dobrymi informacjami http://lovi.pl/pl/pomoc-laktacyjna/110
    podsyłam
    Ostatnio edytowane przez Jola2 ; 10-10-14 o 09:24

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Karmiąca mama powinna dobrze komponować swoje posiłki. Powinny być ciepłe i gotowane.
    By naszego maluszka omijały kolki i wzdęcia, posiłki mamy powinny być naturalnie słodkie.
    Słodycz powinna pochodzić z warzyw i owoców. Wskazane zatem są jabłka, gruszki, owoce suszone.
    Kasza jaglana, masło i jajka w żywieniu mamy, też jest wskazana.
    Omijać należy surowych warzyw, owoców, glutenu oraz wszystkiego co jest przetworzone.
    Omijamy także fermentowane produkty.
    Do potraw, zup dodajemy majeranek, kminek, koperek, goździki, kardamon.

zenona
    Guest

dieta karmiącej

Podczas karmienia piersią należy wykazać sie rozsądkiem. Zasady diety mamy karmiącej piersią w pigułce - osesek.pl:
    Czego NIE jeść:
    - produktów z puszek - zawierają bardzo dużo konserwantów, a ich wartość odżywcza jest na bardzo niskim poziomie
    - ciast i słodyczy z cukierni - do ich produkcji używany jest na ogół tłuszcz gorszej jakości, poza tym słodycze nie niosą żadnej wartości odżywczej za to doskonale tuczą! Zamiast tego można jeść domowe wypieki ze świeżych produktów i np. z owocami.
    - fast-foodów, chipsów, paluszków, krakersów itp. - ostatnio było wiele doniesień na temat szkodliwych substancji używanych do ich produkcji (tłuszcze trans), poza tym nie mają żadnej wartości odżywczej
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-07-15 o 08:42 Powód: spam

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Od momentu urodzenia synka stosowałam dietę lekkostrawną- przez pierwsze miesiące taką restrykcyjną ale potem wprowadzałam powoli inne produkty do mojej diety. Fajnie napisane jest w tym artykule: http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/karmienie-piersia/645-dieta-mamy-karmiacej-w-pigulce.html
    Zdrowy rozsądek i obserwacja dziecka to podstawa
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-10-15 o 12:29

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    warszawa
    Człowiek jest mądry po czasie. Chyba przyczyna kolek u mojego maluszka była niewłaściwa dieta. Jeszcze te zatwardzenie. Na początku wkładałam czopki i masowałam brzuszek, nóżkami też pomagałam, teraz jest starsze i daję dicopeg junior , powoli problem zanika co mnie bardzo cieszy...

polozna
    Guest

ankieta

Dziewczyny, przepraszam,ze nie na temat,ale próbuję dorzeć do jak największej grupy mam (karmiących i tych, które nie karmią piersią).

Konkrety : Szukam mam, które są w okresie do 18. miesięcy po porodzie oraz przed ciążą nie cierpiały na zaburzenia seksualne. Zbieram informacje na temat subiektywnych odczuć seksualności kobiet po porodzie.

LINK DO ANKIETY : http://www.ebadania.pl/a0c616cedea16e95

Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety on-line, której wyniki mają posłużyć badaniom naukowym (kwestionariusz Female Sexual Function Index) . Proszę o przekazywanie dalej linku do badania. Zależy mi na uzyskaniu jak największej liczby wypełnień ankiety, dlatego proszę Was o pomoc !

Jestem położną i doktorantką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!
    Jeżeli jakieś pytania są niejasne lub macie jakieś sugestie, proszę o kontakt na priv.
    Z góry serdecznie dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-06-16 o 08:15

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości