+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
    Nie zarejestrowany
    Guest

Podstępna różyczka

Czy zachorowanie mesczyzny na rozyczke w wieku okolo 30 oznacza bezplodnosc.Prosze o odp.

Nie zarejestrowany
    Guest

odpowiedź

Nie. Dla męzczyzny niebezpieczna jest świnka, i to ona właśnie może spowodować niepłodność u mężczyzny

Nie zarejestrowany
    Guest

nie pamiętam czy chorowałam

nie pamiętam czy jako dziecko chorowałam na różyczkę,ale kojarzę,że chyba w wieku 18-19 lat byłam w szkole szczepiona przeciwko różyczce. Jednak w żadnych dokumentach, kartach szczepień itd , nie jest to odnotowane. Teraz mam 35 lat , jestem we wczesnej ciąży (10 tydzień) a mój 14 -letni syn właśnie teraz zachorował na te chorobę. Czy ktoś może pamięta czy już w latach 1990-1991 prowadzono takie szczepienia dla dziewcząt?

Nie zarejestrowany
    Guest

hej

Ja jestem w ciąży w 11 tygodniu u mnie w pracy pojawiła sie rózyczka ja w wieku szkolnym chorowałam na różyczke jakie jest zagrożenie,co powinnam zrobic

Nie zarejestrowany
    Guest

Szczepic? Nie szczepić ?

Mam 14-sto miesięcznego synka który ma być szczepiony na różyczkę 15.06. Dzisiaj dowiedziałam się że u córeczki mojej znajomej lekarze podejrzewają różyczkę. Z koleżanką i jej maluchem mieliśmy (ja i mój synek) kontakt we czwartek (czyli jakieś 4 dni temu) mała jeszcze nie dostała plamistej wysypki ale ma wysypkę podobną do potówek inne objawy też się zgadzają. Czy to może być różyczka i przede wszystkim co robić? Szczepic? Nie szczepić ?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do baśki

To lekarz powie, niech postawi diagnozę, jeśli to na pewno nie różyczka to wtedy szczepić. Ja swojej małej nie zdążyłam zaszczepić i tez to złapała, teraz ma przeciwciała.

Nie zarejestrowany
    Guest

drobne porady ...

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w podtytule "Pełna ochrona" tego artykułu. Moje dzieci właśnie chorują więc będziemy mięli problem z głowy. Jak to lekarz powiedział żartem (córka ma 2 latka), że jeśli nie jest w ciąży, to nawet dobrze, że to właśnie odchorowuje. Gorzej właśnie jeśli się jest już w ciąży. Taka choroba jest bardzo niebezpieczna w pierwszym trymestrze, więc jeśli nie wiecie czy przechorowaliście różyczkę w dzieciństwie radzę zrobić sobie badania krwi na przeciwciała. Moja ciężarna koleżanka nie chorowała wcześniej, więc dała się zaszczepić - podobno szczepionka działa ok 10 lat.

Nie zarejestrowany
    Guest

do Was

hej nie wiem czy to mzoliewe,ale wydaje mi sie ze zachorowalam na rozyczke,mam 24 lata chyba bylam szczepiona w dziecinstwie,i tylko chodzi o to zr coreczka byla 9 dni temu szczepiona na rozyczke, i czy to mozliwe zebym mogla od niej sie zarazic,bo z nikim innym nie mialam kontaktu,na dodatek mam straszny bol glowy nie wyobrazalny,biore aspiryne ketanol i wapno,i nie dziala,nie moge udac sie do lekarza bo jestem poza krajem,czy to rozyczka,czy to mozliwe?zarazenie sie od corki?pozdrawiam serdecznie

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do Sandry

Hmm pierwsze słyszę, żeby zarazić się różyczką od zaszczepionego dziecka. A twoje dziecko też jest chore?

Nie zarejestrowany
    Guest

Pytanie

Jestem w ciąży a córka lat 9 ma byc szczepiona na różyczkę. Ja byłam szczepiona kilka lat temu. Czy coś mi może grozić?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości