+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Co to jest konflikt serologiczny

Nie zarejestrowany
    Guest

co robic!!!!!!!!

witam mam pytanie..mam38 lat. urodziłam 2dzieci. ostatnie 9 lat temu. przy pierwszym dziecku nie dostałam zastrzyku z immunoglobuliny..drugie dziecko pojawiło sie po 8 latach..tutaj lekarze dawali mi zastrzyk ale nie zgodziłam sie wówczas ze wzg.religijnych..poza tym nie planowałam kolejnego dziecka..teraz po 9 latach znów jestem w ciązy to 2 tydzien..co mam robic by uchronic dziecko przed choroba hemolityczna? jakie ma szanse?

Nie zarejestrowany
    Guest

konflikt serologiczny????

Witam. Pare dni temu poroniłam i nie mogę dojść do siebie i chyba tak szybko nie dojdę. Szczególnie, że teraz był i jest czas świąteczny i na święta rodzina miała się dowiedzieć, że jestem w ciąży. Zastanawiam sie czy nie nastąpił konflikt- ja mam grupe krwi ARh+ a moja druga połowa ma ARh+, mamy tę samą grupę krwi. Obawiam się czy przy następnych próbach nie będzie takiej samej sytuacji jak przy pierwszej ciaży.Lekarze nawet nie spytali o grupę krwi drugiej połowy- a wydaje mi się, że powinni. Twierdzą chyba, że Ci co nie są po śłubie, że nie warto się takimi pacjentkami przejmować. A my wcale nie wpadliśmy tylko chcieliśmy. Tylko skwitowali, ze natura robi swoje.Jestem załamana....

3. Anemia (niedokrwistość) - kłopoty z żelazem w ciąży BADANIA DZIECKA do szóstego miesiąca Pięć zasad zdrowego żywienia w ciąży Dieta w ciąży: nie pij słodkich i gazowanych napojów w trakcie ciąży!
    Nie zarejestrowany
    Guest

konflikt

czy to jest konflikt jezeli ja mam grupe krwi AB Rh- a moj maz ma A Rh-??

Nie zarejestrowany
    Guest

strach

Witam!
    mamy z meżem konflikt krwi, chcialabym sie dowiedzic czy taki konflikt moze prowadzic nie tylko do poronienia dziecka ale tez do jego upośledzenia? prosze o odpowiedz bo jestem zalamana i nie wiem co robic!

Nie zarejestrowany
    Guest

Konflikt

Witam was dopiero po porodzie mojego drugiego dziecka dowiedziałąm się co to jest konflikt krwi w grupach głównych -to był szok-!!! Moje dziecko zostało przetransporowane do Szpitala w Elblągu aby tam jak najszybciej zrobić transfuzję bo Olsztyn miejsca nie miał. Ja mam ORh+ a mąż ARh+. Nie życzę nikomu tego co ja przeżyłam. Teraz malutki ma 17 m-cy i jest zdrowym chłopczykiem

Nie zarejestrowany
    Guest

Konflikt serologiczn!!!

Witam, mamy z mężem konflikt ja mam ARh- a mąż ARh+, urodziłam czwórke zdrowych dzieci i po każdej ciązy dostawałam zastrzyk.Żadne z moich dzieci nawet nie mało zółtaczki.

Nie zarejestrowany
    Guest

konflikt

Mam pytanie jeśli Moja żona ma grupę krwi A rh+ a ja posiadam B rh - Czy dotyczy nas konflikt serologiczny?

Nie zarejestrowany
    Guest

czy może wystąpić konflik krwi??

mam pytanie ponieważ staramy sie z partnerem o dziecko ja mam grupe krwi A RH + a on też ma taka sama grupe czy jest prawdopodobieństwo ze wystąpi konflikt krwi????? prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
    Guest

konflikt serologiczny

konflikt nie wystąpi ponieważ pani i pani mąż posiadacie na krwinkach czerwonych antygen D czyli wasze grupy krwi to Rh+ tak więc do konfliktu nie dojdzie poniewaz dziecko odziedziczy grupę krwi po jednym z rodziców.

Nie zarejestrowany
    Guest

konflikt serologiczny

do gandalf88888 : konflikt serologiczny rowniez nie wystapi poniewaz jesli dziecko odziedziczy grupe krwi po matce to zarowno ono jak i matka beda miec grupe RH + wiec konfliktu nie bedzie, a jesli odziedziczy grupe krwi po ojcu czyli Rh - to podczas zmieszania sie krwi jego z krwia matki rowniez nic sie nie stanie poniewaz dziecko nie bedzie mialo na krwinkach czerwonych antygenu D wiec organizm matki nie zareaguje w zaden sposob co oaznacza ze do konfliktu nie dojdzie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości