+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Nie zarejestrowany
    Guest

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Najlepszym sposobem wg mnie jest oklad ze smietany. Posmarowac glowke lekko podgrzana smietana (zimna z lodowki nie bylaby zbyt przyjemna), przykryc kawalkiem folii i potrzymac ok 2 godz. Zmyc myjka i wyczesywac. Wyleczylam moja coreczke w 3 dni, a miala naprawde duzo. Ta rada od mojej cioci byla chyba najlepsza jaka dostalam.

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha

moj synek mial ciemieniuche dwa razy w ciagu dwoch miesiecy natluszczalam glowke oliwka po kapieli i zakladalam na pare minut czapeczke a pozniej wyczesywalam! na ciemiaczku mu jeszcze zostaly malutkie luski bo boje sie je ruszyc mocniej! gdyby sie problem pojawil zastosuje smietane o ktorej wsponiano!

3. CIEMIENIUCHA - jak walczyć z żółtymi łuskami na głowie niemowlęcia? Alergia pokarmowa u dziecka - objawy Sen noworodka – dlaczego noworodek nie chce spać? CIEMIĄCZKA u niemowląt: cała prawda o spojeniach łączących kości czaszki
    Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha winny szampon

ciemieniucha u mego synka pojawila sie gdy zaczelam mu myc glowke szamponem dla niemowlat , pozniej probowalam innych szampow i mydla dla niemowlat, smarowalam tez oliwka i wyczesywalam ale tylko to nasilalo problem wiec przestalam uzywac srodkow do mycia i natluszczania i mylam glowke sama woda - ciemiemiucha zniknela

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha poskromiona

Moja Emi 3 miesięczna miała ostrą ciemieniuszkę, skrobałam ją i wyczesywałam i nadal wyglądała jak w czepku :-(
    Pewnego razu trafiliśmy z zapaleniem oskrzeli do szpitala i tam pielęgniarka powiedziała, że ją zaniedbałam, bzdura przecież codziennie to wyczesują szczoteczką, nacieram oliwką i myję główkę. Powiedziała, że nie tędy droga, wzieła małą nasmarowała główkę grubą warstwą zwykłej ciekłej parafiny, po 2-3 godzinach wyczesała ją i to nie tak wcale delikatnie grzebykiem. powiedziała, że tylko grzebyk odklei to g... wymyła główkę. Za dwa dni to powtórzyła i już minęło 3 tygodnie a mała nadal nie ma ciemieniuchy. U nas pomogło troszkę mocniejsze wyczesywanie grzebieniem, szczoteczka nie potrafiła tego wyczesać i kończyło się to narastaniem coraz większej. U innych maleństwo na oddziale z dużą ciemieniuchą po takim solidnym wyczesaniu grzebykiem powracała też dopiero po 3-4 dniach. Polecam zwykłą parafinę super odkleja te łuski.

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha, sposób od dermatologa

Mój synek ma 3 mieiące i urodził sią odrazu z obierającą głową.Byliśmy u pedjatry i przepisał nam zawieśine na spirytusie,to nie pomogło,wiec poszliśmy do dermatologa. Pani doktor poleciła nam balsam xerial capillaire svr i powiedziała żeby absolutnie nie smarować ciemia oliwą bo to jeszcze bardziej się powiększa.Mam nadzieje że w kącu to pomoże.

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha

ja równiez mam problem z usunieciem ciemieniuchy u mojej 3 miesiecznej córeczki.Próbowałam wielu sposobów i zaden niebył skuteczny,spróbuje waszych rad.dziekuje

Nie zarejestrowany
    Guest

Ciemieniucha

Witam,chciałam podziekowac mamie Emi ponieważ po przeczytaniu jej komentarza zastosowałam również grzebyk do wyczesania i pomógł.z ciemieniucha męczyłam sie prawie 2 tygodnie i to spowodowało ze skóra mojego dziecka sie bardzo podrażniła.przez to że trwało to tak długo (po tygodniu bylismy u lekarza i syn dostał maść)postał podrażnienia skóry i teraz sie męcze bo bardzo go to swędzi.dlatego nie czekajcie długo i używajcie od razu grzebyka.

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha

Polecam Seboderm, a na extremalną ciemieniuchę Triderm( przepisane przez pediatrę).Po Tridermie problem zniknął po dwóch dniach,a męczyłam się z tym 3 miesiące.

Nie zarejestrowany
    Guest

ciemieniucha

Przeczytałam tutaj o grzebyku. Więc wieczorem umyłam maluchowi główkę i nasmarowałam "olejuszkiem". Oliwka pewnie też byłaby dobra. Na drugi dzień rano ponownie umyłam główkę i gdy włoski przeschły wyczesałam łuski grzebykiem. I po kłopocie.

Nie zarejestrowany
    Guest

Stosuję piankę regulującą wydzielanie sebum.

W moim przypadkui pomogła pianka regulująca łojotok, czy jak to piszą: wydzielenie sebum. Stosowałam doraźnie, a później zapopobiegawczo. W przypadku bardziej inwazyjnych metod wcześniej były lekkie problemy z akceptacją

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości