+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84
    Nie zarejestrowany
    Guest

Kiedy warto robić badania prenatalne

Witam! Miałam robione takie badanie(USG Genetyczne) w 12 tygodniu i choć nie jestem w grupie ryzyka to bardzo się cieszę z się na nie zdecydowałam. Polecam! Zawsze istnieją jakieś obawy a ja dosłownie czułam jak mi kamień z serca spada. Fajnie jest zobaczyć swojego dziudziusia i usłyszeć (nawiasem mówiąc od sympatycznej, kompetentnej Pani doktor) że wszystko jest ok.

Nie zarejestrowany
    Guest

A ja własnie nie mam dobrych wiadomości po teście PAPPa i mam umówioną wizyte na amnmiopunkcję tylko straszie się boję i nie wiem czy pójdę...

Nie zarejestrowany
    Guest

Iza

Każdy człowiek ma prawo do życia, bez względu na wszystko ...

Nie zarejestrowany
    Guest

@

Każda ma prawo do aborcji i po to są właśnie te badania. Dzięki temu badaniu dowiedziałam się że dziecko które nosiłam pod sercem ma Zespół Downa. Nie wytrzymałabym takiego stresu-usunęłam. Nie żałuję.

Nie zarejestrowany
    Guest

USG genetyczne

Moje pierwsze dziecko urodziło się z wadą genetyczną(niedorozwinięta prawa dłoń), w drugiej ciąży robiono mi właśnie USG genetyczne miało być wszystko ok, a dziecko urodziło się z wadą genetyczna ale już obie rączki były zdeformowane. Nikt i nic nie da wam 100% pewności że dziecko będzie zdrowe.

Nie zarejestrowany
    Guest

Aminopunkcja

usg genetyczne na 100% nigdy nie powie czy dziecko bedzie mialo wade genetyczna czy nie, taka pewnosc daje tylko aminopunkcja !!! Jest ono wykonywane przez specjaliste na lepszym sprzecie niz zwykly lekarz prowadzacy - w tym tkwi roznica. Kazda kobieta powinna miec dostep darmowy do takiego badania w 12 i w 22 tyg. Aminopunkcja wykluczy wady genetyczne i wady cewy nerwowej, inne wady niestety moga sie odkyc dopiero po narodzinach

Nie zarejestrowany
    Guest

USG genetyczne

ja mam 1 USG genetyczne za 3 tygodnie i strasznie się boje czy wszystko będzie ok, bo to jest moja 1 ciąża...

Nie zarejestrowany
    Guest

Aminopunkcja.

Wkrotce wybieram sie na to badanie... Dlaczego? Poniewaz mam juz wiecej niz 35 lat. Uwazam, ze warto. Dlaczego skazywac mala, niewinna istotke na cierpienie? I siebie przy okazji tez. Tak. Kazdy ma prawo do zycia, ale godnego, nie w bolu, cierpieniu, upokorzeniu.

Nie zarejestrowany
    Guest

strach

czytam to wszystko i jestem troche przerazona.Mam juz jedno dziecko ale ma juz 19 lat i teraz jestem w ciazy jestem po 35 rż i bardzo sie boje tych wszystkich badan ale z drugiej strony dobrze ze sa i jest mozliwosc wczesniejszego wykrycia wad.

Nie zarejestrowany
    Guest

po co?

Prosze mnie nie zlinczowac, bo pytanie nie ma na celu nikogo obrazić, tylko z czystej ciekawości. Co mają na celu te diagnozy? Rozumiem,ze rodzicie mają świadomośc i z taką oczekują na dziecko zdrowe/mniej zdrowe... Ale czy cos wiecej?? Czy jest jakas mozliwosc leczenia, zapobiegania wadom genetycznym/?? chyba nie.. wiec jaki jest sens?? taki zeby podjac decyzje czy się chce tego dziecka czy nie??

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości