+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 191
    Nie zarejestrowany
    Guest

Jak zacząć regularnie biegać?

Polecam serdecznie
    newbalance.pl

PIOTR KLISZCZ
    LEKARZ MEDYCYNY ORTOPEDA i TRAUMATOLOG
    SPECJALISTA OD REHABILITACJI MEDYCZNEJ
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 03-10-18 o 19:13

Nie zarejestrowany
    Guest

Tętno wysilkowe

chyba nie mam dużej nadwagi, ważę obecnie 55 kg przy wzroście 157.
    Próbowałam takiego treningu, uczyłam się jak oddychać aby doprowadzać do organizmu odpowiednio tlenu, nie forsowałam organizmu. Niestety ostatnio zauważyłam, że mimo tego moje tętno wysiłkowe jest wysokie - nawet ponad 190 uderzeń na minutę. szybko się uspokaja, ale to mnie martwi. Mam iść do lekarza, czy zmienić metody treningu?

Nie zarejestrowany
    Guest

Plan Treningowy

Ważne, żeby nie biegać na tzw. pałę. Ja korzystam właśnie z planu ze strony www.jak-biegac.pl , ale w sieci jest masa roznaych planów. Chociaż mój jest ok.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Nie zarejestrowany
    Guest

do anity

to dosyć wysokie tętno - ja przy dużym wysiłku osiągam 160-170, a dosyć mocno już się wtedy pocę :] więc może warto byłoby to zbadać...

Co do obuwia, to jestem zdania że buty powinny być przeznaczone do aktywności fizycznej, ale nie muszą to być jakieś super drogie modele. Wystarczą takie, ciągle markowe, z jakiegoś taniego sklepu internetowego, jak choćby tanisport.pl ... Bo prawda jest taka, że nawet tanie modele od renomowanych firm dobrze sprawdzą się w bieganiu rekreacyjnym.

Nie zarejestrowany
    Guest

do biegania trzeba miec motywację

przede wszystkim. i poczucie obowiązku - ale nie przesadne, bo przeciez joggingu nie należy traktować jako obowiązku, tylko jako przyjemność! ważne jest urozmaicenie. jeśli biegasz codziennie tymi samymi trasami, wokół osiedla - po jakims czase zaczynasz się po prostu nudzić... i tracisz ochotę na bieganie, odpuszczasz sobie czasem - stąd łatwa droga do przerwania treningów.

Nie zarejestrowany
    Guest

Buty do biegania

Inżynierowie Reeboka, zainspirowani projektami architekta Gaudiego, stworzyli efektowną podeszwę butów ZigTech (zygzak), wykonaną z lekkiej i giętkiej pianki. Dzięki niej każde uderzenie stopy o podłoże zostaje zamortyzowane a wytworzona w ten sposób energia jest transferowana wzdłuż podeszwy buta. Jeżeli szukacie butów, które zapewnią Wam komfortowy, płynny bieg na każdego rodzaju nawierzchni, spytajcie w sklepach o ZigTech.

Nie zarejestrowany
    Guest

Skąd czerpać motywację?

Ja mam własnie taki problem - może to slomiany zapal... Niby lubie pobiegac, ale ni choroby nie moge sie za to wziac tak, zeby wyszlo regularnie. Ktoregos dnia wstaje, mysle - bede biegac i rzeczywiscie pomykam przez kilka dni, ale potem ... szkoda gadac Moze powinnam biegac z kims? Moze to za bardzo monotonne?

Skad ta motywacja?

Nie zarejestrowany
    Guest

co do motywacji

to przede wszystkim powinnas ustalic, co cie nudzi/nie pozwala regularnie biegac. moze nie lubisz biegac sama? wtedy mozesz kogos zaprosic na wspolne pobieganie. moze nie masz odpowiedniego celu?

nalezy dobrze wiedziec, jaki ma sie cel. jesli to schudniecie, mysl o celu, jakim jest utrata wagi i wymodelowanie sylwetki. jesli biegasz dla przyjemnosci - mysl o tym wlasnie tak, nie jak o obowiazku ("o jeju, mialam biegac codziennie, musze biegac codziennie"), bo tym bardziej ci sie szybko odechce. nudzi cie otoczenie - zmien trase biegania.

z joggingiem jak ze zwiazkiem, szkoda wpadac w rytune. zmieniaj muzyke do biegania, zabieraj roznych ludzi... moze wystartuj w jakis lajtowych zawodach, jak Nike Grid?

Nie zarejestrowany
    Guest

co to jest nike grid?

jak w temacie. to cos jak walkathon?

Nie zarejestrowany
    Guest

nie, to zupelnie inne imprezy

Walkathon już był, poza tym to nie miało nic wspólnego z bieganiem. To był spcerek przecież. A Nike Grid to jest dla fanów joggingu (i w sumie wszystkich, którzy chca się poruszać). Robienie kilometrów i tras, nie ma czas, w swoim tempie. Dziś start o 15:00, jak chcesz brać udział, to sie śpiesz z rejestracją, na nikegrid. pl można się zarejestrować.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości