+ Odpowiedz na ten temat
Strona 23 z 28 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 278

Temat: Kolonoskopia – badanie jelita grubego

Nie zarejestrowany
    Guest

dzień przed kolonoskopią

Ja natomiast czyszczę się preparatem Fleet , a co najgorsze podchodzę do tego badania 3 razy! , ale mam nadzieję że w końcu jutro będzie po wszystkim. Miałam nieprzyjemne sytuacje przy poprzednich podejściach do kolonoskopii - wtedy miałam zamiar perzeczyścic się Fortransem ,ale niestety nie dałam rady wypić aż 4 litrów ! to była masakra dla mnie, wymioty , ból głowy itp.poprostu nie trawie tego specyfiku jak większość którym udało się wypić to "coś" wrrr na samą myśl :/ Po dwóch litrach dziękowałam no i niestety nie byłam przeczyszczona .
    Teraz jestem na Fleet'cie , niby miało być lepsze w smaku, a tutaj niespodzianka jest jeszcze gorsze ! ale jedyne co dobre pije się dwa razy pól szklanki popijając przy tym normalne płyny [sama woda , soki itp].
    Tak więc nie jest aż tak zle z porównaniem do Fortransu .
    Nie będę tez oszukiwać , że jest też odruch wymiotny po wypiciu nawet połowy szklanki ,no ale trzeba iść na badanie przygotowanym tak jak należy . W końcu do trzech razy sztuka .Zobaczymy jak uda mi się wypić drugą połowę ://// i zobaczymy jutro na badaniu.
    Jestem najważniejsze pozytywnie nastawiona , nie ma co się stresować . Pozdrawiam wszystkich !

Nie zarejestrowany
    Guest

do jojka

nie pisz, że ktoś podaje tu jakieś głupie komentarze, sam napisałeś głupi komentarz, może twoje flaczki są tak już zwiotczałe ze starości, że nie czułeś bólu., tak pięknie się rozciągały, ja miałem to badanie i mnie bolało, nie kozacz kozaczku.

3. Badania biochemiczne: fosfataza kwaśna (ACP) - normy BADANIA noworodka po narodzinach OCT - optyczna koherentna tomografia dna oka USG w ciąży: najważniejsze pytania o badanie USG w ciąży
    Nie zarejestrowany
    Guest

do Jarosława 35

Pewnie twój nick określa wiek więc jestem młodszy i wtedy jak mówisz moje flaczki są mniej zwiotczałe od Twoich a Pan Panie Jarosław który boi się byle czego pewnie jak idzie na zastrzyk to wcześniej domaga się znieczulenia??

Nie zarejestrowany
    Guest

kolonoskopia

hej mam pytanie jak to jest z tą dietą czy trzy dni przed badaniem oprócz bulionu i galaretak nie mozna nic jeść???i jak pić ten Fortrans w przed dzień badania cały czy część w przed dzień a resztę w dniu badania.Badanie mam w Świętokrzyskim Centrum Onkologii o 9.00 rano, a tak wogóle to miał tam ktoś może robioną kolonoskopie???

Nie zarejestrowany
    Guest

do jojka

oj jojku, jojku,jaki z ciebie odważniś, ja jestem facetem z ja... i miałem to badanie, nie powiem żeby NIE BOLAŁO, BO BOLAŁO.

Nie zarejestrowany
    Guest

do też facet

nie interesuje mnie co masz a co nie masz badanie nie jest tak tragiczne jak co niektórzy je opisują da sie je wytrzymać moim zdaniem jest nie tyle bolące co nie przyjemne a poza tym uważam że nawet jeśli dla kogoś to badanie było aż tak straszne to raczej powinien się powstrzymać od opowiadania jakie to straszne i jaka mu się wielka krzywda działa ponieważ badanie to pewnie wielu uratowało życie a dzięki komentarzom typu oj jak boli wiele ludzi na nie nie pójdzie a pewnie dla niektórych skończy się to dość tragicznie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

Do Oliwki

dieta dopiero dwa dni przed badaniem - jadłem jakieś rosołki,dzień przed badaniem nic tylko woda pomiędzy godz 15 a 20 fortrans a badanie dnia następnego o godz 9.30. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

już PO

Jestem już po kolonoskopii i nie wiem te różne komentarze na temat bólu ...Wydaje mi się że każdy inaczej przechodzi , ja natomiast miałam znieczulenie i nie powiem że nie bolało .. może to za nieodpowiednie słowo - BÓL, ale czuje się lekki dyskomfort . Rozmawiałam też z jedną panią która miała mieć przede mną kolonoskopię po raz 6 i mówiła że nigdy nie brała znieczulenia bo ją nic nie boli .O ! . Tak więc bywa różnie. Nie stresujcie się tymi komentami co ludzie piszą a dla spokoju weżcie sobie znieczulenie i będzie git, przeżyjecie Jestem za większością że w tym przypadku gorsze było przygotowanie do tego badania i picie tych preparatów litrami niż samo badanie . Najważniejsze że jest już po i jest OK a badanie jest naprawdę ważne ! Powodzenia tym co są przed kolonoskopią .

Nie zarejestrowany
    Guest

do oliwki , dieta przed kolonoskopią

48 godzin przed badaniem - DIETA UBOGORESZTKOWA : ryż, makaron, bulion, chleb zwykły bez ziaren lub bagietka, gotowane lub smażone mięso i ryby, przecedzone soki, herbata, niegazowane napoje.
    24 godziny przed badaniem - DIETA PŁYNNA : woda, bulion,przecedzone zupy i soki, herbata, niegazowane napoje orzeżwiające.
    NIE NALEŻY SPOŻYWAĆ! -->SAŁATEK, WARZYW, OWOCÓW, MIĘSA I RYB Z SOSAMI, KIEŁBASY, MLEKA, TŁUSZCZÓW, KAWY I GAZOWANYCH NAPOJÓW .
    Spisane z ulotki od Fleet'a , innego płynu oczyszczającego ,ale dieta napewno taka sama .
    Ja zrezygnowałam z mięsa , im jedzenie bardziej lekkie tym szybciej i lepiej się oczyścisz , najlepszy był ryż . Smacznego

Nie zarejestrowany
    Guest

kolonoskopia

Ja byłem tydzień temu. Czytam wasze komentarze o bólu. U mnie nic takiego nie wystąpiło. Znieczulenie polegało na posmarowaniu żelem. Ale zgodnie z informacją jaką dostałem , na dwie godz przed zabiegiem zażyłem ketanol. Ale od początku. Na 3 dni przed badaniem opychałem się jedzeniem jak głupi, bo wiedziałem ,że przez 2 dni będzie dieta.
    Ja jadłem tylko galaretki owocowe i kisiele. Starałem się też pić dużo wody. dzień przed badaniem juz tylko płyny, a po południu zozpuszczony fortrans. Nie wypiłem zalecanych 4 litrów ( nie dałem rady) ale bardzo dokładnie byłem wyczyszczony. Obawiałem się samej atmosfery podczas badania tj ze ja będę świecił gołym tyłkiem przy jakićhś młodych pielęgniarkach. Ale tak nie było. Dostałem jednorazowe majtki z dziurą z tyłu, a badał mnie lekarz z asystentem. Przed oczami miałem wielki ( chyba ze 40 calowy monitor) na którym oglądałem siebie do środka. Nieprzyjemne było tylko pompowanie powietrzem. Zwłaszcza że nie wiedziałem ,że mam nie wstrzymywać wiatrów.Wszystko poszło szybko i sprawnie. Najgorsze było kilka godzin po badaniu, kiedy czułem się jak po Wigilii jedzonej na siłę przynajmniej u 3 rodzin. Ale kiedy zeszło juz ze mnie to powietrze i stanołem na wagę- było mnie 3 kg mniej , co mnie bardzo ucieszyło. Teraz raz na miesiąc lub dwa, sam dla siebie będę robił takie dwudniowe oczyszczanie. Wszystkim , którzy są przed mówię że nie ma się czego bać, a krakowianom polecam przychodnię na Barskiej.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 23 z 28 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości