+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 278

Temat: Kolonoskopia – badanie jelita grubego

Nie zarejestrowany
    Guest

asiula

mialam kolonoskopie bolala bardzo lekarz byl okropnie nie mily pielegniarki rozmawialy sobie na temat swiat w chwili kiedy ja trzeslam sie w bolach.to bylo straszne ....

Nie zarejestrowany
    Guest

kolonoskopia

Dzisiaj 10 luty 2009r miałam wykonaną kolonoskopię w pełnym znieczuleniu w Gastromedzie w Lublinie wykonywał ją dr Danilkiewicz ,szef kliniki.Wszystkim którzy się jej boją polecam to miejsce i tego doktora.Wszystko odbyło się bezboleśnie . Bardzo miły cały personel. Polecam

3. Uroflowmetria - badanie cewkowego przepływu moczu Urografia - badanie RTG układu moczowego Badania biochemiczne: AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa - normy BIOPSJA PŁUCA - na czym polega? Przeciwwskazania i powikłania po biopsji płuca
    Nie zarejestrowany
    Guest

Nie boli

Ja też mialam kolonoskopię i niedługo drugą. To nic nie boli pod warunkiem że dadzą zastrzyk uspokajający i znieczulający.

Nie zarejestrowany
    Guest

Przygotowanie

Witam!
    Na czym polega przygotowanie się do kolonoskopii? Czy przed samym badaniem w szpitalu czy też w przychodni też podają jakieś wlewy, typu lewatywę lub jeszcze coś innego?

Nie zarejestrowany
    Guest

strach

miałam badania na utajanom krew w kale ,wynik wyszedł dodatni mam miec dodatkowo badania kolonskopi.boje sie bardzo nie narzekam na nic oprocz zaparc jestem załamana pomóżcie(:

Nie zarejestrowany
    Guest

Dużo zależy od lekarza

Miałam "kolonkę" przedwczoraj, tydzień przed badaniem musiałam unikać owoców pestkowych (np. jabłek, pomidorów, itp) przeddzień dieta płynna bezresztkowa tzn, kisielki, rosół czysty, herbaty, kawa, nic ze stałych produktów, oprócz tego od 18.00 do 21.00 musiałam wypić 3 saszetki Fortransu każda rozpuszczona w 1 litrze wody przegorowanej lub mineralnej. Smak jest do wytrzymania chociaż bardzo mdły słono-gorzki, można dodać sok z cytryny będzie smaczniejszy. I jescze jedna rada aby nie pić tych 3 litrów zimnych , wodę podgrzac aby była ciepła , Nie gorąca! Bo pijąc chłodną(w temp. pokojowej) będzie zimno, bo to picie przelatuje przez jelita i ochładza całe ciało, brrr. Środek ten nie jest silnie działający, raczej łagodny( w moim przypadku) nie miałam silnych bólów brzucha jak po innych śr. przeczyszczających, chociaż często musiałam iść do WC. W czasie picia trzeciego litra leciała już prawie czysta woda.
    W dniu badania od 7 do 8.00 musiałam wypić jeszcze jeden litr wody z saszetką Fortransu, wtedy po nocy wydalałam już tylko żółć z woda. Głodu już nie czułam ale bardzo bolała mnie głowa.
    Badanie w moim przyp. było bardzo bolesne (mam hemoroidy) lekarz bardzo niedelikatnie znieczulił miejscowo żelem odbyt, potem gdy włożył kolonoskop już mniej bolało do momentu aż zaczał pompować powietrze do jelita wtedy bolał mnie brzuch i nawrzeszczałam na lekarza i pielęgniarkę, zeby mi dali znieczulenie. lekarz był bardzo opryskliwy i zniecierpliwiony, ale zlecił leki dozylne i wtedy zrobiło mi się ciepło i dziwnie, trochę jescze pobolało i już dalej zasnęłam obudziła mnie piguła jak już było po wszystkim. Badanie to robiłam w prywatnym gabinecie, ale na NFZ czyli bezpłatnie, za znieczulenie na razie nie kazali mi płacić, chociaż wiem że jest ono tam płatne 90zł.
    Przez 2 dni po badaniu burczy mi w brzuchu ale nie z głodu, i mam straszną niestrawność. Pozdrawiam wszystkich którzy to badanie maja przed sobą, trzeba go zrobić dla własnego zdrowia. Pa.

Nie zarejestrowany
    Guest

Czego nie robi sie dla zdrowia

Mnie chyba czeka kolonoskopia. Mam stracha ale moze nie bedzie zle. Niedawno mialem panendoskopie i tez sie balem bo wszyscy mowili ze to nieprzyjemne badanie a u mnie to trwalo bardzo krotko i bez problemu. Kolono sie boje!!!! ale czego nie robi sie dla zdrowia.
    Trzymam kciuki za wszystkich, ktorzy maja zlecone to badanie!

Nie zarejestrowany
    Guest

znieczulenie

byłem z żoną na tym badaniu zapłaciła uśpili ją i po bezboleśnie . Badanie trwało szybko , nic nieodczuwała

Nie zarejestrowany
    Guest

obawa

Prawdopodobnie będzie mnie czekało to badanie, najpierw jednak chcę iść do gastrologa. Przyznam się, że raz już miałam skierowanie od lekarza p.kontaktu ale jak udałam się do wskazanego gabinetu to "na wejściu mnie odrzuciło" zachowanie lekarza. Zapisałam się jednak na badanie, przez czas oczekiwania -prawie trzy tygodnie- rozmyślałam i.... stchórzyłam, zrezygnowałam. Teraz chce iść prywatnie do gastrologa i mam nadzieję, że potraktuje mnie jak człowieka , wysłucha i poradzi co i jak. Muszę to zrobić bo ciągle mam trudności z wypróżnianiem i nie są to zaparcia. Może mam jakieś źle pokręcone jelito

Nie zarejestrowany
    Guest

kolanoskopia

witam o ja własnie oczekuje kolanoskopi jedni mówią ze boli drudzy żę judzie lepiej cyyba na prywatnie co mówicie

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości