+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Bilans czterdziestolatki

Nie zarejestrowany
    Guest

Bilans czterdziestolatki

mam już 52 lata i czasem chodzę do różnych lekarzy: rodzinny, ginekolog, inny specjalista Nikt nigdy mi nie zaproponował bilansu. Ani po 40 ani 50. Moje koleżanki też nie mają takiego lekarza. Powiedziałyby mi. W przychodni nie dają skierowania na żadne badania za darmo. Owszem prywatnie -tak.

Nie zarejestrowany
    Guest

badania

jestem po 40 mam problemy z samopoczuciem ,lękiem ,ogólnie brakiem koncentracji ,moja energia jest osłabiona ,też chciałam zrobić badania ale lekarz rodzinny zalecił mi dużo ruchu i światła badania muszę sobie zrobić za pieniązki sama bo nie otrzymałam skierowania , to nasza służba zdrowia!!!!

3. ÓSEMKI czyli zęby (nie)mądrości ŻYLAKI. Wystarczy spacer, żeby uniknąć żylaków Jak wybrać odpowiedni filtr do wody? BIUSTONOSZ: jak dobrać rozmiar do kształtu piersi
    Nie zarejestrowany
    Guest

witam..

jestem zaskoczona ..otorz mam 40 lat,opoznia mi sie miesiaczka(zaznacze ,ze w ciazy raczej nie jestem -mam spirale).,raz mi goraco ,a raz zimno..nie wiem co sie dzieje z piersi wydobywa mi sie jakis plyn wyglada jak szara brudna woda.-czy to normalne?.mam piersi obolale nie wiem co mam robic -pobolewa mnie krzysz tak jak zwykle na okres..znajoma mi mowi ze to moga byc poczatki menopauzy??prosze o jakas porade .. bede bb wdzieczna.na mojego maila.asior38@gmail.com

Nie zarejestrowany
    Guest

bóle w dolnej części kręgosłupa

Rok temu poczułam ból w okolicach kości krzyżowej. Ból ten powtórzył się jeszcze 4-5 razy bardziej nasilony. Wykonałam podstawowe badania z krwi- w normie, wykonałam prześwietlenie- wykazało kątowe skrzywienie kości krzyżowej i pogłębioną lordozę lędźwiową. Zaniepokoiło mnie (wprawdzie jednorazowe) krwawienie przy wypróżnianiu.I co dalej? lekarz twierdzi, ze to żylaki odbytu

Nie zarejestrowany
    Guest

za młoda

Mam 48 iw trakcie okresowego badania u ginekologa dowiedziałam się ,że jestem za młoda na mammografię- szok!!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

do "za młoda"

No cóż...ja równiez przeżyłam to samo co Ty. I nic nie pomogło,że pracuję w służbie zdrowia! Nie miałam 50 lat,więc nie mogłam zrobć mammogrsfii, bo to "nie ten wiek"! Dopiero w tym roku,zrobiłam bez problemu,ponieważ "to już ten wiek"! Zgroza, jak się w ten sposób określa wiek kobiety,to tak, jakby kobiety,które są już w okresie okołomenopauzalnym,nie mogły chorować na raka piersi !!
    Znam przypadki, o wiele,wiele młodszych kobiet,prawie dziewczyn,które już niestety, musiały borykać się z ta chorobą,a tu stawia się granice wiekowe,na badanie piersi. Muszę dodać,ze nawet USG piersi jak robiłam co roku, zawsze prywatnie inaczej nie było mowy. Tak więc, jeżeli nie masz wskazań i skierowania z "konkretnym" rozpoznaniem od lekarza, zapomnij o badaniu,chyba,że zrobisz sobie prywatnie.
    Ale badaj się, bo to przecież nasze zdrowie,nasze życie.
    Powodzenia!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Do babeczek po 40.

Niestety, z mojego doświadczenia (tez jestem tuz po 40.) wynika, że mają Panie tzw. perimenopauzę, a jest ona wstępem do menopauzy, czyli daty ostatniej miesiączki. Radzę sie przebadac jak najszybciej i zrobic sobie badanie poziomu estrogenów, progesteronu, FSH i LH. A jeśli chodzi o badanie piersi, to rzeczywiście mammografia, ze względu na jej szkodliwość (promienie RTG kumulują się w organizmie i moga przyspieszyć rozwój raka, jeśli są już kom. rakowe), jest absolutnie przeciwskazana, jeśli nie była poprzedzona USG. Jedynym bezpiecznym badaniem jest USG i ono powinno wykazać, czy mammografia jest konieczna. Moja ginekolożka odradza mi mammografię. A USG czy badania poziomu hormonów naturalnie musze robic prywatnie. Społeczna służba zdrowia jest fikcją.

Nie zarejestrowany
    Guest

Dziewczyny ,najpierw trzeba przeszolic moralnie ludzi

pracujacych w NFZ,a nastepnie lekarzy i wszystko,no chyba ze porzadku beda ich wszystkich uczyc zbiorowe pozwy poszkodowanych przez np.NFZ lub jakiegos wyjatkowo "milego i kompetentnego" lekarza.Osobiscie slyszalam o jednej takiej "slawnej"lekarce w moich okolicach.

Nie zarejestrowany
    Guest
    mam okres po 10 dni i bardzo mocne skrzepy a teraz skaczyl mi sie 9 dni temu i mam znowu i przytym kosmiczny bul glowy lekarz unas mowil ze jest wszystko dobze ale, jak moze byc dobze majac okrez 2 razy w miesiacu

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Na stronie http://www.profilaktykawpolsce.pl dostępna jest wyszukiwarka badań profilaktycznych, dostępnych w Twoim miejscu zamieszkania.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości