+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
    ReniaNie zarejestrowany
    Guest

Cholesterol i zdrowie!

Co to za dobra margaryna która w kubku w Biedronce kosztuje koło 2 zł kilogram.Nie wyrzeknę się masła,to wolę jeść bez masła.Masło dla mnie wystarczy 1 kostka na 2 tygodnie.Czy coś naturalnego to szkodliwe,a margaryna-olej i woda jak to związać i mieć masę to zdrowie.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Dina
    Mieszka w
    Pozen
    Chyba idealna na ten temat będzie książka specjalistki od walki z cholesterolem: dr Cabot. Fajna książeczka, ma nawet przepisy na słodkie rzeczy, które są zdrowe i nie obciążają wątroby Polecam wszystkim
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-07-14 o 08:51

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Nowy Targ

Jak obniżyć cholesterol

Jak czytam, w jaki sposób pani wyleczyła męża, to serdecznie mu współczuję. Przecież to są głodowe dania. Jak mozna cały czas odżywiać się jak roślinozerca? Ja mam 64 lata i wyniki z zakresu biochemii normalne. W tym cholesterol. To znaczy , jeśli chodzi o cholesterol to nie przywiązywałbym wagi do jego poziomu. Ale moja żona ma podwyższony i otrzymała zalecenie aby obniżyć. Lekarz przepisał jej statyny. Trochę mnie to zdenerwowało . Powiedziałem, żonie, ze najpierw trzeba sie dowiedzieć dlaczego ma cholesterol podwyższony a potem ewentualnie go obniżać, ale nigdy lekami. Chcąc jej udowodnić, ze jedzenie nie ma wpływu na poziom cholesterolu, postanowiłem przez 5 tygodni jeść 4-5 jaj dziennie w postaci jajecznicy i jajek na twardo do zup takich jak żurek, szczawiowa itp.Wcześniej zrobiłem badania i zacząłem eksperyment . Oczywiście przez te 5 tygodni oprócz jajek jadłem wątróbkę drobiową, flaczki, żołądki itp. oraz kotlet schabowy lub mielony z ziemniakami. Po pięciu tygodniach powtórzyłem badania i okazało sie, że cholesterol mam jeszcze lepszy niż przed eksperymentem . Nie przytyłem tez wogóle i niekoniecznie zażywałem dodatkowo ruchu. Jestem z nastawienia sybarytą. Żona odstawiła statyny, po których nie czuła sie najlepiej i tez sobie pozwala na jajeczko i schabowego , oczywiście smażonego na smalcu. Polecam powrót do normalności . W końcu jedzenie, to jedyna przyjemność jaka zostaje nam do końca życia. Pozdrawiam.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Dlaczego musisz uważać? Czy chociaż wiesz. Dlaczego masz podwyższony cholesterol?

Nie zarejestrowany
    Guest

czyżby?

Cytat Napisał kfffiatek Zobacz post
    No a podobno według najnowszych badań cholesterol, który spożywamy wraz z jedzeniem nie wpływa na poziom cholesterolu, krążecego we krwi. Podobno winowajcom jest endogenny cholesterol, a więc ten który organizm produkuje sam.

Ja ostatnio się zainteresowałam dietą paleolityczną, która w dużej mierze składa się mięsa i to nie tylko chudego. Taką dietę stosowali nasi przodkowie, których problemy z miażdżyca były zdecydowanie mniejsze niż w naszych czasach. Zaczynam stosować tą dietę i naprawdę czuję się świetnie.

Pozdrawiam!
    A skąd ty niby wiesz czy nasi przodkowie mieli problemy z miażdżycą czy nie ? Kto 30-40 lat temu badał sobie cholesterol ? A jeszcze wcześniej ? Jaki cholesterol miał Mieszko I czy Chrobry ? Skąd masz takie dane człowieku ? Nasi przodkowie umierali średnio w wieku 40 lat a ty stosujesz ich dietę ? Ja zacząłem stosować dietę jurajską ( mięso z dinozaurów) i naprawdę czuje się świetnie...Wcześniej stosowałem dietę neolityczną (kamienie) ale połamałem sobie zęby...

Nie zarejestrowany
    Guest

Tego nie leczy się.

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Tego się nie da wyleczyć jedynie można nie dopuścić do podnoszenia się poziomu cholesterolu, ja też muszę uważać i jak tylko się da to unikam potraw podnoszących poziom, nawet kawkę zaczęłąm pić astrę niskodrazniącą, która nie podnosi cholesterolu.
    Cholesterol jest "wykonawcą" naszego podstawowego mechanizmu obronnego. Jego poziom jest precyzyjnie ustalany na podstawie aktualnych potrzeb organizmu. Jest również wskaźnikiem (taką lampką kontrolną), który mówi o istniejących stanach zapalnych. Czy w przypadku awarii urządzenia wyłącza się jedynie wskaźnik awarii zamiast usuwać uszkodzenia?

Nie zarejestrowany
    Guest

Nie potrzebuję Waszej pomocy

Myślałem, że znajdę coś ciekawego i mądrego. Poza wyzwiskami jednego z uczestników/widać, że ma spory cholesterol i zatkane naczynia w mózgu/nie ma tutaj nic ciekawego. Nowe badania/ nowsze badania/ najnowsze badania i wszystkie one mówią co innego. Mam 55 lat i doskonale pamiętam jak u moich dziadków jadło się pomidora prosto z krzaka a marchewkę wycierało się o spodnie. Mój dziadek z warzyw jadł kapustę w bigosie. 87 lat życia i zmarł z tęsknoty za babcią. Zapewne wszystkiego trzeba wrzucić po trochę do worka winowajcy. Organizmy nasze są też trochę inne. Muszą przyjąć ogromne dawki chemii na każdym kroku. Chemia ta jest coraz bardziej agresywna bo walczy z zarazami, robakami, grzybami roślin. Co człowiek potrafi zrobić z chemią nie potrafi zrobić ze swoim organizmem. Pomoże nam tylko własny rozum i szare komórki jeszcze bez miażdżycy.

Nie zarejestrowany
    Guest

Cholesterol można obniżyć ziołami

Cholesterol można obniżyć ziołami. Obniżyłam poziom cholesterolu LDL ze 190 mg/dl na 110 mg/dl. Zdecydowałam się na zioła, bo statyny zniszczyły mi wątrobę i bardzo źle się po nich czułam. Zaczęłam szukać alternatywy i znalazłam firmę Cholegin, która tworzy mieszanki ziołowe między innymi na cholesterol. Owszem trzeba je stosować regularnie i co najmniej przez 3 miesiące ale efekty są wymierne. Dodatkowo poprawił mi się układ trawienny. Naprawdę polecam!

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    ĆWICZENIA na obniżenie poziomu CHOLESTEROLU

Link do artykułu - http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/...olu_35298.html

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości