+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Brak miesiączki a starania o dziecko

Witam
    Od maja 2011 nie mam miesiączki. Ostatnia była 08.05.011. Od połowy czerwca staramy się z mężem o dziecko, ale skoro nie mam miesiączki to nikłe nasz e poczynania. Jedno już mamy, urodzone w styczniu 2008. Byłam u 2 ginekologów. Zrobili usg dopochwowe, wszystko jest wporządku. Pierwszy zlecił badania PRL i TSH, oba w normie. PRL- 5,8 ng/ml, TSH- 2,70 uIU/ml. Zalecił przybrać na wadze, stwierdził, że mam za niską wagę- 52kg przy 169 cm. Następnie przepisał Duphaston na wywołanie okresu. Drugi ginekolog przpisał mi Femoston mite i zalecił przyjmowanie przez 2-3 mce. Dodam, że 2 lata temu miałam podobną sytuację i po 6 dniach przyjmowania Duphastonu okres się pojawił. Dlatego teraz też wolałabym zacząć od Duphastonu, bo jak przeczytałam jakie skutki uboczne może wywoływać Femoston mite, to się przestraszyłam... Drugi lekarz powiedział, że Duphaston może mi okresu nie wywołać. Nie wiem co mam robić, a chciałabym dostać wreszcie okres, a w efekcie zajść w ciążę Proszę o radę, czy lepiej najpierw spróbować wywołać Duphastonem i jeśli tak, to od kiedy mam zacząć, skoro ostatni okres miałam 08.05, a przyjmuje się go od 16dc, jeśli wogóle przyjmować?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-02-15 o 11:24

Administrator Avatar admin
    Forum.Poradnikzdrowie.pl
    Ja spróbowałabym Duphastonu jeśli już zadziałał - dla pewności może pani zadać pytanie naszemu ekspertowi - na pewno pomoże.
    http://www.poradnikzdrowie.pl/eksper...g-poloznik/38/
    trzymam kciuki!
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-02-15 o 11:24

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    ''Kiedy okres spóźnia się kilka dni myślisz, że jesteś w ciąży. Ale test ciążowy tego nie potwierdza. Przyczyn braku miesiączki może być wiele. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny braku miesiączki''.

Link do artykułu: Dlaczego nie mam miesiączki? Brak miesiączki ma swoje przyczyny

Nie zarejestrowany
    Guest
    W mojej ocenie dobrze się sugerować wskazaniami lekarza, w końcu ma on doświadczenie i wiedzę Mi dodatkowo ginekolog polecił podczas starań sprawdzać owulację, tak też zrobiłam i zakupiłam w tym celu komputer cyklu MyWay. Wiadomo cykl musi się najpierw uregulować, ale później warto po to sięgnąć. Mi się udało zajćć w ciąże 3 miesiące, po uregulowaniu cyklu i jego monitorowaniu. Powodzenia.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości