+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar kuba1

Czy walczyć o sanatorium

Wielu lekarzy uważa, że w przypadku chorób reumatycznych, wyjazd do sanatorium to strata czasu i pieniędzy. Podkeślają, że osoby chore, każdego dnia powinny ćwiczyć, aby usprawniać swoje stawy. Trzy tygodnie gimnastyki i zabiegów, np. okładów z borowiny może dać czasową poprawę samopoczucia, ale nie wpłynie na zahamowanie postępu choroby. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Nie zarejestrowany
    Guest

Sanatorium

zgadzam się, pobyt w sanatorium to ważna kwestia, woele osób dużo lepiej sie czuje po takim pobycie, choć nie zawsze stan zdrowia jest lepszy, znam takie przykłady z własnej rodziny. Mówi sie że sanatoria sa dla emerytów ale nie tylko , wiele osób jeździ na taka forme rehabilitacji, inni znów całymi latami czekają by tylko się dostać do wymarzonego sanatorium. Z każdym rokiem jest coraz ciężej by sie dostać na taka formę wypoczynku, co powiecie na temat turnusów rehabilitacyjnych? pobyty siedmiodniowe z zabiegami to może zbyt krótko ale zawsze to jakiś element motywujący, czy taki wyjazd dla seniora jest dobry? czekam na opinie innych

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Nie jestem jeszcze seniorem w mocno podeszłym wieku, ale od dawna mam problemy ze stawami. W zasadzie są to bóle reumatyczne. Nie mam stwierdzonego typowego reumatyzmu, ale przy zmianie pogody bardzo mnie rwie i boli. Ponoć takie rzeczy wychodzą, jak się w młodości nie dbało Nie wiem... Chciałam zapytać czy znacie jakieś dobre sposoby na tą dolegliwość. Jak z tym się uporać? Jakiś wyjazd z zabiegam? Rehabilitacja? Domowe sposoby? W rodzinie wszyscy powtarzaja mi, że zdrowie seniora jest najważniejsze. Jeśli jakiś pobyt to może coś taniego, jakaś zniżka? No i przede wszystkim gdzie? Słyszałam, że są ośrodki, które robia zabiegi nad morzem i w górach, ale nie bardzo potrafie się w tym odnaleźć... Proszę o poradę i pomoc. Czy to jest dobre patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Kolobrzeg-476-4 ?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-01-18 o 21:22

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Wroclaw
    Myślę, że dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem jest jak najszybsza diagnoza i działania mające na celu rozwiązanie problemu (leki/operacje). Niestety przy tym czasie oczekiwania na leczenie każdy sposób w walce z bólem jest dobry, masaże, rehabilitacja, fizjoterapia, ortezy i kołnierze takie jak te tu - diskdr.pl/wg30max.htm
    Jeżeli jest tylko możliwosć pozbycia się bólu i szansa na poprawienie funkcjonowania to warto się o nią starać.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-01-18 o 21:23

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości