+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa

Proszek do prania dla alergika

Jaki proszek polecacie dla alergika? Dodam, że synek ma dopiero dwa lata i zwykłe proszki strasznie go uczulają. Wypróbowałam już kilka specjalistycznych: m.in. Jelp i Lovele..... - bez specjalnego efektu, a cena poraża. Ktoś ma coś sprawdzonego?

mamaAdama
    Guest

polecam kulki do prania...

... a konkretnie ekologiczne kulki orzecha , które zawierają dużo saponiny (do kupienia m.in. na allegro i w sklepach int.). Można używać je do wielu prań - wychodzi znacznie taniej niż klasyczny proszek, idealny dla alergików (moje dziecko ma AZS), tylko ma jeden feler - z mocnymi plamami sobie nie radzi, nie wybiela też (można dodac dwie łyżki sody do prania). W sytuacjach awaryjnych używałam odplamiacza i płukałam dwa razy, albo i prałam drugi raz, żeby nic nie zostało na ubranku chemicznego.

Poczytaj tez o kulkach Eco Laundry ball - nie używałam, więc nic o nich nie napisze
    pozdrawiam

PoprostuMama
    Guest
    - To trochę indywidualna sprawa. Tak niestety jest z alergiami skórnymi – jednym Jelp odpowiada, innym nie. Możesz wypróbować Dzidziusia (tani a dobry) albo Białego Jelenia. Jest chyba jeszcze tańszy. Na pewno możesz go kupić w necie, czasem w małych osiedlowych sklepach, ale nie widziałam go w żadnym supermarkecie. Alternatywą są orzechy piorące ale ja jakoś nie mogę się zebrać żeby je kupić.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar iza_r
    Każdy, nawet najlepszy, proszek może uczulić dziecko. Biały Jeleń ma dobre opinie i jest tani. Ale najważniejsze to dokładnie płukać pranie, nawet 4-5krotnie i dodawać mało proszku.

Też myślę tak jak osoba powyżej. .. najważniejsze to po wypraniu dokładne wypukanie pranych rzeczy...

syller44
    Guest

proszek

No niestety dzisiejsze środki do prania i czyszczenia zawierają samą chemię. Nawet przy sprzątaniu szkodzimy sobie wdychając i mając kontakt przez dotyk z tymi środkami. Dlatego warto kupić proekologiczne środki czystości – skorzysta na tym nasze zdrowie. Polecam Good Wash.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał mamaAdama Zobacz post
    ... a konkretnie ekologiczne kulki orzecha , które zawierają dużo saponiny (do kupienia m.in. na allegro i w sklepach int.). Można używać je do wielu prań - wychodzi znacznie taniej niż klasyczny proszek, idealny dla alergików (moje dziecko ma AZS), tylko ma jeden feler - z mocnymi plamami sobie nie radzi, nie wybiela też (można dodac dwie łyżki sody do prania). W sytuacjach awaryjnych używałam odplamiacza i płukałam dwa razy, albo i prałam drugi raz, żeby nic nie zostało na ubranku chemicznego.

Poczytaj tez o kulkach Eco Laundry ball - nie używałam, więc nic o nich nie napisze
    pozdrawiam
    też polecam łupiny z orzecha do prania , a do mycia okolic intymnych alergików zarówno małych jak i starszych provag w emulsji- przetestowany pozytywnie na mojej córce

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał iza_r Zobacz post
    Każdy, nawet najlepszy, proszek może uczulić dziecko. Biały Jeleń ma dobre opinie i jest tani. Ale najważniejsze to dokładnie płukać pranie, nawet 4-5krotnie i dodawać mało proszku.
    ja nastawiam na dodatkowe płukanie , a ten provag to faktycznie jest dobry- sama jestem alergikiem a po nim nie mam żadnych podrażnień

Nie zarejestrowany
    Guest
    do tego provag jest niedrogi i wydajny- co jest rzadkością , jesli chodzi o preparaty dla alergików - skuteczne oczywiście!!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja używałam do prania ubrań dla swojego dziecka proszek hipoalergiczny "Dzidziuś", nie jest drogi. Można go w dobrej cenie kupić tu http://czysto-w-domu.pl/kategoria-produktu/pranie/, a nie uczula.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 07-11-16 o 17:21

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości