+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
    Nie zarejestrowany
    Guest

trądzik i świerzbiączka

od 17.roku zycia mam chorobę skóry, diagnozy lekarzy są różne, trądzik grudkowo-krostkowy lub świerzbiączka guzkowa/ prurigo nodularis. Jako nastolatka mialam zmiany tylko na skórze twarzy, traktowałam to jako przejściowy problem do ukrycia pod dobrym podkładem. Mam skórę normalną i zawsze na 1.miejscu była odpowiednia jej pielęgnacja, odżywianie. Niestety to nie pomogło. teraz mam 26l, jakieś 2 lata temu moja choroba drastycznie rozprzestrzeniła się na inne partie ciała. Czerwone, bolące grudki, lekko wypukłe ale nie swędzące, miałam na przedramionach, na biuście, na brzuchu, podbrzuszu, udach. Zmiany na podbrzuszu lekarze uznali za zapalenie mieszków włosowych przez używanie depilatora, ale używałam go od lat, nigdy nie miałam problemu. Mieszkam w W-wie, przez te dwa lata odwiedziłam kilkunastu lekarzy, cieszących się dobrą opinią i polecanych. Niestety po moich przejściach nie mam dobrego zdania o kadrze dermatologów przynajmniej w stolicy a wizyty niestety są kosztowne, nie mówiąc o straconym czasie. Prof Dr Maria Błaszczyk-Kostanecka (wizyta w LIM, koszt 180zł, dla ubezpieczonych dostępna w Klinice Dermatologii ul. koszykowa) po obejrzeniu mojej skóry uznała, że zmiany na piersiach to wina źle dobranych biustonoszy a reszta zmian to trądzik z wydrapania, bo na pewno się drapię w nocy. Moje blizny uznała za zwykle przebarwienia od slońca. Niestety od dwóch lat nie opalam skóry, nie wychodzę w krótkich spodenkach czy mini, więc jakie słońce?! Powiedzialam jej że chcę wykonać dokladne badania aby poznać przyczynę mojej choroby i w końcu skutecznie ją leczyć. Otrzymalam odp, że przy trądziku nie warto robić badań, zaproponowala mi jakieś kosmetyki pielęgnacyjne La Roche i zapytała czy chcę jakąś receptę?! Jakąś? Kto tu jest lekarzem? Pani doktor nie przeprowadziła ze mną nawet dokladnego wywiadu, na korytarzu czekało już kilka osób, śpieszyło jej się. Popełnilam błąd, bo wyszlam z gabinetu i wściekła pojechałam do domu. Powinnam złożyć reklamację za taką wizytę i odzyskać przynajmniej te 180zł. Inny lekarz, który nie wiedział jak mi pomóc to alergolog prof dr Jerzy Kruszewski (wizyta w Alfa-Lek, ul.Nowy Świat58a). Jedyne co zrobił to polecił mi wizytę u swojej koleżanki dr Olgi Glińskiej w lecznicy Prodermis. Nie byłam. Miejsca www.dermatolodzy.com.pl również nie mogę polecić. Zwykła naciągalnia. Natomiast tutaj http://www.high-med.pl/ jest szansa na leczenie zmian za pomocą naświetlania laserem i złuszczania laserem fraxel. Fraxel naprawdę usuwa blizny i przebarwienia, jedyny minus to wysoka cena i bolesność zabiegu. Czas gojenia ok 7-8 dni.
    Ale żaden lekarz nie skierował mnie na badania, wszystkie, które przeszłąm to była moja własna inicjatywa, czy tak to powinno wyglądać? Większość lekarzy proponowała mi Fucidin, Protopic. Stosowałąm również Duac, maści robione z retinolem,Unidox, Tetralysal. Do pielęgnacji żele myjące na bazie kwasu salicylowego, cynku. Kąpiele z solą, algami, polecam produkty Guam, świetnie oczyszczają i wygładzają. Jako totalnie zdesperowana sięgnęłam również po plastry oczyszczające i mikstura ziół do picia Alveo, zabiegi body-detox. Moją diętę uzupełnilam o produkty z selenem i cynkiem, zieloną herbatę, czosnek i świeży imbir. Ograniczyłam czekoladę, odrzuciłam drób, pieczywo,mleko. Jem ryby, używam oleju z kryla, zajadam się grapefruitami. Przy okazji schudłam -)
    Do dzisiaj nie wiem na co choruję. Przez problemy ze skórą musiałam zmienić pracę, nie pojechałam na wakacje, pieniądze wydaję na zabiegi laserowe i kosmetyki, sera detoksykujące (super jest Is Clinical, Skin Ceuticals), blizny po zmianach chorobowych wygładzają się Strivectinem. Jestem bardzo atrakcyjną dziewczyną, mam piękną figurę, nistety ta choroba zniszczyła moją skórę. Przez lata na zmianę była choroba, gojenie się, regeneracja zmienionego chorobowo miejsca, ulga, bo już nie ma ani śladu, rozpacz, bo znowu wyszło w innym miejscu. Przechodziłam depresję z powodu swojego wyglądu lecz nie leczyłam jej farmakologicznie. W tym czasie poznałam wspaniałego mężczyznę, który mnie wspiera, rozumie, znosił moje humory, załamanie. Dzisiaj jestem dobrej myśli, nic nie wychodzi od dłuższego czasu, pozostały blizny. Stopniowo je usuwam, chodzę na fraxel, o wiele drożej, ale i skuteczniej od peelingu chemicznego i kremów na przebarwienia. Jako sprawdzone miejsce do tego typu zabiegów polecam High Med i klinikę La Perla w Warszawie. Obecnie przechodzę też dietę oczyszczającą, a w mojej lodówce już na zawsze swoje miejsce ma czosnek, imbir, mleko sojowe i roszponka -)
    Jeszcze wazna info dla kobiet z podobnym problemem, tabletki antykoncepcyjne w moim przypadku nie robiły żadnej róznicy, może pomagają w przypadku trądziku, ja swojej choroby nigdy nie uważalam za trądzik. Wiem jedno, jeśli znów moja choroba powróci, poddam się leczeniu za granicą. W polskich lecznicach spotkałam się z brakiem zrozumienia, bagatelizowaniem mojego problemu, wyciąganiem pieniędzy na wizyty, pierwsza wizyta to pierwsza wizyta, lekarz podsuwa jakąś maść, i zalecenie nie drapać i proszę się pokazać za dwa tyg, druga wizyta to samo, to choroba skóry, muszę być cierpliwa a że wyglądam i czuję się gorzej, no cóź. I znowu jakaś słaba maść i umówienie kolejnej wizyty kontrolnej itd itd
    To jedyny problem zdrowotny jaki mialam do tej pory. Ale pozostaje bez jednoznacznej diagnozy. Na razie wszystkie oszczędności wydaję na zabiegi by znowu wyglądać ladnie i estetycznie. Ale naprawdę warto mieć coś w zanadrzu, na naświetlania laserem wydawalam kilka tys miesięcznie, nawet nie chcę myśleć co bym zrobiła, gdyby nie było mnie na to stać, bo te zabiegi okazywały się skuteczne, antybiotyki nie. Coś co pomaga to też Aczone Gel, w Polsce niedostępny.
    Bywały tygodnie, gdy wyglądałąm jak potwór, mnóstwo czerwonych guzków, do zakrycia ubraniem ale w przypadku twarzy nie pomagał żaden podkład. Patrzyłam w lustro i płakałam, przestałam chodzić na imprezy, do klubów, do tej pory nie pokazuję się nago mojemu chlopakowi. Kostium kąpielowy założę najwcześniej w kolejne wakacje. A moje ciało krzyczy, bo jest piękne a dopadła je choroba. To był koszmar, prawdziwy koszmar. Dzięki dobrze rozwiniętej medycynie estetycznej jestem w stanie całkowicie usunąć skutki mojej choroby, ale o tych dwóch cięzkich latach będę pamiętać już zawsze

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar malinka83
    Mieszka w
    Piła
    Strasznie mi przykro, że nie znalazłaś zrozumienia u lekarzy, według mnie oni powinni bezwzględnie pomagać, w każdej sytuacji, wysłuchać, zrobić wywiad środowiskowy, szukać przyczyn w szerszym otoczeniu, a nie patrzeć jednostronnie na problem. Sama też byłam kiedyś w podobnej sytuacji, co prawda mój problem dotyczył kolana, ale też byłam odsyłana od jednego lekarza do drugiego, nikt nie wiedział co mi dolega, byłam bezsensownie leczona na kręgosłup, chociaż ewidentnie chodziło o kolano, no nieważne, w każdym razie podzielam Twoje odczucia... Szkoda, że jesteśmy praktycznie zmuszani do leczenia się prywatnie, a często nawet i prywatni lekarze okazują się w tak małym stopniu zainteresowani naszymi problemami, że rzeczywiście trzeba szukać konkretnej pomocy za granicą... Ech... Ciekawa jestem, jak Twoje postępy w leczeniu, co się dzieje, czy to faktycznie trądzik? Moja bliska przyjaciółka ma też problemy z trądzikiem, póki co była u jednego lekarza tylko, ale jak jej opowiedziałam Twoją historię, to się podłamała trochę . Wychodzi na to, że najlepiej samemu się leczyć . A brałaś Salfazin na tę świerzbiączkę? Albo Derminax? Moja siostra wyleczyła się taką właśnie kuracją. Daj znać, jak tam postępy, może już za granicą?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kalisz
    A możecie dziewczyny napisać coś więcej o tych lekarstwach które brałyście? O derminaxie albo salfazinie? Była też mowa o maściach czy tabletkach, które w Polsce są niedostępne, jak bym jednak prosiła o parę słów na temat tych, które normalnie można w polskich sklepach czy aptekach dostać...

Mieszka w
    Piła
    A co chcesz wiedzieć konkretnie? Z tego co pamiętam, Derminax to są ziółka ze składnikami antybakteryjnymi i witaminami, forma chelatowa - więc łatwo przyswajalna, oczyszcza generalnie organizm i skórę, wykwity i trądzik się łagodzą. I te tabletki są normalnie w Polsce dostępne

anulka21
    Guest
    Współczuje ci niesamowicie. Sama wiem jak to jest kiedy lekarze nie potrafią odnaleźć przyczyny schorzeń. Mi też dopiero po wielu próbach udało się w końcu znaleźć lekarza, który odpowiednio podszedł do mojego przypadku.

anulka21
    Guest
    Współczuje ci niesamowicie. Sama wiem jak to jest kiedy lekarze nie potrafią odnaleźć przyczyny schorzeń. Mi też dopiero po wielu próbach udało się w końcu znaleźć lekarza, który odpowiednio podszedł do mojego przypadku.
    ps: coś mi się wiadomości nie wyświetlają

Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Napisał malinka83 Zobacz post
    A co chcesz wiedzieć konkretnie? Z tego co pamiętam, Derminax to są ziółka ze składnikami antybakteryjnymi i witaminami, forma chelatowa - więc łatwo przyswajalna, oczyszcza generalnie organizm i skórę, wykwity i trądzik się łagodzą. I te tabletki są normalnie w Polsce dostępne
    Yhy, no okej, ale powiedz mi jeszcze czy można je kupić gdzieś w aptece czy jak? I ile czasu trzeba je brać?

Mieszka w
    Piła
    Wiem, że Derminax można zamówić przez internet, o aptekach nic mi nie wiadomo, ale musisz popytać, być może gdzieś są. A co do długości kuracji...muszę powiedzieć, że aż tak się nie zagłębiałam, ale pewnie 2-3 miesiące, standardowo

Chinka+
    Guest
    mi na problemy z cerą bardzo pomogła medycyna chińska. Dostałam ziółka do picia, które oczyściły mi organizm z toksyn, zalecił mi specjalną dietę i teraz mam cerę jak niemowlaczek polecam!!

Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Napisał malinka83 Zobacz post
    Wiem, że Derminax można zamówić przez internet, o aptekach nic mi nie wiadomo, ale musisz popytać, być może gdzieś są. A co do długości kuracji...muszę powiedzieć, że aż tak się nie zagłębiałam, ale pewnie 2-3 miesiące, standardowo
    Dzięki za wyczerpującą informację Poszukam sobie w wolnej chwili

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości