+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1

Jak się dostać do szpitala? Zapisać się na wizytę do ordynatora.

Wiele osób tak robi: gdy muszą leczyć się w szpitalu (badania czy zabieg), żeby się dostać do wybranej placówki, zapisują się na wizytę u profesora, któremu podlega "upatrzony" oddział szpitalny, np. w spółdzielni albo w prywatnym gabinecie. Tak robią prawie wszyscy. I to działa na ogół. Ale czy to jest normalne? Przecież są podobno zapisy i oficjalne kolejki.

XYZabc
    Guest

To prawda!

To jedyny sposób, żeby szybko położono cię do szpitala. Miałam termin na za 2 miesiące (i to tylko dlatego, że byłam przypadkiem "pilnym"!), po wizycie prywatnej kazano mi się zgłosić w szpitalu za 10 dni...
    Nie mam pojęcia, jak można się leczyć w Polsce bez pieniędzy...

Nie zarejestrowany
    Guest
    wcale mnie to niestety nie dziwi..

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    A jednak nie do końca o to chodzi. Nie w tym rzecz, by co miesiąc płacić spore pieniądze za pakiet medyczny, ale o to, by mieć dostęp NA UCZCIWYCH ZASASACH do placówek sektora publicznego (albo prywatnego mającego umowy z NFZ), za co co miesiąć płacimy niemałe składki zdrowotne. Poza wszystkim prywatne pakiety medyczne nie obejmują operacji kardiochirurgicznych ani poważniejszych zabiegów - wtedy pozostaje publiczna służba zdrowia. A prywatne firmy ubezpieczeniowe najlepiej lubią całkowicie zdrowych klientów/pacjentów. Po roku intensywnego korzystania z takiego pakietu na następny rok liczą oooogromną skladkę, skutecznie zniechęcającą do wykupienia pakietu na kolejny rok. I jeszcze jedno - przeprowadzono sondaż, który wykazał, ze bardzo niewielu Polaków jest gotowa płacić (niewielką kwotę) za dodaktowy pakiet medyczny.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Czasem wykupienie pakietu medycznego niewiele zmienia w jakości usług, wiem to z własnego doświadczenia. W prywatnych przychodniach chodzi głównie o kasę, a im więcej zbierają pacjentów, tym gorsza obsługa i dłuższe kolejki, dokładnie takie jak w państwowych przychodniach

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Zgadza się. Na początku, gdy takie firmy z usługami medycznymi pojawiły się, standard usług był nieporównywalnie wyższy. Leczyła tam elita lekarzy, w każdym razie miałam wrazenie, że przy rekrutacji personelu medycznego jest ostra selekcja. Ale gdy panstwowe lecznictwo osiągnęło dno, do takich prywatnych firm zaczęło się zapisywać mnóstwo ludzi, więc pojawiły się kolejki (jednak mniejsze niż do "funduszowych" lekarzy. Poza tym jakosć leczenia pogorszyła się, mam wrazenie że w prywatnych przychodniach oferujacych abonament pracują lekarze przypadkowi. Rotacja kadry jest b. duża, nie ma mowy o porządnym leczeniu choroby przewlekłej, typu cukrzyca, nadciśnienie albo tarczyca.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Z obniżaniem się poziomu usług medycznych w placówkach prywatnych tez miałem do czynienia. Zgadzam się również w 100 proc. z tym, że obniżenie nastąpiło wraz z pojawieniem się większej ilości pacjentów. Nadal jednak prywatne placówki (czytaj te za pieniądze) mają jedną przewagę nad NFZtowymi. To diagnostyka. Jeśli masz pakiet to zrobisz USG, rezonans i inne badania wtedy kiedy potrzeba, prawie od ręki. nie trzeba czekać 4 miesięcy czy czasem wręcz żebrać o skierowanie.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Ełk
    ech, to jest wręcz żałosne, ze człowiek chory musi czekać kilka miesięcy, żeby najpierw przeprowadzić niezbędne badania, później kolejnych kilka miesięcy, żeby rozpocząć leczenie - to faktycznie, jest absurdalne - jak w nagłówku działu...

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar Thaira
    Mieszka w
    legionowo
    tak a jak juz się okaże że przez ordynatora z prywatnej opieki też już będą kolejki to się będzie omijało normalne zapisy przez super ordynatorów z bardzo prywatnej i drogiej opieki. Jak będziemy wszyscy tak działali to nigdy Ci którzy potrzebują i są uczciwi nie dostaną...:/

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości