+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
    ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar iza_r

Leczenie astmy sterydami wziewnymi może grozić grzybicą jamy ustnej?

Sterydy wziewne to jak dotąd największe osiągnięcie w leczeniu astmy - przyjmowane regularnie zapobiegają stanom zapalnym oskrzeli i znacząco poprawiają jakość życia chorego. Dodatkowo w porównaniu ze sterydami doustnymi, dają minimalne skutki uboczne. Stosowane przez dłuższy czas (a tak należy je przyjmować, by nie dopuścić do ataków duszności) mogą przyczynić się do rozwoju grzybicy jamy ustnej, owrzodzeń języka i śluzówki. Na szczęście można temu zapobiec - trzeba po każdej aplikacji starannie wypłukać usta wodą, najlepiej z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Jeśli ktoś się waha, bo boi się skutków ubocznych takiej terapii, niech pomyśli, co stanie się za kilka lat, gdy jego stan się pogorszy (a astma to choroba na całe życie) i wtedy będzie musiał pojąć leczenie doustne także sterydami. A ten rodzaj leków ma znacznie bardziej rozległe i groźniejsze skutki uboczne. Leczycie się sterydami? Jakie macie z tym problemy?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 04-03-14 o 12:03

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    od wielu lat używam sterydów wziewnych i nigdy nie miałam żadnych problemów z chorobami jamy ustnej.

Nie zarejestrowany
    Guest
    ja również nie zauważyłam negatywnych skutków przyjmowania leków wziewnych.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar babka_piaskowa
    Mieszka w
    Pleszew
    Jak można zapobiegać w takim razie takim zmianom? Dopiero niedawno zaczęłam używać sterydów.
    "Wystarczy mówić prawdę. Ale są różne prawdy..."
    Umberto Eco

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar babka_piaskowa
    Mieszka w
    Pleszew
    A czy te suplementy też w jakimś stopniu leczą astmę?
    "Wystarczy mówić prawdę. Ale są różne prawdy..."
    Umberto Eco

ania25
    Guest
    Cytat Napisał babka_piaskowa Zobacz post
    A czy te suplementy też w jakimś stopniu leczą astmę?
    suplementy z założenia niewiele leczą,
    to są związki, porcje, które uzupełnaiją powstałe niedobory, np w diecie, albo kuracji,

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Szczecin
    W przypadku astmy oskrzelowej ważne jest ,aby ograniczyć czynniki alergiczne. Można to zrobić przez zastosowanie odpowiednich filtrów powietrza zmniejszających stężenie kurzu w domu, specjalnych pokrowców,wietrzenia, prania, odkurzania dywanów, wycieranie wilgotną szmatką, pozbywanie się tapicerowanych części meblowych, zmniejszające stężenie kurzu w powietrzu.

ania25
    Guest
    Cytat Napisał Magda_AdCort Zobacz post
    AdCort nie jest lekiem! To suplement, który jedynie wspomaga leczenie. Astma to choroba przewlekła, która wymaga leczenia sterydami. Ich uniknięcie jest na daną chwilę niemożliwe.

Natomiast AdCort zawiera wiele składników, które pomagają znacznie obniżyć negatywne skutki przewlekłego stosowania sterydów. Do składników tych, należy m. in.:

.
    kiedy już mozna mowic o przewlekłym stosowaniu sterydoterapii ?
    oraz czy skutki sterydoterapii są zależne od sposobu podawania leku ?

monika_81
    Guest

leczenie astmy sterydami wziewnymi może grozić grzybicą jamy ustnej

Od 6 tygodni zazywam AdCort jako suplement diety. Juz po 3 tygodniach zauwazylam zdecydowana poprawe. I z kazdym dniem jest coraz lepiej.

juliandaw76
    Guest
    Cytat Napisał monika_81 Zobacz post
    Od 6 tygodni zazywam AdCort jako suplement diety. Juz po 3 tygodniach zauwazylam zdecydowana poprawe. I z kazdym dniem jest coraz lepiej.
    monika_81 czy mogłabyś dokładniej opisać co się u ciebie poprawiło? czemu ten adcort ma służyć? to osłona przy lekach wziewnych?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości