+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Administrator Avatar admin
    Forum.Poradnikzdrowie.pl

Exclamation Jąkanie da się wyleczyć!

Jąkanie bywa przyczyną izolacji w grupie, utrudnia edukację i rozwój kariery - jednakze to zaburzenie mowy da się wyleczyć! Znacie jakieś metody na jąkanie?
    W najnowszym, październikowym wydaniu radzimy jak radzić sobie z tą przypadłością.

LUBIĘ FORUM
    Mieszka w
    kraków
    Jąkanie da się wyleczyć ale trzeba zacząć jak najszybciej, mój brat jąkał się jak chciał coś powiedzieć miał 3 latka to uderzał pięścią w stół albo czołem o stół jak mówił to machał głową i w tedy mu wyszło jakieś słowo. Więc jak jako starsza siostra pomagałam mu przez to przejść ćwiczyliśmy wymowę powtarzaliśmy kilka razy to mamo słowo,trwało to koło roku w końcu zaczął ładnie mówić i dziś mając 30 l nie jąka się, nie raz przy zjeździe rodzinnym opowiadamy sobie jak to się jąkał i teraz z tego się śmiejemy. Drugi brat nie wymawiał R też go piłowałam aż płakał i nie chciał powtarzać jednego słowa do puki nie powiedział ładnie i też dziś mówi normalnie trzeba poświęcać dużo uwagi i codzienne treningi mowy, śmieszy mnie jak ktoś mówi że jąkania czy seplenienia nie da się pokonać.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    mi zdarza sie jąkać jak chce szybko cos powiedziec.. to w pewnym momencie sie zacinam. ale za chwile mowie powoli i jest ok. natomiast maz mojej siostry prawie caly czas sie jąka. nie wiem czym to jest spowodowane.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości